Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8625
17.01.2006р. |
Нагрівач поставимо і буде комфорт
Існує два основних типи електричних водонагрівачів: проточні моментальної дії (далі ПВ) і проточно-накопичувальні (далі ПНВ), їх ще називають бойлерами. Про це і розповідається у цій статті.
"Електротема" № 6 (6) 26 листопада - 9 грудня 2002 року

Існує два основних типи електричних водонагрівачів: проточні моментальної дії (далі ПВ) і проточно-накопичувальні (далі ПНВ), їх ще називають бойлерами.

Основною перевагою ПВ є швидкість нагрівання і необмежена кількість води.Використання ПВ обмежує, висока споживана потужність (від 3,5 до 24 кВт/год) та обов`язкове заземлення. Останнім часом з`явилися ПВ потужністю 3,5кВт/год вітчизняного та імпортного виробництва. Єдиною їхньою перевагою є те, що вони можуть бути підключені до алюмінієвої електропроводки перетином 1,5÷2,5 кв. мм. Згідно з науковими розрахунками, за використання потужності 3,5 кВт вода при потоці 3 л/хв може нагріватися максимум на 20 градусів Цельсія. Тому ПВ 3,5 кВт рекомендуються тільки для літнього використання при потоці води не більше 3л/хв.

До переваг ПНВ варто віднести невисоку потужність (1,2 - 2,4 кВт/год) і дуже високу температуру нагрівання - до 65÷75 градусів Цельсія. Основні недоліки - обмежений обсяг гарячої води при неправильному розрахунку обсягу (наприклад, для 4 чоловік - не менш 100 літрів), значний час нагрівання - від 25 хв (10 л) до 6 годин (300 л), великі габарити, витрати електроенергії на підтримку заданої температури (навіть найдосконаліша теплоізоляція допускає добові втрати 5÷7 градусів від заданої температури).

Проточний водонагрівач моментальної дії

Водонагрівач цього типу елегантний, естетичний, та й у використанні та встановленні набагато зручніший, ніж ПНВ. Однак для роботи ПВ необхідні певні умови, за недотримання яких ПВ не буде працювати:

-ПВ вимагає окремої посиленої заземленої електропроводки. Параметри її залежать від потужності ПВ і обов`язково зазначені в інструкції користувача.

Примітка.

У переважній більшості випадків місця передбачуваного використання не обладнані такою електропроводкою, тому ПВ потужністю 5кВт і вище не комплектуються мережними шнуром і вилкою, проте багато покупців не читають інструкцію чи не хочуть вести додаткову проводку і вмикають ПВ у вже наявну штатну. У кращому випадку це призведе до спрацьовування запобіжників на щитку, у гіршому - до оплавлення ізоляції при застосуванні “жучків” і, як наслідок, до короткого замикання.

- ПВ вимагає певного тиску води - не менш 0,5 атм.

- Вентиль регулювання потоку води обов`язково має бути розміщений на вході ПВ. Встановлювати вентиль на виході ПВ категорично заборонено, тому що це призведе до закипання води і, як наслідок, до розриву корпусу тена.

- На виході ПВ обов`язково має бути встановлена спеціальна кухонна чи душова насадка, що йде в комплекті з ПВ. Без них ПВ не встигає прогрівати воду до комфортної температури.

- ПВ із будь-якою комплектацією (крім моделі IN-LINE) може давати воду тільки на один вихід і тільки в місці встановлення ПВ. Універсальний комплект призначений для випадку, коли раковина і ванна стоять поруч.

Проточний накопичувальний водонагрівач

На відміну від ПВ, проточно-накопичувальний водонагрівач не вимагає потужньої проводки, вбудовується в систему водопостачання в будь-якому зручному для користувача місці. Цей тип водонагрівача (крім проточних водонагрівачів потужністю понад 12 кВт) дозволяє набрати ванну практично без втрат температури води, і не перевантажуючи електромережу.

Як працює ПНВ? Холодна вода з водогону надходить у бак. У ПНВ встановлений автоматичний термостат, що вмикає і вимикає ТЕН. ТЕН нагріває воду до встановленої температури (максимум 75 градусів Цельсія) і вимикається. ПНВ зберігає високу температуру води протягом великого проміжку часу (наприклад, модель 100 л -до 24 годин). Коли користувач відкриває вентиль гарячої води, холодна вода рівномірно надходить в ПНВ, витісняючи гарячу, не змішуючись з нею. Самопливом гаряча вода не може витікати з ПНВ, тому що вона забирається з верхньої частини бойлера. Таким чином, якщо ПНВ не підключений до водогону, додатковий резервуар з водою має бути розміщений на висоті не менш 5 м від верхньої кришки ПНВ.

На вході ПНВ рекомендується поставити зворотно-запобіжний клапан, що обов`язково йде в комплекті з ПНВ. Він запобігає витіканню води з бака за відсутності тиску в системі, і отже наслідок ТЕН не може опинитися в повітряному середовищі, а також запобігає створенню надлишкового тиску у водонагрівачі або постійного надлишкового тиску в системі. До носика клапана рекомендується підвести шланг для зливу води.

Як вибрати ПВ?

Спочатку треба визначити, для якої мети буде використовуватися водонагрівач? Виходячи з цього, вибирається комплект - душовий, кухонний чи універсальний (універсальний комплект поєднує в собі всі комплекти). Є також моделі, які вбудовуються просто у водогінну систему (наприклад, модель ATMOR IN-LINE).

Примітка.

На відміну від інших моделей, ATMOR IN-LINE не боїться перекривання води на виході і може давати гарячу воду більш ніж на один вихід. Це зумовлено тим, що замість механічного датчика тиску, в нього встановлене реле протоку води, що вимикає електроживлення при протоці менше 1,2 л/хв (тиск води нижче 0,8 атм). Таким чином, IN-LINE може використовуватися і як звичайний ПВ із будь-якою схемою підключення, і як ПВ, що вбудовується в систему водопостачання.

