Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3707
15.03.2006р. |
Функцій багато - прилад один

Вирішення завдань ощадливого використання енергоресурсів багато в чому обумовлено можливостями ефективного моніторингу стану електромереж. В останні роки широко поширюються різні види струмових кліщів - приладів, які дозволяють вимірювати силу струму безконтактним способом. АТК-2200 - струмові кліщі в модельному ряді вимірювальних приладів АКТАКОМ, які крім сили струму можуть вимірювати й інші параметри мережі.
"Електротема" № 11 (19) 10-23 червня 2003 року

Багатофункціональні струмові кліщі АТК-2200 призначені для виміру активної потужності постійного і змінного струмів в однофазному колі до 2000 А, змінної напруги до 600 В, постійної напруги до 800 В, а також одночасного виміру пар величин: напруга і частота, струм і частота. За результатами виміру в кожній фазі прилад автоматично розраховує і показує на дисплеї сумарне значення потужності в трифазних колах, реактивної і повної потужності, а так само зсув фаз (у градусах).

Загальні технічні характеристики АТК-2200 наведені в таблиці.

Вимір даним приладом напруги і сили струму в колах постійного і змінного струму якигось особливостей не має. Варто тільки нагадати, що прилад показує справжнє ефективне значення (TrueRMS), при коефіцієнті форми не більш 4, забезпечує автоматичний вибір межі виміру і захист від перевантаження у будь-якому діапазоні до 800 В.

Величина зсуву фази може вимірятися в діапазоні частот від 50 до 60 Гц з похибкою ±2,0° при переході через нуль, при цьому прилад забезпечує чутливість по напрузі не менш 100 В і по струму не менш 10 А. Вимір частоти може виконуватися в діапазоні 10 - 400Гц, при цьому чутливість по напрузі складає не менш 1 В, а по струму — не менш 5 А. Визначення активної потужності постійного і змінного струму може мати особливості, залежно від типу системи. За результатами виміру сили струму і напруги прилад автоматично вираховує значення потужності.

Конструктивно прилад виконаний у пластмасовому, ударостійкому корпусі. Для індикації застосовується двострічковий 4-розрядний рідкокристалічний дисплей, що дозволяє показувати числа до 9999. На ньому також відображаються функціональні символи, одиниці виміру, символ розряду батареї і нуля. Напис на дисплеї «REC» означає наявність записів у пам`яті. Одночасний показ REC і NO вказує на індикацію даних з пам`яті, а не поточних вимірів. Для керування приладом використовуються поворотний перемикач функцій, за допомогою якого можна здійснювати вмикання/вимикання приладу і вибирати режими вимірів (KW, V, A, Phase, KVA чи 3ф), а також широкі утоплені кнопки:

- «HOLD» — кнопка фіксації на дисплеї поточного результату вимірів.

- «DC A/W ZERO» — кнопка установки на «0» значення потужності і постійного струму, що дозволяє разовим натисканням установити нульові значення, при цьому на дисплеї з`являється напис «ZERO».

- «REC» — кнопка запису результату вимірів у пам`ять. Прилад може запам`ятовувати до 4 вимірюваних значень. При натисканні кнопки запису на дисплей виводиться номер запису. Якщо в пам`яті зберігаються дані, то на дисплей виводиться напис «REC», а якщо вся пам`ять зайнята, то на дисплей виводиться напис «FULL». Для очищення пам`яті досить вимкнути живлення приладу та увімкнути його знову.

- «3ф4W/3ф3W» — кнопка вибору трифазної системи із симетричним навантаженням три- чи чотирипровідної системи з несиметричним навантаженням. При натисканні на цю кнопку на дисплеї, залежно від обраного варіанту, будуть з`являтися символи «3ф3W» чи «3ф4W».

- «READ/NEXT» — кнопка зчитування з пам`яті збережених значень (у загальному випадку) і переходу до наступного значення (при установці поворотного перемикача в положення «3ф»).

У трифазній системі із симетричним навантаженням натисканням кнопки можна вибирати такі пари вимірів W+PF, KVA+KVAR або V+A, що будуть показані на дисплеї.

У трифазній трипровідній системі натискання цієї кнопки забезпечує запам`ятовування обмірюваних значень WRS(L1 L2) і WST(L3 L2). Після виміру і запам`ятовування цих значень вбудований мікропроцесор обраховує їх і виводить на дисплей результат обрахунків із символом WRST. Для повторного виміру потужності необхідно натиснути цю кнопку ще раз.

