Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5707
17.01.2006р. |
“Електричні” трави

Двадцяте століття було для людства періодом інтенсивного пошуку альтернативних джерел енергії. Багато науковців і практиків із надією досліджували й продовжують нині досліджувати методи одержання енергії рослинного походження. Йдеться не про банальне спалювання деревини, а про перетворення в енергію потенціалу культурного та дикого різнотрав’я. Цей пошук закономірний, адже таке джерело для вироблення енергії поновлюється, на противагу нафті, вугіллю, природному газу.
"Електротема" № 6 (6) 26 листопада - 9 грудня 2002 року

“Соєвий бензин”

Варто сказати, що на сьогодні досить успішними є результати пошуку сировини для виробництва палива для двигунів внутрішнього згорання, які, як відомо, працюють не тільки “серцями” автомобілів, а й двигунами переносних електростанцій різної потужності. Проте, пошук палива ведеться переважно для автодвигунів. Для цієї мети застосовують енергетичний потенціал олійних культур, зокрема, вже винайдено паливо із сої. І хоча воно вдвічі дорожче від продуктів перегонки нафти, в США, наприклад, його вже можна вільно купити на автозаправках у курортних зонах відпочинку. Особливо в тих, що розташовані в місцях любительської риболовлі. Там курортники йдуть на певні перевитрати, щоб менше забруднювати продуктами згорання середовище власного відпочинку. “Соєвим бензином” заправляють баки автомобілів, моторних човнів. Використовують його для обігріву житла та приготування їжі, для виробництва автономної електроенергії.

Енергія з різнотрав’я

На планеті переважає зелена маса трав без олійного вмісту. З неї можна отримувати біогаз і спалювати його для виробництва електроенергії. У цьому напрямку також ведуться інтенсивні наукові пошуки, конструктори працюють над створенням економічних установок.

Як відомо, біогаз являє собою суміш метану *, двоокису вуглецю, а також незначних об’ємів водню та сірководню. Газ утворюється в спеціально сконструйованих ємностях для бродіння. Умовами для його виникнення є виділення кисню та наявність мікроорганізмів, які уможливлюють розпад органічної субстанції у біогаз.

– “Сьогодні технологія вже є настільки досконало вивченою, що не тільки органічні відходи харчової промисловості, а також і відходи сільського господарства піддаються переробці без жодних проблем,” – коментує процес професор Рудольф Браун із міжуніверситетського науково-дослідного центру в місті Тульн (Австрія).

* Довідка

Метан є корисною часткою біогазу для виробництва енергії. Його частка в об’ємі газу становить від 60 до 75 відсотків. На міні-електростанціях блочного типу він перетворюється в енергію та тепло. Тепло використовується для обігрівання чи для підігріву гарячої води, або подається до мережі локального чи централізованого теплопостачання. Механічна сила за допомогою генераторів перетворюється в електричну енергію – струм. Останній, наприклад, в Австрії, – подається до загальної мережі. Тарифні надходження за подачу електроенергії слугують багатьом власникам-експлуатаційникам біогазових установок, як додаткове джерело прибутків.

До створення штучного біогазу, який у природі відомий як болотний, – науковці приступили ще на початку двадцятого століття. Були проведені перші успішні досліди. Після Другої світової війни ці зусилля набули особливої інтенсивності перш за все у Німеччині та Франції. Але через низькі ціни на нафту вони скоро взагалі зійшли нанівець. І лише паливна криза 1973 року допомогла поверненню майже забутої технології на почесні позиції. Сьогодні в Європі експлуатується понад тисячу установок з виробництва біогазу.

Європейська практика засвідчила, що біогаз можна застосовувати не тільки з метою отримання тепло- та електроенергії. Після відповідної очистки він може подаватися також у місцеву газомережу чи використовуватися в скрапленій формі, як паливо для двигунів внутрішнього згорання і для двигунів дуальної системи.

