Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3036
26.01.2006р. |
Тримайся землі
Заходи щодо захисту людини від ураження електричним струмом передбачаються ще на стадії проектування електроустановок: струмопровідні частини електоустановки повинні бути недоступними (ізольованими); а доступні частини - безпечними (заземленими). Для безпечної експлуатації електроустановки дотримання зазначених заходів є обов'язковим, як за нормальної експлуатації, так і при виникненні несправностей. Контроль стану як ізоляції, так і заземлення полягає у вимірюванні їхнього електричного опору.
"Електротема" № 8 (8) 24 грудня 2002 року - 9 січня 2003 року

Основною характеристикою заземляючого пристрою є опір струму розтікання елементів заземлення в землю, що дорівнює сумі опорів розтіканню контура заземлення (заземлюючих електродів) і опору провідників, які з`єднують електроустановку з контуром заземлення. Від величини опору заземляючого пристрою, залежить, ефективність захисту від враження електричним струмом, а також затрати на облаштування заземляючого пристрою. Величина опору дає змогу оцінювати стан заземляючого пристрою. Може бути, що виміряний опір відповідає нормі, а фактично він більший, і тоді заземлюючий пристрій не забезпечує захист. Буває і так, що фактичний опір заземлюючого пристрою відповідає нормі і захист забезпечений, а виміряне значення опору більше. У такому разі доводиться витрачати кошти на забивання в землю додаткових електродів. Тому від достовірності вимірів і точності їх результатів залежить ефективність захисту і затрати на його облаштування.

Величину опору заземляючого пристрою, традиційно вимірюють за допомогою амперметра і вольтметра, тобто через заземляючий пристрій, допоміжний струмовий електрод та амперметр пропускають електричний струм від джерела живлення (спеціального генератора). Спад напруги на заземляючому пристрої вимірюють вольтметром, під`єднаним до заземляючого пристрою і допоміжного потенційного електрода. Опір заземляючого пристрою визначають за формулою: RЗП=`U/I , де U – напруга, виміряна вольтметром, В; I – струм, виміряний амперметром, А. Істотним недоліком цього способу є значні похибки вимірювання, які зумовлені віддалями між вимірювальними електродами і заземлюючим пристроєм, а також наявністю в землі металевих комунікацій. Крім зазначених похибок при вимірах, цей спосіб складний і трудомісткий, оскільки потребує джерела вимірювального струму, струмового і потенційного електродів (які потрібно забивати в землю, а потім витягати), довгих з`єднувальних провідників.

Підвищити точність і спростити спосіб вимірювання опору заземляючого пристрою в електричних мережах напругою до 1000 В можна за рахунок іншої принципової електричної схеми вимірювань. Як же вимірюється опір заземляючого пристрою? Струм на заземляючий пристрій подається через потужний (сотні ват) калібрований резистор з примусовим охолодженням від фазного дроту електричної мережі напругою до 1000 В. Опір заземляючого пристрою визначають за формулою: RЗП = RКР(UФ-UКР)/UКР , де RКР - опір каліброваного резистора ; UФ - фазна напруга електричної мережі ; UКР - спад напруги на каліброваному резисторі.


Принципова електрична схеми вимірювань.

1 - фазні дроти, 2 - захисний дріт, 3 - калібрований резистор з примусовим охолодженням, 4 - вольтметр, 5 - вимикач, 6 - заземляюючий пристрій (контур заземлення)

Підготував Микола ЦАП

Теги та ключові фрази
Тримайтеся землі, тримаймося землі, pornojena, kahka.ru продаж ноудбукив, опір ізоляції заземляючого контуру, дифференциальный выключатель RКР, яким приладом вимірюють опір розтіканню струму захисних заземлюючих пристроїв


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.