У трифазній чотирипровідній системі натискання цієї кнопки забезпечує запам`ятовування обмірюваних значень WR(L1), WS(L2) і WT(L3). Після виміру і запам`ятовування трьох значень убудований мікропроцесор обраховує їх і виводить на дисплей із символом WRST. Для повторного виміру потужності необхідно натиснути цю кнопку ще раз. Якщо поворотний перемикач не встановлений у положення «3ф», то ця кнопка використовується для виклику з пам`яті записаних даних (READ). При цьому на рідкокристалічний індикатор виводяться номер запису і записане значення. При натисканні кнопки на дисплеї відображаються символи REC і NO, що вказують на роботу приладу в режимі зчитування. Для виходу з режиму зчитування необхідно повернути перемикач функцій.

У нижній частині корпусу є клеми для підєднання проводів для виміру напруги. При виконанні деяких вимірів багатофункціональними струмовими кліщами є ряд цікавих особливостей. Так, для виміру потужності і cos ф змінного і постійного струму для однофазної двохпровідної системи досить після установки поворотного перемикача в положення «W» замкнути кліщі навколо фазного проводу навантаження, гніздо «COM» підєднати до загального проводу, а гніздо «V» — до фазної лінії. При цьому на дисплеї відображаються значення потужності (kW) і cos ф (PF). При виконанні вимірів варто мати на увазі, що нанесений на кліщі знак «+» повинний бути спрямований до джерела потужності.

Прилад АТК-2200 забезпечує одночасний вимір:

• струму і напруги;

• напруги і частоти;

• струму і частоти.

Однак, при вимірюванні частоти варто мати на увазі, що мінімальна напруга, при якій працює частотомір, дорівнює 1 В, а діапазон виміру частоти складає від 10 до 400 Гц. Якщо частота менша 10 Гц, то на дисплеї буде показане «0 Hz», а якщо перевищить 400 Гц, то на дисплеї з`явиться напис «OL».

Вимір повної і реактивної потужності змінного і постійного струму для однієї фази на двох проводах за допомогою АТК-2200 виконується почерговим виміром значень на відповідних проводах. При цьому важливо перед кожним виміром установлювати показання дисплея на 0. Потім варто перемкнути поворотний перемикач у положення KVA. Як уже вказувалося, значення KVAR є розрахунковим, тому його точність залежить від точності виміру V, A і KW. Для одержання більш точних значень KVAR при значеннях PF, що перевищують 0,93 (ф < 220), рекомендується скористатися формулою для ідеальної синусоїди. Вимір величини зсуву фази виконується при положенні поворотного перемикача в положенні «Phase». Чорний провід («COM») підєднюється до нейтральної лінії, а червоний («V») — до фази. Кліщі охоплюють ту лінію, до якої приєднаний провід червоного кольору. Якщо кліщі виявлять протікання струму в лінії, то на дисплеї буде показано зсув фази (у градусах) разом з частотою напруги. У протилежному випадку замість значення фази на дисплеї буде виведено пробіл і показана тільки частота напруги. При проведенні вимірів варто мати на увазі:

- негативний зсув фази означає запізнювання струму щодо напруги; якщо підєднання зроблене правильно, то негативний зсув фази може означати індуктивне навантаження;

- позитивний зсув фази означає випередження струму щодо напруги; якщо підєднання зроблене правильно, то позитивний зсув фази може також означати ємнісне навантаження.

Токовими кліщами АТК-2200 можна робити вимір потужності змінного і постійного струму при симетричному навантаженні для трьох фаз. При цьому можливий одночасний вимір потужності та cos ф, а також вимір повної і реактивної потужності. Для проведення вимірів необхідно установити поворотний перемикач у положення 3ф, при цьому на дисплеї з`являться написи 3ф3W, 3ф4W і BAL. Вибравши один з фазних проводів (наприклад, R чи L1) як загальний, приєднати до нього провід COM (чорного кольору), а інший провід (червоного кольору) — до фазного проводу (наприклад, S чи L2). Замкнути кліщі на третьому фазному проводі, наприклад, T чи L3. Прилад автоматично вибере діапазон вимірів, а на дисплеї відобразяться виміряні значення активної потужності (kW) і cosф (PF). Для виведення на дисплей значень повної (KVA) та реактивної (KVAR) потужності, напруги (V) та струму (A) і повернення до показів потужності (kW) та cosф (PF) потрібно послідовно натискати кнопку «NEXT».

