Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3119
04.01.2006р. |
Криза в енергетиці – наслідок кризи духовності
Самовпевнене та егоїстичне поводження людства, його убоге, технократичне мислення поставило під сумнів його розумність: адже нещадна, хижацька експлуатація ним природних ресурсів Землі демонструє лишень чисто споживче до неї ставлення. У наші дні людство підійшло не тільки до екологічної, а вже і до соціально-моральної катастрофи.
"Електротема" № 3 (3) 8-21 жовтня 2002 року

Самовпевнене та егоїстичне поводження людства, його убоге, технократичне мислення поставило під сумнів його розумність: адже нещадна, хижацька експлуатація ним природних ресурсів Землі демонструє лишень чисто споживче до неї ставлення. У наші дні людство підійшло не тільки до екологічної, а вже і до соціально-моральної катастрофи. Ставлення до Землі як до невичерпного джерела життєвих благ перетворило людство на цивілізацію споживачів, які живуть за принципом: «А після мене хоч потоп!».

Така парадигма сучасної земної цивілізації має наслідком порушення основних законів, за якими живе Всесвіт. Неможливо тільки споживати, треба ще щось і віддавати!

Вражений раком людський орган перетворюється на закриту систему, яка не тільки не виконує своїх функцій і завдань, а ще й завдає великої шкоди організму своїми відходами. Так і людство, яке невідривно зв’язане зі Всесвітом, перетворилось зараз на ракову пухлину.

Не треба далі продовжувати аналогію, щоб зрозуміти, як Всесвіт має лікувати Землю від “вірусу” на ім’я – людство.

Людство для Всесвіту має велику цінність. Тому буде зроблено все, щоб його зберегти. Але це зовсім не значить, що сучасна земна цивілізація буде збережена в тому вигляді, в якому вона зараз існує. Яка частина людства закладе фундамент нової цивілізації, залежить зараз від кожної людини. Залежно від кількості людей, які готові жити за законами Всесвіту, від якості їх думок, бажань та вчинків, перехід до нової цивілізації буде супроводжуватись більшими чи меншими катаклізмами. Що стосується конкретної людини, то для неї буде важливим ще такий фактор, як чистота її тіла. Але це окрема тема.

Енергетика, способи виробництва та споживання енергії – це лакмусовий папірець, який засвідчує здоров`я або недугу цивілізації. Так, такі явища, як парниковий ефект, кислотні дощі, зони екологічного лиха (Чорнобильська, Луганська, Азово-Чорноморський регіон та інші) – великою мірою спричинені прорахунками в енергетиці.

Як розповідається у античній легенді, у Геліоса, бога Сонця, був син Фаетон. Його мати, німфа Клімена, відзначалась дурістю та пихатістю. Вона казала до сина: “У жодного з хлопчиків, із якими ти бавишся, немає такого батька, як у тебе. Їх батьки – прості смертні люди, а твій батько – найгарніший з богів. У нього вогняні очі, золоте волосся, а на голові – сяюча корона із засліплюючих сонячних променів”.

Не дивно, що хлопчик виріс вродливим, струнким, але пихатим юнаком. Його товаришам це було не до вподоби, і коли одного разу Фаетон почав знову зверхньо говорити про те, що його батько – бог Сонця, один з них сказав: “Ти дурень, Фаетоне, віриш байкам своєї матері. Ти такий самий, як і ми.” Після цього юнаки перестали звертати на нього увагу. Фаетон же вирішив знайти батька й отримати від нього якийсь явний для всіх доказ, який мав би переконати друзів. Дізнавшись у матері дорогу, він вирушив до батька.

Геліос визнав його за сина і поклявся виконати будь яке його бажання. Фаетон попрохав батька довірити йому на день його сонячну колісницю. Батько почав вмовляти його відмовитись від цієї забаганки, бо навіть сам Зевс не упорається с вогняними конями. Але Фаетон наполіг на своєму. Геліос з важким серцем, позв`язаний клятвою, був змушений задовільнити це бажання. І хоч годі було вже щось змінити, Геліос дав йому останні батьківські напучення: “Міцно тримай повід і не смій підганяти коней батогом. Вони самі несуться, як блискавки, так що тобі, передусім, треба їх притримувати й угамовувати. Тримайся весь час середини шляху. Коли зіб`єшся з нього, буде лихо. Коли підіймешся надто високо, спалиш Небо, коли спустишся надто низько, спалиш Землю. Тримайся середини – це найкращий шлях. І всьому решта покладись на фортуну, яка охороняє й піклується про тебе краще, аніж ти сам про себе”.

Не зміг Фаетон утримати коней і виконати поради батька: опалив Небо та Землю. Гея, мати-Земля, у відчаї попрохала допомоги у Зевса: “Це така віддяка за те, що я годую людей, а богам даю амброзію? Коли загине земля, море та небо, то залишиться тільки мертва пустеля, як було у прадавні часи. Врятуй Всесвіт!”

Зевс дослухався її слів, і метнув у Фаетона блискавку. Так загинув легковажний і зарозумілий Фаетон.

Нехай, хто має очі, побачить, а хто має вуха – почує: справи кожного виявляться, бо день покаже, тому що в огні відкривається, і вогонь випробовує справу кожного, яка вона є.

Всяке дерево, що не дає плоду доброго, зрубують і кидають у вогонь!

Дмитро Томашевський, директор МП “Тендер”

Теги та ключові фрази
технократичне мислення, торг уа, пщ, криза духовності, статичний перетворювач електроенергії
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.