Велике майбутнє прогнозується також і паливним елементам живлення (ПЕЖ) на основі біогазу. Зокрема, компанія NEC (Австрія) уже розробила ПЕЖ для використання у переносних/мобільних приладах. Новий ПЕЖ має потужність, що майже в 10 разів перевищує потужність рівновеликого літієвого акумулятора. А це може означати, наприклад, що майбутнє мобільних процесорів може становити декілька днів безперервної роботи. NEC розраховує на появу нових акумуляторів на ринку в період з 2003 до 2005 рр.

Крім досліджень у галузі високих технологій, тривають роботи зі створення біогазових технологій для підзарядки акумуляторів, які використовуються у переносних електроінструментах найрізноманітнішого призначення. Цікава в цьому плані інформація про те, що американські вчені й інженери-технологи розробляють компактні (тобто пересувні) біогазові заправні пункти. Невеликі ємності для бродіння і технічне обладнання установки можна буде встановлювати безпосередньо на площах, зайнятих сировиною. Скажімо, на тих же луках, біля болота, щоб переробляти у енергію бережину, очерет. А сам процес бродіння прискорюватимуть спеціальні сполуки, які слугуватимуть додатковим живильним середовищем для мікроорганізмів.

Трав’яна електроенергія фермера

Пошуки науковців, практика виробників, звичайно, заслуговують на увагу. Але, як свідчить закордонний досвід, виробництвом біогазу займаються і прості фермери. Так, у Бургенланді (федеральна земля на сході Австрії) у 1999 році було прийнято до експлуатації біогазову установку, яку встановили на фермерському подвір’ї. Протягом усього року вона забезпечується сировиною – “суданською травою” – видом проса африканського походження. Так ось, установка виробляє електроенергії в обсязі 500 000 кВт/год на рік. Це в середньому відповідає річній потребі 100 австрійських домашніх господарств. Власник цієї установки Йозеф Пріддь задоволений: “Ця “суданська трава” стійка і невибаглива, добре росте і на бідній на воду місцевості. Дає високі врожаї. Чим більше біомаси я можу подавати до біогазової установки, тим більше я можу виробити газу і відповідно значнішими є надходження від продажу струму”.

Варто також зазначити: відходи – продукти діяльності цієї біогазової установки знову вертаються у вигляді рідини на луки і сприяють при цьому помітному збільшенню гумусу. Бажаним побічним ефектом є при цьому наближена до природної обробка землі, яка сприяє захисту ґрунтів. А одне сільськогосподарське підприємство (ферма) у змозі вирощувати на площі 35 га траву для виробництва майже 500 000 куб. м біогазу.

В умовах високорозвиненого сільськогосподарського виробництва в Австрії, коли під ріллю відведена уся можлива для цього земля, для виробництва біогазу потрібно сіяти культурні трави. В Україні такої проблеми нема. Різнотрав’я на невгіддях вистачить для будь-якої за потужністю біогазової установки. Ось тільки проблема, де її придбати. Вітчизняні науковці тільки приступили до вивчення проблеми. Ще жоден машинобудівний завод не розглядає випуск таких установок. Навіть за ліцензією тих же австрійських колег.

Петро ОСИПЕНКО.

Теги та ключові фрази
електричний конструктор, Електричний конструктор ціна, які трави можна отримати електричним струмом, паливні елементам живлення на основі біогазу, біогаз в домашніх умовах, електричні прилади фермера, proposition detail 11500, мрії збуваються новий канал, пщ, електричний конструктор купить


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
29.09.2010р.

Приборы для обнаружения скрытой проводки

В статье описаны принцип работы нескольких разных приборов для поиска неисправностей в электропроводке. Данная статья будет полезна как для начинающих электриков, так и для людей, которым это просто интересно

13.08.2010р.

Трёхфазное напряжение в домашних условиях - легко!

Номинальное напряжение составляет 220 вольт с частотой 50 ГЦ. Но бывают такие случаи, остро всплывающие в сельской местности и на дачных участках, когда нам требуется подключить в работу трёхфазное электрическое устройство

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.