Продуктивність ПВ залежить від його потужності.

Потужністьводонагрівача, кВт

Продуктивність, л/хв (при нагріванні на 25 градусів Цельсія)

Необхідний перетин кабелю (мідь), кв. мм.

Автомат захисту, А

3,5

1,9

1,5

16

5

3,4

2,5

25

7

4

4,0

40

12

6,9

6,0 (на кожну фазу)

3х20

Наприклад, для того, що б приймати душ на дачі, цілком достатньо потужності 5 кВт. Якщо гаряча вода має бути в душі і на кухні, то потрібен водонагрівач потужністю 7 кВт або більше (відстань від водонагрівача до місця відбору не повинна перевищувати 3 м, рекомендується труби утеплити щоб уникнути, тепловтрат). ПВ 3,5 кВт,призначений тільки для використання в літній преріод.

Як вибрати ПНВ?

Легше зберегти тепло, ніж нагріти нову порцію холодної води. У накопичувальних системах основний наголос зроблено на теплоізоляцію (у переважній більшості теплоізоляційним матеріалом виступає пінополіуретан). Чим ефективніші теплоізоляційні властивості матеріалу, що відокремлює внутрішній бак від навколишнього середовища, і чим товстіший його шар, тим економічніший водонагрівач. Сучасні бойлери гарантують зниження температури води не більш 0,20÷0,5 градуса на годину і витрату електроенергії менше 1 квт/год на добу в черговому режимі.

Існують загальні рекомендації з вибору і режиму роботи будь-яких ПНВ. Не слід вибирати накопичувальні водонагрівачі недостатньої ємності. При тривалому режимі експлуатації краще використовувати прилад більшої ємності, але з меншою температурою нагрівання (найбільш ефективна температура 65 0С).

За температурного режиму 65 0С:

- збільшується термін служби бака;

- збільшується термін служби нагрівального елемента;

- зменшується утворення шумовиння, яке знижує ефективність роботи нагрівального елемента;

- знижується споживання електроенергії для підтримання температури гарячої води.


Для одержання комфортних умов при споживанні гарячої води можна користуватися орієнтовною таблицею для вибору ємності ПНВ (див. Табл.)

`Нагрівач

Примітка.

Середнє водоспоживання на людину в Україні складає 280 л на добу. На думку фахівців, це марнотратство, і без будь якого збитку для дотримання правил гігієни його можна скоротити вдвічі. Для повного задоволення потреб у гарячій воді на добу досить 30÷40 літрів (5÷10л для кухні, 15 л для душу) на людину.

Щоб `продовжити життя` накопичувального водонагрівача, всередині нього встановлюється магнієвий анод (катодний захист), що запобігає корозії корпуса і нагрівального елемента, приймаючи на себе наслідки процесу корозійного руйнування. З часом цей магнієвий анод руйнується. У цьому випадку його варто замінити (рекомендована періодичність заміни не більш 1 року). У деяких моделях накопичувальних водонагрівачів передбачений індикатор стану магнієвого анода, що заздалегідь оповіщає про необхідність його швидкої заміни - на жаль, такі водонагрівачі мають невиправдано високу вартість.

Передові високотехнологічні рішення в галузі захисту водонагрівачів використовує компанія ATLANTIC (Франція). У водонагрівачах ATLANTIC замість магнієвого анода застосовується запатентована технологія електронного захисту і новий тип анода. Сучасний принцип захисту за допомогою магнієвого анода називається `зношувальним`, тому що захищаючи бак, анод зношується. У нову технологію з використанням анода накладеного струму покладено принцип, основою якого є генерація струму між титановим анодом і баком. Струм генерується електронним генератором постійної напруги (0,5 В), а змінний акумулятор виступає як джерело живлення у випадку, якщо водонагрівач відключений від мережі. Ця технологія електронного захисту зводить до мінімуму різницю потенціалів між баком і нагрівальним елементом, що дозволяє нейтралізувати корозійні струми, забезпечуючи тим найбільший захист бака і нагрівального елемента. Новий тип анода, виготовлений з титану, є просто випромінювачем електронних імпульсів заданої величини, тому, на відміну від магнієвого, не зношується і, відповідно, не вимагає періодичної заміни.

За матеріалами НВФ “ГРЕСА Лтд” підготував Микола ЦАП.

Теги та ключові фрази
нагрівач проточноі води, нагривач, водо нагривач, водо нагривач електрычный, митево нагривач води делимано, Як замінити магнієвий анод в водонагрівачі atlantic, кран водо нагривач, нагрівач пнв, миттєвий водонагрівач, водо нагривач делимано


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
26.03.2010р.

Обмежники перенапруги нелінійні у районних і розподільних мережах

Вентильні розрядники, що застосовувалися раніше для захисту від перенапруг у районних і розподільних мережах, заміняють обмежники перенапруги (ОПН). Не маючи іскрових проміжків, ОПН ефективніше захищають електроустаткування від усіх видів перенапруг, які можуть виникнути в електричних мережах.

26.03.2010р.

Енергія, принесена вітром

Річний приріст енергії, одержуваної останнім часом у Європі за допомогою вітроенергетичних установок (ВЕУ), перевищує 30%. Настільки потужне зростання причинене збільшенням кількості подібних установок і підвищення їх потужності. Стрімкий розвиток технологій виробництва напівпровідників, зниження рівня втрат силових ключів і підвищення їх ефективності, поява нових засобів моделювання й проектування дає змогу створювати перетворювачі з унікальними техніко-економічними показниками.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.