Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

11839
03.01.2006р. |
Фірма “LEONI” в Україні – надійно, ефективно і якісно
У статті розповідається про пілотний проект фірми “LEONI” в Укпаїні. Нині на стрийському заводі фірми “LEONI”, а саме на впровадженні пілотного проекту, працює 110 працівників у три зміни. В планах компанії до кінця наступного року збільшити колектив до 1000 осіб, до кінця 2003 – до 2000 осіб, а у кінці 2004 року колектив має складати 4000 працівників.
"Електортема" № 1 (1) 10-23 вересня 2002 року

В Україну прийшла фірма з великими традиціями та довгою історією. Саме такими словами можна описати враження від закладення першого каменю нового заводу компанії “LEONI” в квітні 2002 року і відкриття пілотного проекту фірми в м. Стрий 20 серпня.

Загалом, фірма “LEONI” була заснована ще в Середньовіччі (!), у 1569 році в м. Нюрнберг. Проте швидкий розвиток розпочався в 1980-х роках, і німецька компанія середнього розміру перетворилась на потужну міжнародну корпорацію менш ніж за 10 років. Сьогодні “LEONI” має заводи в 13 європейських країнах, в США, Канаді, Мексиці, Бразилії, Китаї, Індії та на африканському континенті.

В 2001 році фірма “LEONI” досягла рекордного збільшення товарообороту – на 14 відсотків, до 1098 млн. євро. Загалом, в товарообороті основну частку (51%) займають бортові мережі, які компанія і збирається виготовляти в Україні. Решта складають дріт (9%) та кабель (40%). Окрім того, кількість зайнятих працівників на заводах з виробництва бортових мереж теж вражає – 12 964 (2001 рік). А за два роки, із введенням у дію стрийського заводу, ця цифра зросте ще принаймні на 4 тисячі.

Нині на стрийському заводі фірми “LEONI”, а саме на впровадженні пілотного проекту, працює 110 працівників у три зміни. В планах компанії до кінця наступного року збільшити колектив до 1000 осіб, до кінця 2003 – до 2000 осіб, а у кінці 2004 року колектив має складати 4000 працівників. Загалом, даний завод має стати найбільшим та наймодерніших зі всіх, що будувала німецька компанія. За словами Уве Лемана, члена правління LEONI AG, відповідального за виробництво систем бортових мереж, “це найкраще, що можна було зробити за такий короткий час. І втілення проекту відповідає всім міжнародним вимогам”. Керівниками проекту є досвідчені менеджери з німецького боку – пп. Гайлінгер, Розенбрум, Зігнер. Основним завданням зараз є набір великої кількості працівників, їх навчання та вишкіл, а також забезпечення продукції всіма необхідними засобами виробництва. Окрім того, важливою є побудова логістичного ланцюжка між Західною Європою та Україною, який охоплюватиме постачання матеріалів в нашу державу та перевезення готової продукції за кордон. Фактично вже сьогодні фірма “LEONI” готова постачати продукцію фірмі “Дженерал Моторс”, і перша партія покинула стіни заводу ковальсько-пресового обладнання, де здійснюється пілотний проект, вже наступного дня після його урочистого відкриття. За словами п. Лемана, це свідчить, що українські працівники є дуже здібними у навчанні і осягнули цілий виробничий процес лише за декілька місяців.

На відкритті пілотного проекту були присутні перші особи області та району, зокрема голова обласної держадміністрації проф. Мирон Янків, народний депутат України Михайло Гладій, який під час свого губернаторства суттєво долучився до того, щоб фірма “LEONI” заінвестувала саме у Львівську область.

За словами Мирона Янківа, “реалізація проекту фірми “LEONI” дасть змогу перейти двохсотмільйонний рубіж інвестицій, вкладених в економіку Львівської області. Нині вже освоєно 4 млн. інвестицій, а до кінця року планується – 10 млн. євро. Це один з найбільших проектів не лише в Україні, але й в Європі. Окрім того, проект “LEONI” – це західна культура менеджменту, режиму праці, а для Стрия – це інвестиційна точка росту. До того ж, капіталовкладення компанії “LEONI” відіграватимуть роль мультиплікатора, оскільки окрім основного виробництва розвиватимуться й інші супутні види діяльності. Це загалом дуже характерно для автомобільної промисловості, і прикладом може слугувати Німеччина.

А на думку пана Шмідта, міністра-посланника посольства ФРН в Україні, стрийська інвестиція свідчить про те, що Україна є частиною Європи, де існує міжнародний поділ праці.

Пілотний проект фірми “LEONI” можна поділити на дві такі стадії: навчання та безпосереднє виробництво. Це все відбувається в одному приміщенні, і працівники, які успішно пройшли вишкіл під наглядом українських та польських інструкторів, переходять на лінію.

