Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6837
20.01.2006р. |
Енергію Сонця – в розетку
Використання сонячної енергії нині не обмежується лише прямим нагріванням води чи обігрівом території. Науковці вже придумали кілька способів перетворення світлової енергії Сонця в електричну і якщо ми хочемо цілком замінити вугілля, нафту і газ альтернативними видами палива, такими, як сонячна енергія, нам просто необхідно знайти спосіб перетворення енергії сонця в електрику з найменшими втратами.
"Електротема" № 6 (6) 26 листопада 9 грудня 2002 року

Використання сонячної енергії нині не обмежується лише прямим нагріванням води чи обігрівом території. Науковці вже придумали кілька способів перетворення світлової енергії Сонця в електричну і якщо ми хочемо цілком замінити вугілля, нафту і газ альтернативними видами палива, такими, як сонячна енергія, нам просто необхідно знайти спосіб перетворення енергії сонця в електрику з найменшими втратами.

Для сонячної енергетики у науковців існує спеціальне поняття – геліоенергетика (від грецького Helios — сонце). Те, що ми усі звикли називати сонячними батареями, – це набір з’єднаних між собою елементів, що можуть перетворювати сонячну радіацію в електрику. Вони називаються фотоелектричними генераторами і складаються з напівпровідникових елементів.

Кращі зразки напівпровідникових кристалів зараз мають коефіцієнт корисної дії понад тридцять відсотків, що, загалом, непогано.

Сонячні батареї мають явну перевагу перед іншими генераторами – “сировина”, яку вони використовують, ніколи не закінчиться. Крім того, сонячна батарея не має частин, які рухаються і труться, а отже, може служити практично вічно. Але, на жаль, зараз вони досить дорогі.

Усі ми бачили калькулятори й інші малопотужні прилади з низьким споживанням електрики, виконані саме з таким джерелом живлення. А в деяких країнах встановлення сонячних генераторів на дахах будинків і гаражів має масовий характер. Наприклад, у Швейцарії побудовано понад 2600 геліоустановок на фотоперетворювачах потужністю від одного до тисячі кіловат. Там цей процес відбувається в рамках програми “За енергонезалежну Швейцарію” і дозволяє значно знизити витрати на імпорт електрики.

Крім традиційних кремнієвих фотоелементів науковці розробили кілька нових технологій. Наприклад, фахівці Інституту фізичної електроніки при університеті в місті Штутгарт (Німеччина) створили синтетичні волокна, що під впливом світла можуть генерувати електричний струм. Його сили вистачає для живлення багатьох малопотужних пристроїв. Технологія досить перспективна. Наприклад, сорочка з такого матеріалу може живити кишеньковий комп`ютер, стільниковий телефон чи інший прилад. Цю тканину цілком можна прати, і вона не втратить своїх властивостей. А якщо з неї зробити вітрило на яхті, то використання сонячного світла буде набагато ефективніше: від цього генератора можна буде живити електрикою всю бортову електроніку.

Ще одна цікава розробка хіміків з Університету Берклі в Каліфорнії. Вони винайшли спосіб виробництва дешевих сонячних батарей з використанням полімерних плівок, що відрізняються від своїх “кремнієвих побратимів” особливою гнучкістю, і їх можна наносити на будь-які матеріали. Уявіть собі мобільний телефон, що своєю поверхнею буде виробляти електрику для зарядки свого ж акумулятора. Чи ж автомобіль, поверхня якого може виробляти електрику, щоб зменшити навантаження на акумулятор.

Поки, щоправда, ця технологія дуже “сира” і має багато недоліків. Одним з них є низький ККД — лише 1,7% (проти 30% у традиційних батарей). Причому, навіть невелике підвищення ККД досягається шляхом значних зусиль. Мало того, створення нових полімерів можливе тільки в суперстерильних умовах, досягти яких у лабораторних умовах практично неможливо. Науковці пішли іншим шляхом, вирішивши об`єднати нову полімерну технологію і традиційну технологію сонячних батарей. Новий матеріал являє собою “суміш” твердих полімерів і дуже дрібних кристалів. Їхній розмір настільки малий, що назвати їх мікроскопічними було би помилкою – побачити в мікроскоп їх неможливо.

Таким чином, найбільш продуктивним виявився синтез двох технологій. Отже, найближчим часом будемо чекати недорогі, гнучкі і легенькі сонячні батареї з нового матеріалу з високим ККД.

Підготував

Микола ЦАП.

Теги та ключові фрази
щит електричний гаражний, електричні щити сонце, мрії збуваються новий канал, обігрів води від сонця, Солнечная батарея в домашниx умоваx, гелиоэнергетика енергія сонця, енергія сонця геліо енергетика, енергозберігаючий пристрій, застосування електромагнітів, торг уа
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.