Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ТОП-5 найпопулярніших електрокарів в Україні
17.01.2019р.

У 2018 році українці придбали 5,3 тис. електромобілів, що...

«Vesta» стала першою компанією, що встановила 100 ГВт вітрових турбін
17.01.2019р.

Датський виробник вітряних турбін «Vestas» наприкінці...

Як щомісяця заощаджувати на опаленні та електриці по три тисячі
17.01.2019р.

Віталій Майборода з Полтави побудував на дачній...

Затверджено перелік об'єктів великої приватизації
17.01.2019р.

Кабінет Міністрів на засіданні в середу затвердив...

Оголошено початок громадських слухань…
16.01.2019р.

ДП «НАЕК «Енергоатом» оголосило про початок...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4068
10.02.2006р. |
Система діагностики стану трансформатора "Імпульс-8".
При виникненні коротких замикань (КЗ) обмотки трансформатора зазнають значних електродинамічних впливів, при цьому механічні напруги нерідко виходять за межі пружності матеріалу обмоток і елементів опорних конструкцій. Залишкові деформації котушок і елементів опорних конструкцій призводять до зміни ізоляційних відстаней і місцевих ушкоджень ізоляції. Виникаючі при цьому внутрішні замикання можуть спричинити низку руйнувань, а також вибух чи пожежу. Частіше, однак, трапляється так, що пробій деформованої ізоляції відбувається не відразу після КЗ, а через якийсь час при подальших перенапругах чи перевантаженнях. Тому дуже важливо визначити деформацію обмоток на початковій стадії, до того, як вона призведе до аварії.
"Електротема" № 1 (9) 10-21 січня 2003 року

Найбільш ефективним методом виявлення деформацій обмоток трансформаторів є метод низьковольтних імпульсів (НВІ). На одну з обмоток розшинованого трансформатора подається прямокутний зондувальний імпульс низької напруги (100-600 В) і одночасно спостерігається струм на вимірювальних шунтах, підключених до інших обмоток. Таким чином, досліджується перехідний процес, який виникає в обмотках як реакція на вплив прямокутного імпульсу. Виміри проводяться до і після КЗ. Порівняння за визначеною методикою осциллограм, записаних до КЗ (нормограм) і після КЗ (дефектограм), дозволяє оцінити стан трансформатора. Зміни в осциллограмах свідчать про появу електричних чи механічних ушкоджень. Причиною розходження осциллограм до і після КЗ є зміна ємностей і індуктивностей внаслідок електричних замикань чи механічних деформацій у котушках, що призводять до зміни форми осциллограм. Висока чутливість методу досягається тим, що навіть при дуже малих механічних переміщеннях в обмотках ємності окремих елементів обмотки (міжвиткові і міжкатушкові ємності, ємності між сусідніми обмотками, ємності між обмотками і магнітопроводом) зазвичай міняються дуже істотно. Це призводить до зміни власних частот коливань і, відповідно, до змін в осциллограмі. Метод НВІ забезпечує надійне виявлення усіх видів механічних деформацій, а також розпресування обмоток. Застосування даного методу дозволяє знайти ушкодження обмоток навіть у тих випадках, коли зміна опору ZК значно менша від нормованого значення 3%.

Для діагностики механічного стану обмоток трансформаторів Всеросійський електротехнічний інститут (ВЭИ) розробив діагностичну установку `Імпульс-8`, в яку входить:

- портативний персональний комп`ютер;

- плати пристрою зв`язку з об`єктом (ПЗО) і аналого-цифрового перетворювача (АЦП), вмонтовані усередині комп`ютера;

- генератор прямокутних імпульсів;

- програмне забезпечення для керування процесом знімання, обробки результатів вимірів, аналізу й оцінки результатів діагностики.

У комплект постачання також входять кабелі, з`єднувачі, калібратор, узгоджуючий блок, інструкція і методика діагностики.

Після запуску програми ПЗО формує сигнал на запуск генератора й аналого-цифрового перетворювача. З виходу генератора прямокутний зондувальний імпульс по кабелю через узгоджуючий блок надходить на трансформатор. Паралельно з контрольного виходу генератора сигнал подається на вхід плати ПЗО і далі на АЦП для контролю.

Реакції обмоток на вплив прямокутного зондувального імпульсу з вводів трьох фаз трансформатора через з`єднувачі, узгоджуючий блок і вимірювальний кабель надходять на вхід ПЗО. Блок комутації каналів послідовно підключає до АЦП 1, 2 і 3 канали від трансформатора і 4 - контрольний сигнал від генератора. АЦП по черзі записує ці сигнали (осциллограми), а потім передає їх у ПК для подальшої обробки й аналізу.

Крім діагностики деформацій обмоток установка може бути використана в режимі двоканального цифрового осцилографа для реєстрації різноманітних аналогових сигналів (наприклад, при осцилографуванні пристроїв РПН). Програма забезпечує процедуру вимірів, обробку й аналіз результатів дефектографування, формування протоколів.

Установки `Імпульс` експлуатуються в кількох енергосистемах Росії та на деяких великих підприємствах.

Технічні характеристики:

Блок регістрації та керування

Параметр

В режимі діагностики

В режимі осцилографа

кількість вимірювальних каналів

4

2

рівень вхідного сигналу, В

+/- 16

+/- 1

частота дискретизації, МГц

20; 40

0,156 ÷40

обсяг буфера, К-ть слів

2

128

вхідний опір, Ом

50

100 000

розрядність АЦП, біт

10

Генератор зондуючих імпульсів


максимальна амплітуда імпульсу, В

600

число ступенів регулювання

5

тривалість імпульса, мкс

1

тривалість фронту/спаду, нс

50/100

Загальна вага `Імпульс-8`, кг.

12

Підготував Микола Цап.

Теги та ключові фрази
Діагностування трасформаторів за допомогою установки «Імпульс – 8», Прямокутний трансформатор, пристрій імпульс 8, Діагностика трансформаторів за допомогою установки Імпульс 8, Діагностика трансформаторів установкою " імпульс 8", Діагностика трансформаторів імпульс 8, установка диагностирования трансформаторов, Токи перехідного процесу КЗ, пщ, Импульс 8
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.