Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4877
09.03.2006р. |
Багатофункціональний лічильник «Каскад» - новий рівень

Багатофункціональний лічильник «Каскад», виробництва ВО “Київприлад” - це завжди точний, достовірний і повноцінний облік електроенергії, у тому числі в реальних робочих умовах експлуатації електричних систем, коли можливі значні відхилення показників якості енергії від їх нормованих стандартних значень і виникнення додаткових втрат електроенергії, зумовлених несинусоїдальністю кривих струмів і напруг і несиметрією мережі живлення, а також нелінійністю, несиметрією і нестаціонарністю режимів споживання.
"Електротема" № 8 (16) 22 квітня - 12 травня 2003 року

Багатофункціональний лічильник «Каскад» - основа побудови сучасних розподілених багаторівневих систем обліку і керування електричною потужністю й енергією, що реалізують перспективну концепцію - інтелектуальний лічильник і не інтелектуальний пристрій збору даних.Перелік вимірюваних лічильником величин є цілком вичерпним для вирішення завдань комерційного обліку електроенергії і потужності за тарифами, що залежать від часу, класів напруги і якості електроенергії; технологічного регулювання електропостачання; комерційного керування електро- і теплоспоживанням і керування якістю електричної енергії в темпі реальних процесів.

Лічильники «Каскад» являють собою інтелектуальний багатофункціональний засіб вимірювання нового покоління, відкритий для нових застосувань і технологій, що виконує роль єдиного уніфікованого джерела одержання точної і достовірної вимірювальної і оповіщувальної інформації про контрольований об`єкт і ретранслятор командної інформації в таких системах керування:

- автоматизованих системах контролю й обліку електроенергії (АСКОЕ);

- системах керування електро- і теплоспоживанням;

- автоматизованих системах диспетчерського керування (АСДК);

- системах контролю і керування якістю електроенергії;

- автоматичних системах керування електроприводом та інших.

Лічильники задовольняють усі сучасні вимоги до лічильників активної і реактивної енергії відповідного класу точності з одночасним виконанням функцій ряду вимірювальних перетворювачів:

- активної і реактивної потужностей;

- струмів і напруг;

- частоти;

і реалізують наступні додаткові функції:

- індикації повної потужності і коефіцієнта потужності;

- формування, видачі і ретрансляції команд керування комутаційними апаратами приєднання;

- телесигналізації стану комутаційної апаратури приєднань.

Лічильники реалізують новий прогресивний підхід до вирішення завдання забезпечення вимірювальною інформацією комплексних систем автоматизації електроенергетичних об`єктів, що полягає в розширенні спектра вимірів з одночасним зменшенням кількості засобів вимірювання.У результаті такі системи набувають нових властивостей і переваг, порівняно з існуючими, побудованими на основі великої кількості вимірювальних засобів, що відрізняються принципами дії, виконанням і метрологічними характеристиками.

Лічильники виконані на сучасній цифровій елементній базі провідних світових фірм-виробників і розміщені в безпечному прямокутному корпусі зі ступенем захисту ІР40.

Лічильники здійснюють виміри активної енергії прямого і зворотного напрямків і реактивної енергії в чотириквадрантній площині в режимі багатотарифності із записом профілю навантаження в трифазних три і чотирипровідних електричних мережах при трансформаторному ввімкненні.

Вимірювальна інформація про параметри режимів представляється лічильником у вигляді поточних та інтегральних значень.

Поточні значення:

- діючі значення фазних струмів і напруг;

- активні, реактивні і повні потужності;

- коефіцієнти потужності фаз;

- частота мережі

характеризують режим і стан об`єкта в даний момент часу і можуть бути використані для оперативно-диспетчерського керування режимом.

Інтегральні значення - усереднені значення активної, реактивної і повної потужностей на фіксованому тимчасовому інтервалі.

Результати інтегрування чи усереднення поточних значень вимірюваних величин на заданих тимчасових інтервалах можуть бути використані для обліку і контролю вироблення і споживання електроенергії, діагностування електроенергетичного устаткування, вирішення завдань коротко- і довгострокового планування. Лічильник здійснює автоматичний перехід на літньо-зимовий час.

