Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4529
08.03.2006р. |
ABB в Україні

ABB – один з найбільших інженерних концернів світу - традиційно успішно працює і на українському ринку. Про нинішню діяльність концерну в Україні розповідає заступник директора “AВВ Лтд”, керівник відділу силового обладнання Віктор ВІДЗІГОВСЬКИЙ.
"Електротема" № 6 (14) 7 березня - 25 квітня 2003 року

ABB в такому вигляді, в якому він існує нині, засновано в 1988 році злиттям двох великих концернів – Assia (Швеція) та ВBC (Швейцарія). В Україні представництво було відкрито в 1992 році. Спочатку представництво являло собою невеличку кімнату в Торгово-промисловій палаті, а вже в 1994 році – офіс, де працювало близько 10 працівників. У 1994-1996 роках відкрились виробничі підприємства в містах Харків, Хмельницький та Рівне.

Але засновники ABB Gruppe - Assia та ВBC, працювали на ринку колишнього Союзу і раніше – ще до революції в Росії, на початку ХХ століття. Обидві компанії мають столітню історію. Чимало металургійних, хімічних, енергетичних компаній тощо України і досі працюють на електротехнічному обладнанні, що його в різні роки вони закуповували окремо чи в комплекті з технологією в Італії, Німеччині та Швеції в підприємств, що нині входять в концерн. Адже традиційно, Assia та ВBC мали провідні позиції не лише в царині енергетичного обладнання, яке експлуатується на електроенергетичних станціях та мережах, а й щодо спеціального технологічного обладнання, яке працює на металургійних та хімічних підприємствах.

Нині “АББ Лтд” налічує близько 50 працівників, маємо представництва в усіх основних регіонах України – це Львів, Одеса, Запоріжжя, Харків і, звісно, Київ.

– А як нині складаються справи у спільних підприємств з вашою участю в Хмельницькому та Рівному?

– Це були спільні виробничі підприємства з Хмельницьким трансформаторним заводом та з Рівненським заводом високовольтної апаратури. Також були інші підприємства, зокрема в Харкові, які займались контрольним обладнанням, вимірювальним обладнанням систем керування. Навіть було підприємство, яке мало намір займатись екологічними проблемами, але, на жаль, деякі з них були відкриті передчасно. Адже свого часу в країні була економічна криза, а відтак ринок ще не був готовий до цієї тематики.

Виходячи з вищезазначеного, декілька років тому було прийнято рішення про наш вихід зі складу інвесторів цих підприємств. Але ми зберегли добрі взаємини з цими підприємствами і зараз маємо взаємовигідні партнерські стосунки, що дуже динамічно розвиваються с кожним роком. Нині займаємось виключно постачанням обладнання та супроводженням великих проектів. За роки діяльності АВВ в Україні виконано кілька великих проектів, якими ми пишаємось. Брали участь в проекті Світового банку з реконструкції Дніпровської ГЕС: перший – генераторні вимикачі були встановлені на різних електростанціях на Дніпрі; другий – заміна систем збудження генераторів, які теж були встановлені на тих електростанціях. Виконано великий проект реконструкції на Запорізькому феросплавному заводі. Два роки тому виконано проект реконструкції Запорізького заводу «Запоріжсталь». У центрі Києва передано в експлуатацію сучасну елегазову компактну підстанцію 110 кВ. До речі, вона є єдиною в Україні і, водночас, найсучаснішою, якщо порівняти такого класу обладнання в усьому світі. Кожний з цих проектів має обсяг близько $10 млн. Кожен з них виконувався понад рік.

– Нині ви сконцентрували увагу лише на продажі обладнання. Звичайно, АВВ пропонує широкий його асортимент. Який нині товар є, так би мовити, найбільш ходовим з-посеред асортименту АВВ? Яка продукція користується найбільшим попитом?

– Дуже популярна і має попит продукція інсталяційна, а також низьковольтна, яка використовується як у будівництві, так і при комплектації, тобто комутаційне обладнання, а також силове обладнання шаф. Ми займаємо нішу недешевого, але надійного устаткування серед виробників світового рівня, і дедалі більше людей віддають йому перевагу. Маємо великий склад у Києві, співпрацюємо з магазинами, дистрибуторами, виробниками обладнання тощо.

