Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5004
03.03.2006р. |
Вирішення проблем енергоефективності сучасних освітлювальних установок за рахунок застосування нових світлотехнічних приладів виробництва ВАТ «Ватра»

В останнє десятиліття визначилась тенденція до максимальної гуманізації життєвого середовища сучасної людини. На роботі, на вулиці, в транспорті, вдома, на відпочинку та в інших місцях перебування – нас усюди супроводжує штучне освітлення, воно є невід’ємним компонентом життєвого середовища людини, адже близько 80% інформації ми одержуємо через органи зору.
"Електротема" № 5 (13) 11-24 березня 2003 року

Реальним підтвердженням цього є велика кількість різноманітних освітлювальних установок, які оточують нас. Основними компонентами будь-якої освітлювальної системи є джерело світла і освітлювальний прилад. Вони і їх параметри загалом визначають ефективність освітлювальної установки. Слід зауважити, що тільки на освітлення використовується близько 13-15% електроенергії, що виробляється. Це говорить не про те, що мало виробляється, а про те, що нерозумно витрачається. Проблему можна пояснити тим, що у нас уже понад 10-15 років у різних галузях промисловості експлуатуються морально й фізично застарілі світлові прилади, в яких у близько 50% випадків застосовуються малоефективні лампи з низькою світловіддачею, а світильники переважно одного світлорозподілення. А враховуючи те, що в даний час у світильників, які експлуатуються, закінчився ресурс роботи, то вони більше гріють, аніж світять.

В умовах зростання цін на енергоресурси і, відповідно, тарифів на електроенергію, а також підвищення вимог до якості освітлення, все більш актуальною стає проблема зниження витрат на електроенергію і підвищення ефективності освітлювальних установок. Науково-технічне вирішення цієї важливої проблеми, зводиться до трьох основних завдань:

- вдосконалення засобів освітлення – за рахунок застосування прогресивних джерел світла і світлових приладів;

- вдосконалення методів освітлення – за рахунок впровадження нових методів проектування і норм освітлення;

- покращення експлуатації освітлювальних установок.

Як відомо, структура витрат будь-якої освітлювальної установки розподіляється таким чином:

- 10% – капітальні витрати на освітлювальні прилади і джерела світла;

- 15% – витрати на монтаж і експлуатацію;

- 75% – ціна на електроенергію.

Враховуючи стійку тенденцію зростання цін на електроенергію, можна сміливо сказати, що економія електроенергії буде основним фактором у визначенні ефективності освітлювальних установок. Тому вдосконалення засобів освітлення за рахунок застосування нових енергоефективних світлових приладів і джерел світла є одним з найважливіших завдань.

Заміна в освітлювальних установках світильників з лампами розжарювання на лампи газорозрядні, передусім – енергоощадні люмінесцентні, натрієві високого тиску дасть в середньому економію електроенергії від 50 до 70$, при цьому термін служби ламп збільшиться у 6-10 разів.

Враховуючи сучасні вимоги світлотехнічного ринку і тенденції розвитку світлотехніки, ВАТ «Ватра», розробляє і серійно випускає енергоощадні високоефективні світлотехнічні вироби для різних галузей промисловості, сільського господарства, транспорту, вуличного та паркового освітлення, вибухобезпечних світильників для шахт і нафтогазового комплексу, а також спортивного, архітектурного, «адміністративного», побутового освітлення.

Нині «Ватра» є провідним підприємством в Україні з випуску світлотехнічного обладнання. Володіючи сучасними технологіями, які забезпечують високу і стабільну якість, «Ватра» випускає продукцію відповідно до вимог міжнародних стандартів (МЕК), на підприємстві діє система керування якістю продукції ИСО-9000.

ВАТ `Ватра` випускає світлотехнічне обладнання таких типів:

- промислові світильники для загального освітлення виробничих приміщень з нормальними і важкими умовами навколишнього середовища. (ІР20 * ІР65);

- вибухобезпечні світлові прилади для шахт і вибухонебезпечних зон різних категорій.

Аналізуючи групу промислових світильників для загального освітлення, слід зазначити, що вони за технічним рівнем, дизайном не поступаються аналогічним світловим приладам провідних зарубіжних виробників (Філіпс, Сіменс, Торн), а що стосується наших найближчих конкурентів – російських виробників (Ардатов, Ліхославль, Гусєв), то світильники, виробництва ВАТ `Ватра` мають ряд переваг, а саме:

- вмонтована апаратура керування;

- компенсація реактивної потужності;

- широкий спектр КСС (Л, Д, Г, К);

- зручність монтажу і обслуговування;

- високий ступінь захисту;

- сучасний дизайн;

- наявність двох сальникових вводів дозволяє здійснити транзитний монтаж, що значно знижує витрати на монтажні роботи – близько 10 дол. США на світильник.

Василь САЙ, головний спеціаліст із світлотехніки ЗАТ «Ватра».

Теги та ключові фрази
освітлювальні прилади і їхні області застосування, освітлювальна установка, сучасна енергоефективність, ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ОСВІТЛЮВАЛЬНОЇ УСТАНОВКИ, покращення енергоефективності за рахунок впровадження нових джерел світла, Освітлювальні прилади і їхні області застосування., енергоефективні освітлювальні прилади, Сучасні освітлювальні системи, енергоефективні освітлювальні прилади і їх застосування, застосування енергоефективних освітлювальних приладів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
26.03.2010р.

Обмежники перенапруги нелінійні у районних і розподільних мережах

Вентильні розрядники, що застосовувалися раніше для захисту від перенапруг у районних і розподільних мережах, заміняють обмежники перенапруги (ОПН). Не маючи іскрових проміжків, ОПН ефективніше захищають електроустаткування від усіх видів перенапруг, які можуть виникнути в електричних мережах.

26.03.2010р.

Енергія, принесена вітром

Річний приріст енергії, одержуваної останнім часом у Європі за допомогою вітроенергетичних установок (ВЕУ), перевищує 30%. Настільки потужне зростання причинене збільшенням кількості подібних установок і підвищення їх потужності. Стрімкий розвиток технологій виробництва напівпровідників, зниження рівня втрат силових ключів і підвищення їх ефективності, поява нових засобів моделювання й проектування дає змогу створювати перетворювачі з унікальними техніко-економічними показниками.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.