Для виміру потужності при трифазному симетричному навантаженні не потрібно спеціально підбирати фази. Для одержання точних вимірів необхідно, щоб нанесений на кліщі знак «+» був спрямований до джерела потужності. Визначаючи, яким є навантаження: ємнісне чи індуктивне, варто памятати про викладене вище.

Трохи складніше виконується вимір потужності змінного і постійного струму при несиметричному навантаженні у трифазній трипровідній системі. У цьому випадку потрібно провести два виміри: WRS (чи WL1 L2) і WST (чи WL3 L2). Спочатку вимірюються WRS (чи WL1L2). Коли показання дисплея перестануть змінюватись, варто записати їх у пам`ять кнопкою «NEXT». При цьому напис WRS зникне, а на дисплеї почне мерехтіти напис WST, що підказує про необхідність проведення наступного виміру. Потім у такий же спосіб замірити WST (чи WL3 L2). Після натискання кнопки NEXT, що завершує виміри WRS і WST прилад додає ці значення і показує суму на дисплеї. При цьому з`являється напис WRST, що вказує на вимір потужності в режимі 3ф3W несиметричного навантаження.

Аналогічно здійснюється вимір потужності змінного і постійного струму при несиметричному навантаженні для трифазної чотирипровідній системи. Однак у цьому випадку потрібно провести три виміри: WR (чи WL1), WS (чи WL2) і WT (чи WL3), а на дисплеї необхідно установити режим вимірів 3ф4W. Відразу після натискання кнопки «NEXT», що завершує виміри WR, WS і WT, прилад додає ці значення і показує суму на дисплеї. При цьому на дисплеї з`являється напис WRST, що вказує на вимір потужності в режимі 3ф4W несиметричного навантаження. Очевидно, що в даному режимі всі три значення (WR, WS і WT) повинні бути позитивними. Якщо хоча б одне з них негативне, необхідно перевірити правильність проведення вимірів.

Вимірювання потужності в однофазній трипровідній системі проводяться аналогічно вимірюванню потужності в трипровідній трифазній системі з несиметричним навантаженням.

Обчислення cosф для трьох фаз у чотирипровідній системі здійснюється вручну. Для цього, при проведенні вимірів у режимі 3ф4W з несиметричним навантаженням, необхідно за допомогою кнопки «REC» записати в пам`ять результати вимірів для кожної з фаз (KWR, PFR; KWS, PFS; KWT, PFT). Потім за цими даними може бути обчислений коефіцієнт використання потужності.

Ще однією корисною функцією АТК-2200 є індикація чергування фаз, при цьому, однак, значення cos ф повинно бути більше 0,1. Для цього потрібно установити поворотний перемикач у положення «3ф» і приєднати провід гнізда «V» до проводу R (чи L1), провід гнізда «COM» — до S (чи L2) і замкнути кліщі навколо T (чи L3). Лицьовий бік кліщів (зі знаком +) повинен бути повернений до джерела потужності. У цьому випадку на дисплеї буде відображатися порядок чергування фаз. Якщо чергування фаз відбувається за годинною стрілкою, то на дисплеї буде показана послідовність букв R, S, T. Якщо чергування фаз відбувається проти годинникової стрілки, то на дисплеї буде показана послідовність букв T, S, R. Якщо струм у фазі, навколо якої замкнуті кліщі, не виявлений, то на дисплеї залишиться тільки одна з букв R, S чи T.

Слід зазначити, що багатофункціональні струмовікліщі АТК-2200, що входять у модельний ряд АКТАКОМ, є дуже зручним в експлуатації інструментом і дозволяють оперативно виконувати виміриз високою точністю. Не викликає сумніву, що цей прилад буде належно оцінений фахівцями-електриками й енергетиками і знайде широке застосування при проведенні налагоджувальних і ремонтних робіт у будь-якому електрогосподарстві.

За матеріалами фірми “Эликс” підготував Василь ЯРЕМА

Теги та ключові фрази
електрокліщі, як вимкнути samsung x700, LG E 400 торренг скачать установить бесплатно6, subway surfers на самсунг gs7230, трипровідна і чотирипровідна система підєднання до трифазного струму, СТРУМОВІ ЕЛЕКТРО КЛІЩІ, формулы частота напруга струм, виміряти потужність у змінному струмі, зсув по фазі у трифазному джерелі залежить, Що таке чотирипровідна система


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.