Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3145
09.03.2006р. |
Енергопотенціал рівнинних рік ще не вичерпаний

Узявши на озброєння принцип побудови потужних багатопроточних машин і гідроагрегатів, основою яких є турбінні блоки за ідеєю «гідротурбіни Марченка», можна поступово, відносно легко і швидко, безболісно для економіки освоїти всі незадіяні (близько 80%) енергетичні ресурси рівнинних малих, середніх і великих рік.
"Електротема" № 8 (16) 22 квітня - 12 травня 2003 року

Пристрій призначений для перетворення енергії потоку води в механічну енергію.Обід робочого колеса встановлений у кільцевій виїмці корпуса, на суміжних поверхнях якого розміщені підтримувальні ролики, а кінці лопастей робочого колеса вільно розміщені відносно один одного в центральній частині горловини робочого колеса.На зовнішній поверхні обід-зубчасте колесо кінематично зв`язане з приводним валом.Гідротурбіна компактна, проста у виготовленні і має високий ККД.

Внутрішній діаметр обода робочого колеса, за потреби, може дорівнювати діаметру проточного тракту, наприклад: 1,0; 1,5; 2,0 м, параметри якого будуть залежати від реальних умов, наприклад, висоти підпірної греблі і гідродинамічних характеристик потоку, а також від технологічних можливостей машинобудівного устаткування.

Найбільш доцільна величина робочих напорів для цієї турбіни - в діапазоні від 1,0 до 3,0 метрів, що надзвичайно актуально при освоєнні і використанні енергопотенціалу великих, середніх і малих рівнинних рік - тих рік, на яких умови не дозволяють будувати високі греблі, щоб не затопляти заплаву ріки і не втрачати безповоротно родючі землі.

Запропонована гідротурбіна, порівняно з відомими аналогами, має такі переваги і новизну:

- поперечний переріз горловини проточного тракту використовується на 100%;

- потік через таку горловину є максимальним;

- ґратки лопастей перекривають 100% поперечного перерізу горловини;

- на внутрішній поверхні обода розміщається оптимальна кількість лопастей з більш ефективними кутами їхньої установки і конфігурацією;

- за рахунок переносу основи лопастей на максимально можливу відстань від центра обертання, лопасті робочого колеса забезпечують високу гідродинамічну якість, що виражається в якісному перерозподілі сил у бік зниження лобового опору і до збільшення «обертальної» сили, яка діє на лопасті в площині їхнього обертання, що збільшує кількість механічної енергії, одержуваної від потоку;

- для збільшення швидкохідності робочого колеса конструкція корпуса турбоблока дозволяє здійснити роботу зовнішньої поверхні обода в повітряному просторі. Цього можна досягти шляхом створення в камері робочого колеса невеликого надлишкового тиску повітря, достатнього для витиснення рідини з кільцевої виїмки корпуса за допомогою повітродувки. Це усуне дискове тертя між суміжними площинами ротора і статора, створяться ідеальні умови для збільшення швидкості робочого колеса, що особливо актуально при роботі таких турбін на малонапорних, малошвидкісних потоках.

Крім перерахованих вище потенційних переваг запропонованої гідротурбіни, вона переважає аналоги оригінальністю конструкції турбінного блоку, який свідомо задумувався для створення з декількох однакових турбоблоків - різноманітних потужних багатопроточних, або вільнопоточних гідроагрегатів, у яких усі робочі колеса кінематично зв`язані із загальним робочим валом, що підсумовує механічну енергію і передає обертання на один потужний електрогенератор чи іншому споживачу механічної енергії.

При створенні таких типів альтернативних малонапірних гідромашин з`явиться можливість будівництва гідроелектростанцій не тільки малої і дуже малої потужності, а й середньої потужності, що з успіхом можуть конкурувати з великими ГЕС.

При впровадженні нової тактики освоєння енергопотенціалу рівнинних рік гідротехнічні споруди будуть принципово відрізнятися від існуючих своєю простотою і раціональністю.З`явиться можливість вирішення декількох дуже важливих проблем:

- зменшення обсягу будівельно-монтажних робіт, зниження їхньої вартості, прискорення будівництва як кожної окремої греблі, так і всього каскаду ГЕС;

- збільшення коефіцієнта корисного використання енергії всієї ріки, що залежить від загального обсягу електроенергії, вироблюваної всіма малонапорними ГЕС даної ріки,

- заощадження земельних ресурсів;

- забезпечення безперешкодної міграції риби через положисті каскадні рибопропускні споруди та ін.

Що стосується кількості таких електростанцій на освоюваній повноводній рівнинній ріці, то невисокі греблі з підпором, наприклад, в один метр, залежно від рельєфу місцевості і водяної характеристики ріки, при покілометровому зниженні рівня води на 0,1 метра, можна без збитку для навколишнього середовища встановлювати через кожні 20-25 км.Відстані між греблями, як і висота підпору, може збільшуватися чи зменшуватися зі зміною ухилу ріки.Тому, наприклад, на 100-кілометровій ділянці ріки зі стабільним припливом води є можливість побудувати 4-5 низьконапірних, постійно працюючих, невеликої чи середньої потужності ГЕС, замість однієї високонапорної і потужної ГЕС.

Віктор МАРЧЕНКО, автор винаходу.

м.Луганськ

Теги та ключові фрази
генератор малошвидкісний
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
20.10.2010р.

Принцип роботи сонячної батареї 1

Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею

02.09.2010р.

Солнечный свет – самый перспективный источник электроэнергии для...

Севастополь является энергетически зависимым регионом, развитие которого определяется поставками электроэнергии извне. Значительные финансовые ресурсы Севастополя направляются на развитие электрогенерирующих областей Украины (Запорожской и Донецкой), которые поставляют в г. Севастополь электрическую энергию

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.