Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4269
02.03.2006р. |
Автоматизована система контролю турбогенераторів (АСКГ) "НЕПТУН"

Автоматизована система контролю турбогенераторів (АСКГ) "НЕПТУН", яку розробили спеціалісти ІТЦ "Чорноголовка" ЗАТ “РТСофт” здійснює експлуатаційний контроль і діагностику турбогенераторів і їхніх допоміжних систем за тепловими, технологічними, електричними та вібраційними параметрами. Система може використовуватися з будь-якими типами турбогенераторів: з воднево-водяним (ТВВ, ТВФ), повітряним (Т3ФП), цілковито водяним охолодженням (Т3В) і т.д. Її можна встановлювати як на реконструйованих енергоблоках, так і на тих, що вводяться в експлуатацію. Придатна вона і для контролю гідрогенераторів.
"Електротема" № 3 (11) 11-24 лютого 2003 року

АСКГ здійснює такі контрольні функції:

- контроль теплового стану генератора, у т.ч. ротора;

- контроль технологічних і електричних параметрів, формування діаграми потужності;

- контроль рівня вібрації підшипників;

- контроль стану щітково-контактного апарата;

- контроль підстулової ізоляції;

- контроль ізоляції обмотки статора й обмотки збудження;

- відображення контрольованих параметрів на відеомоніторі;

- реєстрацію й архівування контрольованих параметрів, перегляд обраних параметрів на віртуальному самописі;

- реєстрацію аварійних подій за дискретними і електричними параметрами;

- сигналізацю про передаварійні і аварійні ситуації;

- формування і друк змінних звітів;

- передача інформації в АСКТП енергоблоку й АСК електричної частини станції.

АСКГ`НЕПТУН` може бути розширена підсистемою діагностики генератора, що являє собою додатковий пакет програм на операторському комп`ютері, які використовують у своїй роботі базу даних автоматизованої системи контролю турбогенераторів.

Принцип побудови АСКГ

Автоматизована система контролю турбогенераторів `НЕПТУН` складається з двох основних частин:

- підсистеми збору й обробки технологічних і електричних параметрів (контролера),

- операторського комп`ютера (ОПК);

В АСКГ `Нептун` завдання обробки інформації перевіряється на декількох рівнях.

- У контролері:

- у мікропроцесорних модулях уведення сигналів - первинна обробка вимірюваних параметрів (нейтралізація перешкод, компенсація похибок, нейтралізація вібрації контактів датчиків дискретних сигналів, нагромадження вибірок миттєвих значень аналогових сигналів, їхня цифрова фільтрація, перетворення Фур`є, обчислення інтегральних значень вичислюваних параметрів, по масивах вибірок, визначення періоду і т.д.);

- у модулі CPU контролера:

збір даних від модулів уведення, керування модулями введення/виведення, контроль справності вимірювальних каналів, передача даних в операторський комп`ютер, видача аварійної сигналізації, передача даних в АСК електричної частини станції по локальній обчислювальній мережі.

- в ОПК: приведення обмірюваних параметрів до одиниць фізичних величин, обчислення потрібних параметрів, контроль за уставками для аналогових параметрів і за зміною стану дискретних параметрів, відображення поточних вимірюваних значень і вичислюваних параметрів, контроль вірогідності параметрів за граничним значенням, видача повідомлень, формування команд тривожної сигналізації, архівування параметрів і подій, передавання даних в АСКТП енергоблоку.

Система має модульну побудову як апаратних засобів, так і програмного забезпечення. Кількість і тип прийнятих сигналів вільно варіюється і визначається при замовленні. Автоматизована система контролю турбогенераторів `НЕПТУН` може експлуатуватися в складі АСКТП станції та в автономному режимі.

Конструкція АСКГ

Автоматизована система контролю турбогенераторів являє собою приладову шафу з ступенем захисту IP44 фірми RITTAL розмірами 600х600х2000 мм. У шафі розміщаються контролер, джерело безперебійного електроживлення (UPS), операторський панельний комп`ютер і клемне устаткування. Комп`ютер зв`язується з контролером АСКГ по RS-232, RS-422 чи RS-485 і може бути винесений із шафи на робоче місце оператора.

Апаратні компоненти АСКГ

В автоматизованій системі контролю турбогенераторів на рівні збору й обробки даних використовується контролер АНКОР, виконаний у стандарті VME і встановлюваний у шафі.

Контролер АНКОР являє собою крейт (касету) 19-дюймів. У ньому встановлені блок живлення, плата шини VME і об`єднані нею мікропроцесорний модуль CPU і модулі введення/виведення. замість CPU використовується модуль VIUC фірми PEP Industrial Computers на процесорній платформі Motorola МС68ХХХ під керуванням ОСРВ OS-9. Зв`язок контролера з операторською станцією виконується за протоколом MODBUS, із ЛВС станції по PROFIBUS.

Програмне забезпечення комплексу

Програмне забезпечення контролера АНКОР виконано з використанням інструментального CASE-пакета ISaGRAF фірми CJ-International, що функціонує в CPU, у середовищі OS-9 фірми Microware (США), що дозволяє досить швидко і якісно модифікувати прикладне програмне забезпечення не тільки під тип генератора, але і з урахуванням особливостей конкретного проекту, оперативно вносити і налагоджувати необхідні зміни, викликані зміною датчиків, зміною складу контрольованих параметрів, а також побажаннями замовника. Програмне забезпечення рівня операторської станції АСКГ реалізоване на Windows із застосуванням SCADA-пакета InTouch корпорації Wonderware. Для підтримки і розвитку системи можуть бути встановлені інструментальні засоби розробки прикладних задач.

За матеріалами ЗАТ “РТСофт” підготував

Микола ЦАП.

Теги та ключові фрази
уточнення можливостей способів контролю ізоляції підшипників турбогенераторів, аквапарк нептун в петропавловске видео, системи охолодження турбогенераторів, пщ, scada neptun, турбогенератори з повітряною системою охолодження, Охолодження турбогенераторів, торг уа, діагностика щітково-контактних апаратів, Система охолодження турбогенераторів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.