Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4367
02.03.2006р. |
Автоматизована система контролю турбогенераторів (АСКГ) "НЕПТУН"

Автоматизована система контролю турбогенераторів (АСКГ) "НЕПТУН", яку розробили спеціалісти ІТЦ "Чорноголовка" ЗАТ “РТСофт” здійснює експлуатаційний контроль і діагностику турбогенераторів і їхніх допоміжних систем за тепловими, технологічними, електричними та вібраційними параметрами. Система може використовуватися з будь-якими типами турбогенераторів: з воднево-водяним (ТВВ, ТВФ), повітряним (Т3ФП), цілковито водяним охолодженням (Т3В) і т.д. Її можна встановлювати як на реконструйованих енергоблоках, так і на тих, що вводяться в експлуатацію. Придатна вона і для контролю гідрогенераторів.
"Електротема" № 3 (11) 11-24 лютого 2003 року

АСКГ здійснює такі контрольні функції:

- контроль теплового стану генератора, у т.ч. ротора;

- контроль технологічних і електричних параметрів, формування діаграми потужності;

- контроль рівня вібрації підшипників;

- контроль стану щітково-контактного апарата;

- контроль підстулової ізоляції;

- контроль ізоляції обмотки статора й обмотки збудження;

- відображення контрольованих параметрів на відеомоніторі;

- реєстрацію й архівування контрольованих параметрів, перегляд обраних параметрів на віртуальному самописі;

- реєстрацію аварійних подій за дискретними і електричними параметрами;

- сигналізацю про передаварійні і аварійні ситуації;

- формування і друк змінних звітів;

- передача інформації в АСКТП енергоблоку й АСК електричної частини станції.

АСКГ`НЕПТУН` може бути розширена підсистемою діагностики генератора, що являє собою додатковий пакет програм на операторському комп`ютері, які використовують у своїй роботі базу даних автоматизованої системи контролю турбогенераторів.

Принцип побудови АСКГ

Автоматизована система контролю турбогенераторів `НЕПТУН` складається з двох основних частин:

- підсистеми збору й обробки технологічних і електричних параметрів (контролера),

- операторського комп`ютера (ОПК);

В АСКГ `Нептун` завдання обробки інформації перевіряється на декількох рівнях.

- У контролері:

- у мікропроцесорних модулях уведення сигналів - первинна обробка вимірюваних параметрів (нейтралізація перешкод, компенсація похибок, нейтралізація вібрації контактів датчиків дискретних сигналів, нагромадження вибірок миттєвих значень аналогових сигналів, їхня цифрова фільтрація, перетворення Фур`є, обчислення інтегральних значень вичислюваних параметрів, по масивах вибірок, визначення періоду і т.д.);

- у модулі CPU контролера:

збір даних від модулів уведення, керування модулями введення/виведення, контроль справності вимірювальних каналів, передача даних в операторський комп`ютер, видача аварійної сигналізації, передача даних в АСК електричної частини станції по локальній обчислювальній мережі.

- в ОПК: приведення обмірюваних параметрів до одиниць фізичних величин, обчислення потрібних параметрів, контроль за уставками для аналогових параметрів і за зміною стану дискретних параметрів, відображення поточних вимірюваних значень і вичислюваних параметрів, контроль вірогідності параметрів за граничним значенням, видача повідомлень, формування команд тривожної сигналізації, архівування параметрів і подій, передавання даних в АСКТП енергоблоку.

Система має модульну побудову як апаратних засобів, так і програмного забезпечення. Кількість і тип прийнятих сигналів вільно варіюється і визначається при замовленні. Автоматизована система контролю турбогенераторів `НЕПТУН` може експлуатуватися в складі АСКТП станції та в автономному режимі.

Конструкція АСКГ

Автоматизована система контролю турбогенераторів являє собою приладову шафу з ступенем захисту IP44 фірми RITTAL розмірами 600х600х2000 мм. У шафі розміщаються контролер, джерело безперебійного електроживлення (UPS), операторський панельний комп`ютер і клемне устаткування. Комп`ютер зв`язується з контролером АСКГ по RS-232, RS-422 чи RS-485 і може бути винесений із шафи на робоче місце оператора.

Апаратні компоненти АСКГ

В автоматизованій системі контролю турбогенераторів на рівні збору й обробки даних використовується контролер АНКОР, виконаний у стандарті VME і встановлюваний у шафі.

Контролер АНКОР являє собою крейт (касету) 19-дюймів. У ньому встановлені блок живлення, плата шини VME і об`єднані нею мікропроцесорний модуль CPU і модулі введення/виведення. замість CPU використовується модуль VIUC фірми PEP Industrial Computers на процесорній платформі Motorola МС68ХХХ під керуванням ОСРВ OS-9. Зв`язок контролера з операторською станцією виконується за протоколом MODBUS, із ЛВС станції по PROFIBUS.

Програмне забезпечення комплексу

Програмне забезпечення контролера АНКОР виконано з використанням інструментального CASE-пакета ISaGRAF фірми CJ-International, що функціонує в CPU, у середовищі OS-9 фірми Microware (США), що дозволяє досить швидко і якісно модифікувати прикладне програмне забезпечення не тільки під тип генератора, але і з урахуванням особливостей конкретного проекту, оперативно вносити і налагоджувати необхідні зміни, викликані зміною датчиків, зміною складу контрольованих параметрів, а також побажаннями замовника. Програмне забезпечення рівня операторської станції АСКГ реалізоване на Windows із застосуванням SCADA-пакета InTouch корпорації Wonderware. Для підтримки і розвитку системи можуть бути встановлені інструментальні засоби розробки прикладних задач.

За матеріалами ЗАТ “РТСофт” підготував

Микола ЦАП.

Теги та ключові фрази
уточнення можливостей способів контролю ізоляції підшипників турбогенераторів, аквапарк нептун в петропавловске видео, системи охолодження турбогенераторів, пщ, scada neptun, турбогенератори з повітряною системою охолодження, Охолодження турбогенераторів, торг уа, діагностика щітково-контактних апаратів, Система охолодження турбогенераторів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.