За словами Лесі Яцикович, керівника базового навчання, процес навчання відбувається у таких відділах: нарізки, бандажування, монтажу в’язки та системи “канбан”. Є машини, що накладають контакти за системою сухого пресування без паяння. У відділі нарізки проходить навчання на машині “Комакс 33”, де виконують операції нарізки дроту та зняття ізоляції. Це дуже спрощена модель порівняно з верстатом “Комакс 333”, на якому реально відбувається процес виробництва. Представники фірми “Комакс” проводили інструктаж для працівників у Стрию.

У відділі бандажування існує машинне та ручне бандажування. У наступному відділі навчають монтажу в’язки, і там виготовляється кінцевий продукт, який є настільки якісним, що теж постачається до фірми “Дженерал Моторс”, клієнта “LEONI”.

У відділі системи “канбан” працівників у формі гри навчають на практиці складати бортові мережі. Важливим завданням є навчити тут тієї дисципліни, якої необхідно дотримуватись в подальшому на лінії.

Загалом, процес виробництва виглядає таким чином – спочатку йде нарізка дроту, потім його спресовування, потім намотка по конвеєру і наприкінці – контрольний стіл. Якщо останній підтвердив, що все гаразд, кабельна мережа проходить ще візуалізаційний контроль.

Тобто, компанія “LEONI” справді намагається забезпечити найвищу якість.

На фірмі “LEONI” дуже цікавою є система людського менеджменту. Наприклад, на території стрийського заводу висить табло із кількістю завдань, які необхідно виконати, і які вже виконано. На момент нашого репортажу працівники вже перевиконували план. Але наразі потужність не є повною, оскільки ще є багато нових працівників, які вчаться.

Окрім того, на заводі вивішено кілька таблиць, де вказані кваліфікація кожного працівника, помилки, кількість пропусків роботи, зростання продуктивності. Такі таблиці ведуться для кожної групи, що становить значну підмогу як для безпосереднього керівника, так і вищих менеджерів.

Що стосується будівництва головного заводу в Стрию, то згідно з планом, до зими мають бути готовими металеві конструкції, стіни та дах. Таким чином, взимку зможуть проводитись внутрішні оздоблювальні роботи, щоб у запланований термін до кінця червня 200з року, завод вступив у дію.

Уве Ламан, один з трьох членів правління LEONI AG каже:

– У перспективі в Україні планується виготовлення кабелю. Пілотний проект фірми “Леоні”, який розмістився на стрийському заводі ковальсько-пресового обладнання, – це лише перший крок у інвестиціях нашої компанії. Кінцева мета – спорудження великого заводу на 4000 працівників поюлизу пілотного проекту. Завод буде виконувати замовлення компанії “Дженерал Моторс” і виготовляти бортові мережі для нових моделей “Опеля” – Astra і Zafira, що надійдуть у продаж наприкінці 2003 - на початку 2004 років. Компанія “Дженерал Моторс” планує щороку випускати від 700 до 800 тисяч автомобілів цих моделей. І бортові мережі до всіх цих авто мають бути виготовлені стрийським заводом. А якщо порахувати, що кожна машина потребує близько 1000 метрів кабелю, то ми використовуватимо 700 тис. кілометрів кабелю для виробництва бортових мереж в Україні. Останні потім поставлятимуться до всіх заводів “Дженерал Моторс” в Європі, а саме до Бельгії, Німеччини та Англії, де виготовлятимуться “Опелі” вищеназваних моделей. Оскільки компанія “LEONI” є провідним постачальником, ми повинні дотримуватися дуже високого рівня якості. Саме тому для нас важливо наймати працівників і навчати їх вже сьогодні, поки завод ще не збудований, щоб потім отримати висококваліфікованих спеціалістів. А ідея пілотного проекту якраз і полягає в підготовці працівників до ефективної і якісної роботи на заводі.

Український проект – найбільший зі всіх, які коли-небудь втілювала фірма “LEONI”. Загальна вартість інвестицій, включаючи витрати на розвиток, складатиме близько 63-65 млн. євро.

Причиною наших інвестицій в Україну було те, що ми перші з постачальників автомобільної промисловості прийшли сюди. І це є великою перевагою. Окрім того, дуже важливим є близьке розташування польського та українського заводів фірми “LEONI”, які мають працювати разом. На стрийському заводі працюватиме 3,5-4 тисячі працівників, а в Остжешуві (Польща) – 2 тисячі.

Кабель переважно постачатиметься з Центральної Європи. Але в перспективі фірма “LEONI” планує виготовляти кабелі на місці, в Україні.

Ольга Ковальчук.

Теги та ключові фрази
комакс леоні, Верстат для нарізки проводів, нарізка комакс, www.proelectro.info, anything, як відбувається навчання на леоні, Леоні.чи.є.вакансії.на.фірмі.іякі, leoni - це, леоні стрий контакти, леоні вакансії 2016
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.