Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4492
17.01.2006р. |
Просто, і жодного недоліка. Експрес-клеми для будівельного електромонтажу

Вимоги сучасного замовника – це легкість і простота електромонтажу, надійність з’єднань і невисока ціна, тобто економічність. Ці вимоги неможливо задовольнити, використовуючи застарілі методи з’єднання провідників, такі, наприклад, як скрутка чи з’єднання провідників за допомогою гвинтових клем. Найбільш простий, швидкий і надійний спосіб з’єднання дротів у розподільних коробках – за допомогою пружинних експрес-клем для будівельного електромонтажу.
"Електротема" № 6 (6) 26 листопада - 9 грудня 2002 року

Знахідка для розподільних коробок

Найбільший інтерес у наших фахівців викликають пружинні клеми для електромонтажу в житлових, громадських і промислових будівлях. Перша клема з пласко-пружинним затискачем для внутрішнього електромонтажу була запропонована фірмою WAGO у 1974 році, і відтоді, завдяки своїй високій надійності й економічності, у Німеччині ці клеми стали стандартом електромонтажу. Та й в інших країнах Західної Європи ці клеми застосовують сотнями мільйонів штук.

Так у чому ж основні переваги застосування пружинних клем для будівельного електромонтажу, порівняно з іншими способами з’єднання дротів?

Головне, що впадає в око при першому ознайомленні з цими клемами, – це простота використання і зручність, а також швидкість з’єднання.

Для того, щоб з’єднати дроти, необхідно їх кінці, з попередньо знятою ізоляцією, просто вставити в клему, причому для цього не потрібно ніяких додаткових інструментів чи пристроїв.

У результаті одержуємо надійне з`єднання, якому не потрібна додаткова ізоляція, але в той же час є можливість робити виміри електричних параметрів кола, не розбираючи з’єднання. Для проведення електричних вимірів у клемі є спеціальний контрольний отвір.

За потреби розібрати з’єднання, дріт легенько обертаючи, витягують. Для цього також не потрібно ніякого інструменту. При цьому не відбувається ослаблення пружини, і на місце від’єднаного провідника більшого перетину можна відразу приєднати провідник меншого перетину. У місці контакту залишається, як і раніше, достатня кількість контактної пасти, а дріт може бути використаний без додаткової підготовки для нового монтажу.

Таким чином, швидкість електромонтажу – незаперечна перевага пружинної клемної техніки. Порівняно з гвинтовим затискачем, клеми з пласко-пружинним затискачем дозволяють скоротити час на електромонтаж і не вимагають подальшого технічного обслуговування.

Крім простоти, легкості та швидкості електромонтажу, варто відзначити й інші переваги клем із пласко-пружинним затискачем:

надійність: провідник у клемі надійно притискається до струмонесучої шини пружинним елементом, що запобігає його самовід’єднанню;

якість з’єднання: практично не залежить від кваліфікації монтажника;

довговічність: довговічне збереження електричних і механічних властивостей місця затиску за рахунок ретельної продуманості форми пружинного й іншого елементів клеми, а також найретельнішого добору матеріалів;

стійкість до агресивних середовищ: за рахунок газонепроникності контакту;

одночасне підключення провідників з різними перетинами: можливе надійне одночасне з’єднання провідників різних перетинів усередині однієї клеми, тому що пружинний елемент сконструйований таким чином, що кожен провідник затискається з оптимальним для даного перетину контактним тиском;

безпечність: застосування принципу “один провідник — одне клемне місце” виключає можливість неякісного з’єднання, а отже виникнення короткого замикання. Кожен провідник має окремий затискач, що забезпечує захист електромонтажника від зіткнення з оголеними кінцями дротів.

провідник не ушкоджується: при підключенні не відбувається ушкодження провідників, і вони можуть використовуватися повторно;

не потрібне подальше технічне обслуговування.

Усе сказане вказує на те, що високі технічні характеристики з’єднувачів із пласко-пружинним затискачем дозволяють давати на них довічну гарантію. Якщо клемники з оригінальним пружинним затискачем використовуються правильно і за призначенням, з дотриманням температурно-кліматичних умов у період їхньої експлуатації, вони практично не зношуються і можуть експлуатуватися необмежений час. Тобто працездатність клемних з’єднувачів із пружинним затискачем гарантується протягом усього терміну служби того устаткування, куди вони встановлені.

Спеціально для українського ринку

Виробники випускають експрес-клеми, які дозволяють приєднувати до однієї клеми як мідні, так і алюмінієві провідники. Такі характеристики клемам додає спеціальна контактна паста, якою наповнюються клеми, призначені для ринку країн СНД, де надзвичайно широко, на відміну від інших країн, поширене використання алюмінієвих проводів. Контактна паста в процесі підключення алюмінієвого провідника автоматично знімає з нього окисну плівку і змащує його для захисту від повторного окиснення. Таким чином, не потрібне попереднє зачищення алюмінієвих провідників і покриття їх пастою. Змішане використання алюмінієвих і мідних проводів в одній клемі можливе завдяки тому, що паста запобігає електролітичній корозії між алюмінієм і міддю. Крім того, пласко-пружинний затискач, на відміну від гвинтового затискача, не деформує алюмінієвий провід, отже, немає небезпеки нагрівання місця контакту.

Прочитавши стільки хвалебних слів на адресу експрес-клем для будівельного електромонтажу й іншої пружинної техніки, можна і засумніватися: “Та не може бути, щоб у цих клем не було жодного недоліку”. Є і недолік, правда один – необхідність знімати ізоляцію з дротів.

На закінчення хочеться відзначити, що такі клеми створюють вигідний імідж фірмі, яка займається електромонтажними роботами, і підвищують її конкурентноздатність. Також хочеться нагадати про багаторічний успішний досвід застосування будівельних клем із пласко-пружинним затискачем при електромонтажі у Німеччині й інших країнах світу.

Ольга МЕДВЕДЄВА,

НВП “Логікон”.

м. Харків

Теги та ключові фрази
клемні затискачі та їх використання, клемні затискачі, як розібрати телефон htc incredible s 710, клема иек, Клемники ваго в Києві, змішане зєднання провідників, вартість електроенергії для підприємств 2011, методи з'єднання провідників, львівелектросервіс, клеми проводів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.