Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Енергоальтернативна ініціатива інженера-селянина
16.11.2018р.

Фаховий інженер Анатолій Стафійчук з села Бронниця,...

За 10 місяців експортовано електроенергії на $266 млн
16.11.2018р.

Україна у січні – жовтні 2018 року експортувала...

Планують цілком перейти на «зелену енергетику»…
15.11.2018р.

Іспанський уряд оприлюднив законопроект, відповідно...

До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%
15.11.2018р.

В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно...

Енергохаб Литви, Польщі й України забезпечить незалежність від Росії
14.11.2018р.

Створення Східноєвропейського енергетичного хабу...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6756
20.01.2006р. |
Енергію Сонця – в розетку
Використання сонячної енергії нині не обмежується лише прямим нагріванням води чи обігрівом території. Науковці вже придумали кілька способів перетворення світлової енергії Сонця в електричну і якщо ми хочемо цілком замінити вугілля, нафту і газ альтернативними видами палива, такими, як сонячна енергія, нам просто необхідно знайти спосіб перетворення енергії сонця в електрику з найменшими втратами.
"Електротема" № 6 (6) 26 листопада 9 грудня 2002 року

Використання сонячної енергії нині не обмежується лише прямим нагріванням води чи обігрівом території. Науковці вже придумали кілька способів перетворення світлової енергії Сонця в електричну і якщо ми хочемо цілком замінити вугілля, нафту і газ альтернативними видами палива, такими, як сонячна енергія, нам просто необхідно знайти спосіб перетворення енергії сонця в електрику з найменшими втратами.

Для сонячної енергетики у науковців існує спеціальне поняття – геліоенергетика (від грецького Helios — сонце). Те, що ми усі звикли називати сонячними батареями, – це набір з’єднаних між собою елементів, що можуть перетворювати сонячну радіацію в електрику. Вони називаються фотоелектричними генераторами і складаються з напівпровідникових елементів.

Кращі зразки напівпровідникових кристалів зараз мають коефіцієнт корисної дії понад тридцять відсотків, що, загалом, непогано.

Сонячні батареї мають явну перевагу перед іншими генераторами – “сировина”, яку вони використовують, ніколи не закінчиться. Крім того, сонячна батарея не має частин, які рухаються і труться, а отже, може служити практично вічно. Але, на жаль, зараз вони досить дорогі.

Усі ми бачили калькулятори й інші малопотужні прилади з низьким споживанням електрики, виконані саме з таким джерелом живлення. А в деяких країнах встановлення сонячних генераторів на дахах будинків і гаражів має масовий характер. Наприклад, у Швейцарії побудовано понад 2600 геліоустановок на фотоперетворювачах потужністю від одного до тисячі кіловат. Там цей процес відбувається в рамках програми “За енергонезалежну Швейцарію” і дозволяє значно знизити витрати на імпорт електрики.

Крім традиційних кремнієвих фотоелементів науковці розробили кілька нових технологій. Наприклад, фахівці Інституту фізичної електроніки при університеті в місті Штутгарт (Німеччина) створили синтетичні волокна, що під впливом світла можуть генерувати електричний струм. Його сили вистачає для живлення багатьох малопотужних пристроїв. Технологія досить перспективна. Наприклад, сорочка з такого матеріалу може живити кишеньковий комп`ютер, стільниковий телефон чи інший прилад. Цю тканину цілком можна прати, і вона не втратить своїх властивостей. А якщо з неї зробити вітрило на яхті, то використання сонячного світла буде набагато ефективніше: від цього генератора можна буде живити електрикою всю бортову електроніку.

Ще одна цікава розробка хіміків з Університету Берклі в Каліфорнії. Вони винайшли спосіб виробництва дешевих сонячних батарей з використанням полімерних плівок, що відрізняються від своїх “кремнієвих побратимів” особливою гнучкістю, і їх можна наносити на будь-які матеріали. Уявіть собі мобільний телефон, що своєю поверхнею буде виробляти електрику для зарядки свого ж акумулятора. Чи ж автомобіль, поверхня якого може виробляти електрику, щоб зменшити навантаження на акумулятор.

Поки, щоправда, ця технологія дуже “сира” і має багато недоліків. Одним з них є низький ККД — лише 1,7% (проти 30% у традиційних батарей). Причому, навіть невелике підвищення ККД досягається шляхом значних зусиль. Мало того, створення нових полімерів можливе тільки в суперстерильних умовах, досягти яких у лабораторних умовах практично неможливо. Науковці пішли іншим шляхом, вирішивши об`єднати нову полімерну технологію і традиційну технологію сонячних батарей. Новий матеріал являє собою “суміш” твердих полімерів і дуже дрібних кристалів. Їхній розмір настільки малий, що назвати їх мікроскопічними було би помилкою – побачити в мікроскоп їх неможливо.

Таким чином, найбільш продуктивним виявився синтез двох технологій. Отже, найближчим часом будемо чекати недорогі, гнучкі і легенькі сонячні батареї з нового матеріалу з високим ККД.

Підготував

Микола ЦАП.

Теги та ключові фрази
щит електричний гаражний, електричні щити сонце, мрії збуваються новий канал, обігрів води від сонця, Солнечная батарея в домашниx умоваx, гелиоэнергетика енергія сонця, енергія сонця геліо енергетика, енергозберігаючий пристрій, застосування електромагнітів, торг уа
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
20.10.2010р.

Принцип роботи сонячної батареї 1

Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею

02.09.2010р.

Солнечный свет – самый перспективный источник электроэнергии для...

Севастополь является энергетически зависимым регионом, развитие которого определяется поставками электроэнергии извне. Значительные финансовые ресурсы Севастополя направляются на развитие электрогенерирующих областей Украины (Запорожской и Донецкой), которые поставляют в г. Севастополь электрическую энергию

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.