Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4498
07.03.2006р. |
Автоматична компенсація реактивної потужності

Мікропроцесорні регулятори серії МРМ-12 виробничо-комерційної фірми "Електра" – є сучасним пристроєм для автоматичної компенсації реактивної потужності. Такі пристрої можуть застосовуватися (без додаткової модернізації батарей конденсаторів) для заміни інших менш ефективних регуляторів реактивної потужності.
"Електротема" № 6 (14) 25 березня - 7 квітня 2003 року

Сучасні алгоритми дії зменшують до мінімуму кількість комутацій, дозволяють оптимально використовувати компенсуючі конденсатори реактивної потужності, а також уможливлюють автоматизацію процесу компенсації реактивної потужності. Застосування в пристрої мікропроцесора, що керує усіма функціями регулятора, забезпечує високий технічний і функціональний рівень. За правильно підібраної батареї конденсаторів і правильних настроювань у регуляторі, можна досягти великої ефективності (95-98%) процесу компенсації.

Принцип дії регуляторів компенсуючих конденсаторних установок МРМ-12

- Вимірювальна схема регулятора – високоточна система, яка відслідковує стан реактивного навантаження мережі, а також визначає зміну її характеру.

- Вимір потужності відбувається в системі: струм фази Л1 і міжфазна напруга фаз Л2 і ЛЗ.

- Велика чутливість вимірювальної схеми забезпечує добру роботу регулятора при дуже малих струмах (50 мА – у вторинній обмотці вимірювального трансформатора), що надає можливість ведення компенсації при дуже малих навантаженнях.

- Метод виміру, а також алгоритм обробки даних забезпечують добру роботу регулятора при наявності вищих гармонійних складових (за напругою макс. 8% і за струмом макс. 10%).

- Інформація, отримана в результаті виміру, піддається обробці мікропроцесором, що на її підставі, з огляду на уставки в регуляторі, приймає рішення про вмикання чи вимикання відповідного конденсатора.

- Зміна стану регулятора настає відповідно до встановленого часу реакції (ВМК, ВИМК).

- При швидких і множинних змінах характеру навантаження система автоматично контролює вторинне ввімкнення даного конденсатора і не ввімкне його до моменту сапливання часу необхідного для розрядки (близько 45 секунд).

- Можлива уставка такого часу ВМК ВИМК інд., ВИМК ємн.; для наочного представлення принципу дії регулятора на три уставки часу встановлюємо: час ВМК = 10 секунд, час ВИМК = 8 секунд, час ємн. ВИМК = 2 секунди.

- Реакція регулятора буде залежати від характеру мережі. У випадку індуктивного характеру (величина косинуса φ висвічується безупинно) конденсатори будуть вмикатися, коли діод ВМК буде безупинно світитися протягом 10 секунд, а вимикатися будуть, коли діод ВИМК безупинно світитиметься протягом 8 секунд.

- У випадку ємнісного характеру мережі (величина косинуса φ висвічується пульсоподібно) конденсатори будуть відімкнені, коли діод ВИМК буде безупинно світитися протягом 2 секунд. Така швидкість вимикання буде до моменту зміни характеру мережі з ємнісного на індуктивний.

- Вибір відповідного режиму роботи дозволяє оптимально використовувати конденсатори і підібрати параметри компенсації по величині і швидкості зміни реактивного навантаження, так щоб забезпечити найкращу ефективність компенсації.

- Встановлюючи короткий час роботи, наприклад, 1 секунду, споживач одержує можливість швидкого досягнення стану компенсації, але під час регулювання може виявитися, що необхідно ще раз увімкнути вимкнений конденсатор, що не встиг розрядитися. З огляду на міцність (довговічність) конденсатора таке ввімкнення є неприпустимим. У порядку роботи 1, 2 чи 3 настає очікування на розрядку обраного конденсатора, що сповільнює процес регулювання. Ця залежність спричиняє те, що остаточний час реакції треба установити після тривалої обсервації дії батарей конденсаторів у даній системі живлення.

- У випадках швидкої зміни величини реактивного навантаження (динамічне навантаження), треба застосувати батарею конденсаторів з вищою кількістю ступенів, однакових за потужністю; працюючу відповідно до режиму 5, чи застосувати динамічну батарею, де звичайні контактори були замінені електронними замикачами конденсаторів.

- Автоматичний контроль регулятором часу розрядки конденсатора дозволяє його застосування в системах зі швидко змінюваним навантаженнями без ризику ушкодження конденсаторів компенсації реактивної потужності.

- Режим роботи 6 і 7, а також час індивідуально встановлюваного ємнісного ВИМК зменшує до мінімуму величину переплат через перекомпенсування.

- Регулятор у стандартній версії може керувати по 12 виходах, а в спеціальній версії – 15. Це надає можливість для компенсації реактивної потужності батареї завбільшки декілька кВАр на 3-х ступенях до декількох сотень кВАр на 3-х ступенях, наприклад, 720 кВАр на 15-и ступенях.

- Правильно підібрані уставки в регуляторі МРМ-12 і правильно підібрана батарея конденсаторів (загальна потужність, кількість ступенів, потужність першого ступеня) дозволяє одержати тангенс фі порядку 0,15. Це означає, що весь процес компенсації буде мати максимальну ефективність і забезпечить вимкнення оплати за реактивну енергію.

Технічні дані регуляторів МРМ-12

Коло напруги:

- лінійна напруга (між Л2 і ЛЗ) 100 В; 230 В; 400 В; 500 В; 660 В

- допуск номінальної напруги -15% -+20%

- номінальна частота 50 Гц

- використовувана потужність 15 ВА

Струмове коло:

- номінальний струм 5 А з вимірювального трансформатора струму

- максимальний вимірюваний струм 6 А

- мінімальний вимірюваний струм 50 мА

- споживана потужність 2,5 ВА

- робоча температура –5 +50 оС

- ступінь захисту IP 44 ( зі спеціальною оболонкою 65)

- клас точності 1,5

- діапазон регулювання 0-150%

- зона нечутливості 0,01-0,99

- недокомпенсація реактивної потужності 0-15%

Вихідне коло:

- кількість ступенів 6, 12, 15

- напруга живлення 230 В

- навантаження на виході 5 А, 250 В

Інші дані:

- габаритні розміри (мм) 144x144x85

- маса менш 1,5 кг

За матеріалами фірми “Електра” підготував Микола ЦАП.

Теги та ключові фрази
недокомпенсація реактивної потужності, конденсатори компенсації реактивної енергії, регулятор на компенсуючий пристрій, вибір конденсатора компенсації реактивної енергії, Мікропроцесорні регулятори серії МРМ - 12, нкре сайт, proposition detail 4502, etech pm 300, напівпровідникові матеріали для сонячних батарей, автоматична компенсація реактивної потужності
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.