Високовольтне обладнання, яке використовується на енергетичних об’єктах, наразі користується поки що меншим попитом, зважаючи на не завершену поки що кризу в цьому секторі. Але назву кілька видів продукції, де ми посідаємо лідируючі позиції. Це обладнання середньої та високої напруги: вакуумні та елегазові вимикачі, сухі трансформатори 6-10 кВ, які використовуються в будівництві нових об’єктів, високовольтні елегазові вимикачі, які знайшли попит у мережах обленерго в різних регіонах України. Наприклад ми вже стали традиційним постачальником трансформаторів для київського та харківського метрополітенів. Дуже популярним є електронний лічильник «Альфа». Декілька проектів було виконано з використанням сучасних силових кабелів – 100, 10, 35 кВ. Також ми постачаємо обладнання для вітчизняних виробників електротехнічного обладнання, зокрема для Запорізького трансформаторного заводу, Рівненського заводу високовольтної апаратури, Кременчуцького заводу “Ампер”. Це дає змогу вітчизняним виробникам підвищити конкурентоспроможність своєї продукції та успішно конкурувати зі світовими виробниками електротехнічної продукції.

– Кілька слів, будь ласка, про сегмент продукції для промисловості. На вашу думку, чи йде модернізація на промислових підприємствах стосовно вашої ніші продукції?

– Це дуже доречне запитання. Вважаю, що незабаром попит на ці вироби має підвищитись. Перш за все це різного класу енергозбережувальне обладнання. Адже це проблема для України. Дуже популярними є частотні перетворювачі, що дають змогу регулювати оберти двигунів відповідно до технологічних потреб. Також ми брали участь у проектах стосовно компенсації реактивної потужності. Це різного класу комплектні конденсаторні батареї, які можуть використовуватись як з регулюванням, так і без нього. Приватні інвестори, які вміють рахувати гроші, знають, що є технічна можливість звести рахунки за реактивну електроенергію для підприємств практично до нуля. Можна також казати, що поступово починається реконструкція і головного технологічного обладнання на підприємствах, що знайшли свого інвестора і що бажають бути попереду своїх конкурентів.

– Ваше бачення перспектив розвитку українського ринку в царині електричного, низьковольтного, високовольтного обладнання. Власне, яке місце займає АВВ на цьому ринку зараз, і на перспективу?

– Я вже говорив, що АВВ виробляє величезну гам,у продукції для різних споживачів. Що до кожної продукції можна говорити окремо про частку АВВ на ринку України, про перспективи тощо. На ринку вищезазначеного обладнання, АВВ займає нині провідні позиції, і сподіваємось, що можемо їх утримати. Є дуже багато сегментів ринку, де ми ще не присутні чи присутні недостатньо. На мою думку, ще багато видів продукції, що виробляються сотнями заводів АВВ, поки що не знайшло свого покупця, оскільки відповідний ринок на Україні досі несформований.

Прогноз розвитку ринку електротехнічної продукції в Україні дуже оптимістичний. Незважаючи на те, що за останні роки попит на різні види продукції зростає, на мою думку, ми лише на початку шляху. Технічні потреби різних підприємств України в десятки разів більші, ніж існуючий нині ринок. Вважаю, що через 5-6 років обсяги виробництва українських виробників електротехнічної продукції та продукції, що поставляється по імпорту західними фірмами, мають зрости щонайменше в десять разів.

Треба також сказати, що Україна – це не лише споживач електротехнічної продукції, а й світовий виробник. Маємо кілька потужних підприємств, які виготовляли колись продукцію для колишнього Союзу та для інших країн світу. Деякі підприємства втримали свої позиції щодо експорту, а деякі дещо втратили. Сподіваюсь, що в майбутньому вони повернуть свої позиції. Ми сподіваємося, що АВВ може розширити свою співпрацю з ними. Ми вже зараз постачатимемо для них нашу продукцію, а вони, відповідно, експортують свої вироби до кінцевого споживача. В АВВ є що запропонувати їм і для покращення технологічного обладнання. Ще раз хочу підкреслити, що ми дуже зацікавлені в розширенні своїх зв’язків з цими підприємствами.

Бесіду вів Василь МАСЮК

Теги та ключові фрази
оффициали авв релейная защита Украина, представництво АВВ, Офіційний представник ABB в Україні, abb в украине, сайт авв техподдержка в украине, авв техподдержка в украине, представник авв в україні, офіційний представник в Україні автоматів АВВ, авв офіційне представництво в україні, країна виробник продукції АВВ


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.