Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5082
03.03.2006р. |
Вирішення проблем енергоефективності сучасних освітлювальних установок за рахунок застосування нових світлотехнічних приладів виробництва ВАТ «Ватра»

В останнє десятиліття визначилась тенденція до максимальної гуманізації життєвого середовища сучасної людини. На роботі, на вулиці, в транспорті, вдома, на відпочинку та в інших місцях перебування – нас усюди супроводжує штучне освітлення, воно є невід’ємним компонентом життєвого середовища людини, адже близько 80% інформації ми одержуємо через органи зору.
"Електротема" № 5 (13) 11-24 березня 2003 року

Реальним підтвердженням цього є велика кількість різноманітних освітлювальних установок, які оточують нас. Основними компонентами будь-якої освітлювальної системи є джерело світла і освітлювальний прилад. Вони і їх параметри загалом визначають ефективність освітлювальної установки. Слід зауважити, що тільки на освітлення використовується близько 13-15% електроенергії, що виробляється. Це говорить не про те, що мало виробляється, а про те, що нерозумно витрачається. Проблему можна пояснити тим, що у нас уже понад 10-15 років у різних галузях промисловості експлуатуються морально й фізично застарілі світлові прилади, в яких у близько 50% випадків застосовуються малоефективні лампи з низькою світловіддачею, а світильники переважно одного світлорозподілення. А враховуючи те, що в даний час у світильників, які експлуатуються, закінчився ресурс роботи, то вони більше гріють, аніж світять.

В умовах зростання цін на енергоресурси і, відповідно, тарифів на електроенергію, а також підвищення вимог до якості освітлення, все більш актуальною стає проблема зниження витрат на електроенергію і підвищення ефективності освітлювальних установок. Науково-технічне вирішення цієї важливої проблеми, зводиться до трьох основних завдань:

- вдосконалення засобів освітлення – за рахунок застосування прогресивних джерел світла і світлових приладів;

- вдосконалення методів освітлення – за рахунок впровадження нових методів проектування і норм освітлення;

- покращення експлуатації освітлювальних установок.

Як відомо, структура витрат будь-якої освітлювальної установки розподіляється таким чином:

- 10% – капітальні витрати на освітлювальні прилади і джерела світла;

- 15% – витрати на монтаж і експлуатацію;

- 75% – ціна на електроенергію.

Враховуючи стійку тенденцію зростання цін на електроенергію, можна сміливо сказати, що економія електроенергії буде основним фактором у визначенні ефективності освітлювальних установок. Тому вдосконалення засобів освітлення за рахунок застосування нових енергоефективних світлових приладів і джерел світла є одним з найважливіших завдань.

Заміна в освітлювальних установках світильників з лампами розжарювання на лампи газорозрядні, передусім – енергоощадні люмінесцентні, натрієві високого тиску дасть в середньому економію електроенергії від 50 до 70$, при цьому термін служби ламп збільшиться у 6-10 разів.

Враховуючи сучасні вимоги світлотехнічного ринку і тенденції розвитку світлотехніки, ВАТ «Ватра», розробляє і серійно випускає енергоощадні високоефективні світлотехнічні вироби для різних галузей промисловості, сільського господарства, транспорту, вуличного та паркового освітлення, вибухобезпечних світильників для шахт і нафтогазового комплексу, а також спортивного, архітектурного, «адміністративного», побутового освітлення.

Нині «Ватра» є провідним підприємством в Україні з випуску світлотехнічного обладнання. Володіючи сучасними технологіями, які забезпечують високу і стабільну якість, «Ватра» випускає продукцію відповідно до вимог міжнародних стандартів (МЕК), на підприємстві діє система керування якістю продукції ИСО-9000.

ВАТ `Ватра` випускає світлотехнічне обладнання таких типів:

- промислові світильники для загального освітлення виробничих приміщень з нормальними і важкими умовами навколишнього середовища. (ІР20 * ІР65);

- вибухобезпечні світлові прилади для шахт і вибухонебезпечних зон різних категорій.

Аналізуючи групу промислових світильників для загального освітлення, слід зазначити, що вони за технічним рівнем, дизайном не поступаються аналогічним світловим приладам провідних зарубіжних виробників (Філіпс, Сіменс, Торн), а що стосується наших найближчих конкурентів – російських виробників (Ардатов, Ліхославль, Гусєв), то світильники, виробництва ВАТ `Ватра` мають ряд переваг, а саме:

- вмонтована апаратура керування;

- компенсація реактивної потужності;

- широкий спектр КСС (Л, Д, Г, К);

- зручність монтажу і обслуговування;

- високий ступінь захисту;

- сучасний дизайн;

- наявність двох сальникових вводів дозволяє здійснити транзитний монтаж, що значно знижує витрати на монтажні роботи – близько 10 дол. США на світильник.

Василь САЙ, головний спеціаліст із світлотехніки ЗАТ «Ватра».

Теги та ключові фрази
освітлювальні прилади і їхні області застосування, освітлювальна установка, сучасна енергоефективність, ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ОСВІТЛЮВАЛЬНОЇ УСТАНОВКИ, покращення енергоефективності за рахунок впровадження нових джерел світла, Освітлювальні прилади і їхні області застосування., енергоефективні освітлювальні прилади, Сучасні освітлювальні системи, енергоефективні освітлювальні прилади і їх застосування, застосування енергоефективних освітлювальних приладів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
26.03.2010р.

Обмежники перенапруги нелінійні у районних і розподільних мережах

Вентильні розрядники, що застосовувалися раніше для захисту від перенапруг у районних і розподільних мережах, заміняють обмежники перенапруги (ОПН). Не маючи іскрових проміжків, ОПН ефективніше захищають електроустаткування від усіх видів перенапруг, які можуть виникнути в електричних мережах.

26.03.2010р.

Енергія, принесена вітром

Річний приріст енергії, одержуваної останнім часом у Європі за допомогою вітроенергетичних установок (ВЕУ), перевищує 30%. Настільки потужне зростання причинене збільшенням кількості подібних установок і підвищення їх потужності. Стрімкий розвиток технологій виробництва напівпровідників, зниження рівня втрат силових ключів і підвищення їх ефективності, поява нових засобів моделювання й проектування дає змогу створювати перетворювачі з унікальними техніко-економічними показниками.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.