ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...
Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...
Міністерство енергетики та вугільної промисловості...
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...
У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...
Вам подобається оновлений портал?
В останнє десятиліття визначилась тенденція до максимальної гуманізації життєвого середовища сучасної людини. На роботі, на вулиці, в транспорті, вдома, на відпочинку та в інших місцях перебування – нас усюди супроводжує штучне освітлення, воно є невід’ємним компонентом життєвого середовища людини, адже близько 80% інформації ми одержуємо через органи зору.
"Електротема" № 5 (13) 11-24 березня 2003 року
Реальним підтвердженням цього є велика кількість різноманітних освітлювальних установок, які оточують нас. Основними компонентами будь-якої освітлювальної системи є джерело світла і освітлювальний прилад. Вони і їх параметри загалом визначають ефективність освітлювальної установки. Слід зауважити, що тільки на освітлення використовується близько 13-15% електроенергії, що виробляється. Це говорить не про те, що мало виробляється, а про те, що нерозумно витрачається. Проблему можна пояснити тим, що у нас уже понад 10-15 років у різних галузях промисловості експлуатуються морально й фізично застарілі світлові прилади, в яких у близько 50% випадків застосовуються малоефективні лампи з низькою світловіддачею, а світильники переважно одного світлорозподілення. А враховуючи те, що в даний час у світильників, які експлуатуються, закінчився ресурс роботи, то вони більше гріють, аніж світять.
В умовах зростання цін на енергоресурси і, відповідно, тарифів на електроенергію, а також підвищення вимог до якості освітлення, все більш актуальною стає проблема зниження витрат на електроенергію і підвищення ефективності освітлювальних установок. Науково-технічне вирішення цієї важливої проблеми, зводиться до трьох основних завдань:
- вдосконалення засобів освітлення – за рахунок застосування прогресивних джерел світла і світлових приладів;
- вдосконалення методів освітлення – за рахунок впровадження нових методів проектування і норм освітлення;
- покращення експлуатації освітлювальних установок.
Як відомо, структура витрат будь-якої освітлювальної установки розподіляється таким чином:
- 10% – капітальні витрати на освітлювальні прилади і джерела світла;
- 15% – витрати на монтаж і експлуатацію;
- 75% – ціна на електроенергію.
Враховуючи стійку тенденцію зростання цін на електроенергію, можна сміливо сказати, що економія електроенергії буде основним фактором у визначенні ефективності освітлювальних установок. Тому вдосконалення засобів освітлення за рахунок застосування нових енергоефективних світлових приладів і джерел світла є одним з найважливіших завдань.
Заміна в освітлювальних установках світильників з лампами розжарювання на лампи газорозрядні, передусім – енергоощадні люмінесцентні, натрієві високого тиску дасть в середньому економію електроенергії від 50 до 70$, при цьому термін служби ламп збільшиться у 6-10 разів.
Враховуючи сучасні вимоги світлотехнічного ринку і тенденції розвитку світлотехніки, ВАТ «Ватра», розробляє і серійно випускає енергоощадні високоефективні світлотехнічні вироби для різних галузей промисловості, сільського господарства, транспорту, вуличного та паркового освітлення, вибухобезпечних світильників для шахт і нафтогазового комплексу, а також спортивного, архітектурного, «адміністративного», побутового освітлення.
Нині «Ватра» є провідним підприємством в Україні з випуску світлотехнічного обладнання. Володіючи сучасними технологіями, які забезпечують високу і стабільну якість, «Ватра» випускає продукцію відповідно до вимог міжнародних стандартів (МЕК), на підприємстві діє система керування якістю продукції ИСО-9000.
ВАТ `Ватра` випускає світлотехнічне обладнання таких типів:
- промислові світильники для загального освітлення виробничих приміщень з нормальними і важкими умовами навколишнього середовища. (ІР20 * ІР65);
- вибухобезпечні світлові прилади для шахт і вибухонебезпечних зон різних категорій.
Аналізуючи групу промислових світильників для загального освітлення, слід зазначити, що вони за технічним рівнем, дизайном не поступаються аналогічним світловим приладам провідних зарубіжних виробників (Філіпс, Сіменс, Торн), а що стосується наших найближчих конкурентів – російських виробників (Ардатов, Ліхославль, Гусєв), то світильники, виробництва ВАТ `Ватра` мають ряд переваг, а саме:
- вмонтована апаратура керування;
- компенсація реактивної потужності;
- широкий спектр КСС (Л, Д, Г, К);
- зручність монтажу і обслуговування;
- високий ступінь захисту;
- сучасний дизайн;
- наявність двох сальникових вводів дозволяє здійснити транзитний монтаж, що значно знижує витрати на монтажні роботи – близько 10 дол. США на світильник.
Василь САЙ, головний спеціаліст із світлотехніки ЗАТ «Ватра».
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Обмежники перенапруги нелінійні у районних і розподільних мережах
Вентильні розрядники, що застосовувалися раніше для захисту від перенапруг у районних і розподільних мережах, заміняють обмежники перенапруги (ОПН). Не маючи іскрових проміжків, ОПН ефективніше захищають електроустаткування від усіх видів перенапруг, які можуть виникнути в електричних мережах.
Річний приріст енергії, одержуваної останнім часом у Європі за допомогою вітроенергетичних установок (ВЕУ), перевищує 30%. Настільки потужне зростання причинене збільшенням кількості подібних установок і підвищення їх потужності. Стрімкий розвиток технологій виробництва напівпровідників, зниження рівня втрат силових ключів і підвищення їх ефективності, поява нових засобів моделювання й проектування дає змогу створювати перетворювачі з унікальними техніко-економічними показниками.
28/08/2018
|
8
|
28/02/2018
|
13
|