Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3578
03.03.2006р. |
Простота та надійність при обпресуванні кабельних наконечників

В умовах, коли на електротехнічному ринку існує багато різних стандартів і серій кабельних наконечників (окремо мідних і окремо алюмінієвих), а весь пропонований інструмент вузькоспеціалізований і розрахований лише під визначені стандарти коннекторів, - вибір універсальних прес-кліщів представляється більш ніж оптимальним і логічним.
"Електротема" № 5 (13) 11-24 березня 2003 року

Вибираючи інструмент для обпресування наконечників, перш за все треба визначити: `Під який стандарт (чи серію) наконечників розрахований даний інструмент?`. Єдиний випадок, коли немає потреби сушити собі голову над цим питанням, – якщо мова йде про універсальні прес-кліщі LP-120 і LP-240. Саме цей інструмент, що не має аналогів на ринку, чудово виконує обпресування будь-якої серії, будь-якого стандарту наконечників і гільз – як мідних, так і алюмінієвих, це навіть більше, ніж два чи три в одному. Схоже, саме ці якості в поєднанні з винятковою простотою і надійністю конструкції, зробили цей інструмент таким популярним.

Перша модель (LP-120) призначена для обпресування мідних та алюмінієвих наконечників і гільз у діапазоні перерізів від 10 до 120 мм2, а друга модель (LP-240), відповідно, – у діапазоні перерізів від 10 до 240 мм2. Оскільки обидва інструменти відрізняються тільки розмірами конструктивних елементів і наявністю телескопічних рукояток у моделі LP-240 (для збільшення важеля і зменшення зусилля при обпресуванні наконечників великих перерізів), то розглянемо модель LP-240.

Конструктивні елементи універсальних прес-кліщів LP-240. Робоча група інструмента розташована у фронтальній частині корпуса і складається з рухомого конічного пуансона і V-подібної матриці. Матриця з`єднана з корпусом інструмента за допомогою гвинтового штиря, що дозволяє регулювати необхідну відстань між матрицею і пуансоном, тим самим визначаючи глибину обпресування наконечника в кінцевій точці ходу пуансона. На бічних поверхнях (`щоках`) корпуса розташовані шкали перерізів: для мідних наконечників і гільз з одного боку і для алюмінієвих, відповідно, з іншого. Обидві шкали відповідають стандартам на мідні й алюмінієві наконечники і гільзи. Одна рукоятка є робочою (рухомою) і з`єднана з пуансоном, а інша – жорстко фіксована й убудована в корпус інструмента. Телескопічна будова рукояток дозволяє, за потреби, майже вдвічі збільшити зусилля обпресування. Тильний бік корпуса інструмента плаский і досить стійкий, що разом з нерухомою убудованою рукояткою утворює добру опорну композицію. Тому при роботі з даними прес-кліщами необов`язково тримати їх в обох руках, а можна покласти (тильним боком) на будь-яку більш-менш рівну поверхню. Зусилля однієї руки, прикладеного до рухомої (робочої) рукоятки інструмента, цілком достатньо для забезпечення необхідного обпресування, тимчасом як інша підтримує в потрібному положенні коннектор із заведеною усередину жилою кабелю. Таким чином, для монтажних робіт даним інструментом не потрібен помічник. Для того, щоб обпресувати наконечник чи гільзу, необхідно виконати лише чотири дії:

* сполучити базову риску на рухомій V-подібній матриці з рискою на шкалі робочої частини інструмента, що відповідає необхідному перерізу наконечника шляхом відгвинчування-загвинчування фіксуючого гвинта;

* підняти рухому (робочу) рукоятку інструмента;

* вставити наконечник чи гільзу, із заведеною усередину кабельною жилою, між пуансоном (при піднятті рукоятки він іде в корпус інструмента) і V-подібною матрицею;

* опустити рухому рукоятку до упора.

Залежно від перерізу і типу обраного наконечника, довжини його хвостової частини та типу кабельної жили, рекомендується обпресовувати виріб кілька разів на рівновіддалених відстанях для досягнення найбільш ефективного результату.

Основні якості і переваги прес-кліщів (LP-120, LP-240):

- По-перше, завдяки спеціальній конструкції інструмент дозволяє обпресовувати мідні й алюмінієві наконечники єдиним убудованим механізмом: матриця-пуансон. Цієї переваги (в одному інструменті без додаткових наборів змінних матриць) не мають ні вітчизняні виробники, ні імпортний інструмент.

- По-друге, прес-кліщами можна обпресовувати наконечники і гільзи перерізом від 10 до 240 мм2, а також наконечники і гільзи будь-якого стандарту та серії із зовнішнім діаметром до 32 мм. При цьому не важливо, мідний він чи алюмінієвий, німецький чи китайський, довгий чи короткий, тонко- чи товстостінний, зроблений він з прутка чи з труби.

- По-третє, якщо, помилково, на шкалі виставлено переріз, що не відповідає перетину наконечника, і монтажник хоче якнайшвидше зімкнути рукоятки інструмента, але робить це плавно – то інструмент не зіпсує наконечник, тому що весь процес обпресування прекрасно контролюється візуально. Зусилля може бути дозоване залежно від ступеня пластичності матеріалу, з якого виготовлений кабельний наконечник, товщини стінок коннектора, бажаного ступеня обпресування тощо. У цьому випадку, при невеликій навичці, рухому рукоятку інструмента буде плавно доведено не до упора, а зупинено в проміжному положенні, яке забезпечить максимально ефективне обпресування.

- По-четверте, як було зазначено, монтажні роботи даним інструментом може успішно здійснювати одна людина, тому що інструмент непотрібно тримати в обох руках, а можна покласти на будь-яку рівну поверхню.

- По-п`яте, високоякісний матеріал, простота механізму і мінімальна кількість рухомих частин практично зводить до мінімуму ризик поломки інструмента.

Підготував Петро ДІДУХ.

Теги та ключові фрази
куплю прескліщі для наконечників, куплю прескліщі іек, преси для наконечників, купити гідравлічний прес для кабельних гільз і наконечників, Уличные гонки Mega Race"скачать для телефона е65, руссификатор для pocket girlfriend android, Наконечник ST-013/R, пщ, обпресування це, наконечників


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.