Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6111
02.03.2006р. |
Там, де немає електролінї. Автономні електроенергетичні системи з асинхронними генераторами, двигунами і транзисторними перетворювачами

Автономні системи електроживлення необхідні на транспорті, при проведенні робіт у віддаленій місцевості, всюди, де прокладення ліній електропередачі недоцільне з технічної або економічної точки зору. Традиційно, як автономні джерела електроенергії, використовуються синхронні генератори, але з появою транзисторних модулів великої потужності розширилися перспективи застосування джерел електроенергії з асинхронними генераторами.
"Електротема" № 3 (11) 11-24 лютого 2003 року

Установки з асинхронними генераторами, порівняно з аналогічними системами із синхронними, мають такі переваги:

- асинхронний генератор має простішу конструкцію, в нього відсутні ковзні вугільні контакти. Це забезпечує надійність машини й іншого електроустаткування, тому що генератор не виділяє в навколишнє середовище струмопровідний вугільний пил;

- не потрібно застосування спеціального збудника і пов`язаного з ним додаткового устаткування;

- асинхронні генератори є більш пожежобезпечні, ніж синхронні генератори. При коротких замиканнях їхній магнітний потік згасає досить швидко, і зникає основна причина можливого загоряння.

Струми короткого замикання асинхронних генераторів менші, а вимоги до комутаційної апаратури і до багатьох інших елементів системи нижчі. При різкому спаданні навантаження у синхронних генераторів можливе значне збільшення їхньої напруги (до 40 %). В установках з асинхронними генераторами цей недолік відсутній, і вимоги до елементів системи щодо напруги також нижчі.

Автономні системи з асинхронними генераторами, двигунами, транзисторними випрямлячами й інверторами можуть використовуватися на тепловозах, самоскидах великої вантажопідйомності, на суднах і в інших випадках, коли необхідні автономніджерела електроенергії.

На малюнку представлена структурна схема установки з асинхронним генератором в найпростішому її виконанні. У нормальному режимі роботи енергія передається від привідного двигуна до навантаження через асинхронний генератор АГ, транзисторний випрямляч ТВ, транзисторний інвертор ТІ й асинхронний двигун АД. До кола випрямленої напруги підключена акумуляторна батарея АБ із широтно-імпульсним перетворювачем. У систему керування СК надходять сигнали щодо випрямленої напруги Ud, струмів випрямляча Ia1 і Ic1 і інвертора Ia2, Ic2. Система керування формує керуючі сигнали у вигляді імпульсів керування випрямлячем ІКВ, інвертором ІКІ, широтно-імпульсним перетворювачем ІКП.

Розглянута установка має певні особливості. Акумуляторна батарея, транзисторний випрямляч і асинхронний генератор можуть виконувати функції стартера чи пускового пристрою, що важливо при використанні дизеля чи газової турбіни як первинного двигуна. Для підвищення ресурсу первинного двигуна і підвищення ККД системи можливе регулювання частоти обертання асинхронного генератора в широкому діапазоні при стабілізації випрямленої напруги на постійному рівні. Зміна частоти обертання генератора не впливає на кратності перевантажень асинхронного двигуна в зоні низьких частот обертання. Ця особливість важлива для тягових установок, для систем з великим пусковим моментом двигунів.

Перевантаження асинхронного двигуна за обертовим моментом в зоні низьких частот пов`язані з перевантаженнями тільки по струму інвертора. При цьому навантаження випрямляча і генератора переважно не перевищує номінальне. Зарядка і підзарядка акумуляторної батареї можуть здійснюватися незалежно від режиму роботи генератора і двигуна, у тому числі одночасно з виконанням ними основних функцій.

У системі можлива рекуперація енергії, можливе нагромадження рекуперованої енергії в обертових масах первинного двигуна. Використання акумуляторної батареї достатньої потужності створює можливість роботи двигуна від акумуляторної батареї при зупиненому генераторі. При вимкненому генераторі можливе створення за допомогою транзисторного випрямляча стабілізованої мережі змінної напруги з живленням її від акумуляторної батареї.

В розглянутій системі перед увімкненням транзисторного перетворювача розгін асинхронного генератора здійснюється первинним двигуном. Потім включається в роботу акумуляторна батарея і транзисторний випрямляч. Транзисторний випрямляч, працюючи в режимі широтно-імпульсної модуляції, забезпечує збільшення магнітного потоку асинхронного генератора Фаг до заданого рівня, а також забезпечує стабілізацію випрямленої напруги Ud. Система керування установки побудована таким чином, що при зниженні потужності в ланці постійного струму Pd пропорційно знижується частота обертання первинного двигуна n.

В. Епштейн, М. Пронін

Теги та ключові фрази
Автономні системи електроживлення з синхронними генераторами, двигун-генератор перетворювач DUGG-28B, асинхронний двигун в режимі генератора з двигуном, асинхронний транзисторних двигунів, генератор з двигуна асинхронного, генератор з асинхронного двигуна, асинхронний генератор, система генератор-двигун, асинхронный генератор Зи збудження вид транзисторного перетворювача, вітрогенератор з асинхроного двигуна
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.