Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Енергоальтернативна ініціатива інженера-селянина
16.11.2018р.

Фаховий інженер Анатолій Стафійчук з села Бронниця,...

За 10 місяців експортовано електроенергії на $266 млн
16.11.2018р.

Україна у січні – жовтні 2018 року експортувала...

Планують цілком перейти на «зелену енергетику»…
15.11.2018р.

Іспанський уряд оприлюднив законопроект, відповідно...

До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%
15.11.2018р.

В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно...

Енергохаб Литви, Польщі й України забезпечить незалежність від Росії
14.11.2018р.

Створення Східноєвропейського енергетичного хабу...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4417
25.01.2006р. |
Захисне відімкнення – безпека кожного
Одним з ефективних способів підвищення рівня електро- і пожежобезпеки є застосування пристроїв захисного відімкнення, керованих диференціальним струмом. Ці пристрої давно й успішно використовуються у світовій практиці. На підставі аналізу статистичних даних про нещасні випадки, що закінчилися смертю в результаті ураження електричним струмом, можна зробити висновок про високу ефективність застосування пристроїв захисного відімкнення . Тільки в європейських країнах у житлових і громадських будинках встановлено близько шістисот мільйонів таких пристроїв.
"Електротема" № 8 (8) 24 грудня 2002 року - 9 січня 2003 року

Пристрої захисного відімкнення (ПЗВ) значною мірою підвищують рівень електробезпеки електроустановок, а також захищають майно і здоров`я людей у випадках виникнення пожеж, спричинених несправністю електромережі. Особливостями ПЗВ є висока надійність, простота монтажу і невеликі розміри. Використання таких пристроїв дозволяє досягти високого ступеня захисту. При цьому необхідно виконати лише кілька, здебільшого легко реалізовуваних вимог.

Незаперечними перевагами цих пристроїв є також :

- висока чутливість пристрою при непрямому дотику;

- забезпечення захисту при випадковому прямому дотику;

- забезпечення відімкнення при виникненні небезпечного витоку струму (протипожежний захист);

- можливість простого контролю правильного функціонування пристрою і для нефахівців (за допомогою кнопки „ТЕСТ`). Істотне підвищення рівня безпеки при масовому використанні ПЗВ;

- запобігання розкраданню електроенергії.

Ці переваги пристроїв наочно підтверджені досвідом тих країн, у яких вони застосовуються уже багато років

Історія використання ПЗВ.

Принцип дії захисту із застосуванням підсумовуючого трансформатора відомий відносно давно. Ще в 1928 році в Німеччині для мереж високої напруги був запатентований „захисний вимикач струму несправності` (Fehlerstromschutzschalter). Цікаво, що запатентоване рішення мало, у першу чергу, функцію захисту людей при прямому дотику до струмопровідної частини високовольтної електроустановки. Незважаючи на те, що існуюче тоді уявлення про використання ПЗВ було трохи спрощеним, принцип вирішення завдання, яке полягає в аналізі векторної суми струмів у провідниках, є правильним і актуальним дотепер.

На початку 40-х років у Берліні був представлений прототип ПЗВ з чутливістю 80 мА. Війна перервала розробки, і лише в 1950 році в Німеччині почали серійно виробляти і встановлювати ПЗВ з чутливістю від 100 до 300 мА. Величина часу відімкнення цих пристроїв, порівняно з необхідним, була ще відносно велика (від 150 до 200 мс). Успішне вирішення проблеми підвищення чутливості і довгострокової надійності гальмувалося відсутністю магнітних матеріалів з потрібними характеристиками і недостатньою стабільністю цих характеристик у часі.

У процесі подальшого удосконалення ПЗВ в 1958 році доктор Біглмаєр з Австрії розробив новий варіант конструкції ПЗВ із заощадженням енергії і невеликим часом затримки спрацьовування. Нині ПЗВ такої конструкції мають позначення G. При цьому було вирішено відразу кілька завдань. По-перше, були усунуті небажані спрацьовування ПЗВ при грозових розрядах, що вже тоді було великою проблемою. По-друге, було досягнуто збільшення чутливості до значення 30 мА і підвищення експлуатаційної надійності. Аналогічна конструкція, але з більшою витримкою часу, ніж у типу G, дозволила створити селективний тип ПЗВ, що має позначення S і широко використовується дотепер.

Поступово ПЗВ з високою чутливістю поширилися в усьому світі. У 1977 році додатковий захист за допомогою ПЗВ, рішенням Міжнародної електротехнічної комісії, був визнаний як самостійний захист (комплект стандартів МЕК 60 364). Цей захист нині широко використовується. В даний час виробляється багато типовиконань ПЗВ, що дозволяє значною мірою розширити сферу їх використання.

Тривалі дослідження і досвід експлуатації підтвердили необхідність досягнення якомога вищого рівня довгострокової експлуатаційної надійності ПЗВ, що було також відзначено на засіданні Міжнародної електротехнічної комісії в 1992 році. Розробки, виконані доктором Біглмаєром, дозволили в 1996 році випустити на ринок новий тип ПЗВ (тип NF7), що забезпечує надійне функціонування пристрою без регулярного тестування.

Закордонний досвід застосування ПЗВ.

Широкомасштабне використання ПЗВ забезпечує високий рівень електробезпеки, що вже став звичним у всіх країнах, де ПЗВ застосовуються багато років. Аналізуючи наявні в деяких країнах Європи статистичні дані про нещасні випадки, які закінчилися смертю в результаті ураження людей електричним струмом, можна чітко уявити наслідки підвищення рівня електробезпеки при постійній жорсткості вимог до нього. Цьому підвищенню значною мірою сприяло масове застосування ПЗВ з номінальним диференціальним відмикаючим струмом не більш 30 мА. Звичайно, значне зниження кількості смертельних нещасних випадків зумовлено застосуванням ПЗВ і інших захисних заходів.

Мал. 1 зміни кількості смертельних нещасних випадків в результаті ураження людей електричним струмом з 1962 року по 1987 рік у Швейцарії. Мал. 2 - зміни кількості смертельних нещасних випадків в результаті ураження людей електричним струмом з 1950 року по 1988 рік в Австрії.

За матеріалами ДП “Моеллєр Електрік” підготував Микола ЦАП

Теги та ключові фрази
, захисне відімкнення та вимоги до нього, захисне відімкнення, його призначення, захисне відімкнення це визначення, безпечне відімкнення, Захисне відімкненн, що такк захисне видимкнення, вимоги до нього, захисне відімкнення, захисне відімкнення це, використання пзв в електромережах
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

05.02.2010р.

Комплектні пристрої для електропостачання будмайданчика

Схема тимчасового електропостачання містить джерела й споживачів електроенергії, силові пункти й розподільні мережі. Джерелами електропостачання на будівельному майданчику є трансформаторні підстанції стаціонарного або пересувного типу. За відсутності джерел або мереж електропостачання можна застосовувати тимчасові пересувні електростанції на автомобільні шасі, що працюють на рідкому паливі.

При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.