Лічильники фіксують такі вимірювані величини на розрахунковому інтервалі і час їхнього досягнення по кожній з тарифних зон:

- максимальні поточні активні потужності;

- максимальні усереднені активні і реактивні потужності;

- значення поточної реактивної потужності в момент фіксації максимальної поточної активної потужності.

Вісім дискретних входів лічильника можуть бути запрограмовані для виконання таких функцій:

- реєстрації стану комутаційної апаратури приєднання;

- прийому імпульсної інформації.

Для видачі результатів вимірів в імпульсному вигляді, керування навантаженням і тарифами зовнішніх пристроїв у лічильнику є 8 дискретних виходів.

Для зв`язку й обміну інформацією в лічильнику використовуються цифрові інтерфейси:

RS-485 при роботі в складі системи;

RS-232 при роботі з комп`ютером через СОМ-порт.`

У пам`яті лічильника зберігається ретроспектива значень таких вимірюваних величин за різні часові періоди:

- отримана і відпущена активна енергія і реактивна енергія в чотириквадрантній площині по кожній з тарифних зон;

- максимальна усереднена активна і реактивна потужності, дата і час їхньої фіксації;

- максимальна поточна активна потужність, дата і час її фіксації.

У пам`яті лічильників забезпечується збереження значень, усереднених на заданому інтервалі активної і реактивної потужностей обох напрямків із глибиною збереження 15-хвилинних значень по 4-х каналах, не менш 80 діб.

Рідкокристалічний індикатор (РКІ, 4 рядки по 20 символів кожен) забезпечує можливість перегляду в алфавітно-цифровому вигляді як поточної, так і архівної інформації за різні тимчасові періоди.РКІ може працювати в нормальному або допоміжному режимах, що відрізняються переліком відображуваних величин, що задаються при параметруванні лічильника. При виявленні помилки в роботі лічильника РКІ переходить у режим індикації коду помилки.

Лічильник здійснює синхронні виміри з іншими лічильниками, самодіагностику з індикацією відхилень від нормального режиму і захист даних від несанкціонованого доступу, працює при наявності живлення хоча б на одній з фаз.Лічильник реєструє час і дату вмикання, вимикання, несанкціонованого доступу, параметрування, корекції часу (50 останніх подій кожного виду), зміни кількості підключених фаз напруги (100 останніх змін).

Лічильники призначені для використання в електричних мережах змінного трифазного струму напругою 0,4 - 110 кВ, локальних і дистанційних системах комерційного обліку перетоків потужності й електроенергії в енергопостачальних та генеруючих компаніях, локальних і регіональних системах керування енергоспоживанням, системах керування енергетичними підстанціями й електричними мережами, на залізничному транспорті, у сільському і комунальному господарстві, а також у побуті.

Алгоритми роботи лічильників забезпечують практичну незалежність точності вимірів від випадкових перешкод, зміни частоти в межах робочих умов і гармонійного складу вимірюваних сигналів.

Лічильники зареєстровані в Державному реєстрі засобів вимірювальної техніки під номером У1478-02.

Основні технічні характеристики лічильників

Діапазон виміру струмів, А - 0,05 - 6,0

Діапазон виміру напруг, В - 46 - 250

Діапазон робочої частоти, Гц - 47,5 - 52,5

Номінальна фазна робоча напруга, В «Каскад» -57,7

«Каскад-04» -220

Діапазон робочої температури, °С --20° - +60°С

Клас точності лічильника активної і реактивної енергії - 0,5

Споживана потужність на фазу, не більше, ВА - 2,0

Максимальна кількість часових зон за добу - 48

Клас точності вимірювальних перетворювачів, що інтегруються лічильником, струму, напруги, активної і реактивної потужності, частоти - 0,5

Коефіцієнт передачі імпульсного виходу, імп/кВт·год «Каскад» -10000

«Каскад-04» -3000

Протокол зв`язку МЕК 1107

Термін зберігання даних і календаря за відсутності живлення, років - до 5

Габарити, мм - 183x305x89

Термін служби, років- не менш 25

За матеріалами ВО “Київприлад” підготував Микола ЦАП.

Теги та ключові фрази
електролічильник каскад, лічильник каскад 4, багатофункціонального лічильника в селі, каскад -04 лічильник, каскад лічильник, Лічильник Каскад-4, Лічильники Каскад, лічильник каскад 4, активні і реактивні лічильники, електролічильник "Каскад


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.