Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4206
20.03.2006р. |
Крали, крадуть. Але на те є рада

Витрата електроенергії на транспортування (технічні втрати) розподільними мережами складає різний відсоток, що залежить від стану цих мереж, таку мережах, що перебувають в доброму стані — 4—6%; у мережах, що перебувають у задовільному — 6—8%; у мережах, що перебувають у незадовільному — до 10%.
"Електротема" № 12 (20) 24 червня - 7 липня 2003 року

Розподільні мережі 6(10)-0,4 кВ в Україні є тією ділянкою, де комерційні втрати часом перевищують технічні.

На жаль, інформації про величину комерційних втрат у розподільних мережах загалом по Україні немає.Звичайно, стан мереж у багатьохмістах і селах жалюгідний, то ж в них великі технічні втрати. Друга складова загальних втрат (комерційні втрати)— це розкраданняелектроенергії і несплатаза використану електроенергію.

Проблеми обліку в приватному секторі

Найбільша кількість розкрадань відбувається в будинках приватної забудови,через технічні недоліки існуючої системи розподільних мереж:

- прилади обліку встановлені в приміщеннях;

- проводка від ізоляторів, установлених на будинках, до вузлів обліку найчастіше схована;

- лінії, що живлять будівлі, виконані голими проводами;

- лічильники підключені так, що при використанні «гарного» контуру заземлення не тільки дозволяють користатися електроенергією без обліку, але і «відмотувати» покази лічильника назад.

Сподіватися нині на наявність пломби енергопостачальної організації на лічильнику взагалі наївно, а довіряти класу точності лічильника нерозважливо, навіть якщо він опломбований.

З правової точки зору ніхто не має права проникати в житло проти волі мешканців крім випадків, установлених законом. Громадянин має право не допустити інспектора енергопостачальної організаціїу своє помешкання. Таким чином, дії з відімкнення комунальних і сільських неплатників енергопостачальними організаціями часто протизаконні.

Звідси можна зробити єдиний правильний висновок:

- вузол обліку має бути встановлений поза житлом (на стіні будинку чи на окремій стійці);

- вузол обліку має бути визначеної конструкції й обладнаний, крім приладу обліку — лічильника, і іншими приладами;

- вузол обліку має закриватися на спецзамок і пломбуватися.

У шафі вузла обліку має бути ввідний автомат для захисту мережі живлення й обмеження навантаження.Як ввідний дріп потрібно застосовувати тільки самонесучий ізольований дріт.Стійка чи сам вузол обліку повинна мати повторне заземлення, нульовий дріт повинен також повторно заземлюватися.За такої схеми організації обліку робити будь-які маніпуляції щодо зміни схеми підключення лічильника практично неможливо. Лічильник має бути електронний з імпульсним виходом і контролером, який по мережі 0,4 кВ передає інформацію на ТП-6(10)/0,4 кВ.Контроль відкриття і закриття вузла обліку має виконуватися автоматично і заноситися в енергонезалежну пам`ять.Таким чином, незалежно від наявності чи відсутності пломб, інформація про відкриття вузла обліку буде фіксуватися і вилучити її буде неможливо.

У багатоповерхових будинках

Систему обліку електроенергії в багатоповерхових житлових будинках варто розглянути окремо.Вузли обліку в “старих” будинках встановлені в коридорах квартир. Незважаючи на те, що понад 20 років тому було прийняте рішення про винос вузлів обліку на сходові клітки, дотепер кардинальних змін у цьому питанні не відбулося.Необхідно терміново ужити заходи для захисту лічильників, що розміщені в квартирах. Можна встановлювати на лічильник спеціальний кожух, що захищає прилад обліку від несанкціонованих впливів.Звичайно, краще заміняти індукційні лічильники на електронні з убудованим чи окремо встановленим контролером для передачі сигналу по АСКОЕ, захищені знову ж таки кожухом. На контролер покладається і завдання інформування про зняття кожуха. Автомати чи запобіжники при цьому кожухом не закриваються, і відповідальність за їхній стан покладається на споживача.

Розглянемо тепер варіант, коли лічильники розміщені в багатоповерхових будинках у шафі обліку на сходовій клітці. У шафі має бути ліквідоване розташування пакетних вимикачів перед лічильником і квартирними автоматами електричної мережі, що перешкодить установці перемичок для безоблікового користування електроенергією. Автомати захисту, пристрої захисноговідімкнення мають бути встановлені в житловій квартирі, і господар повинен чітко знати їхнє призначення. У поверховому щиті мають бути тільки апаративідімкнення, установлені перед приладамиобліку. Від приладів обліку провідникимають іти на щиток захисту квартири, при цьому жодних роз`ємівне повинно бути. Для скорочення витрат на підготовку до впровадження АСКОЕ в багатоповерхових будинках варторозглянути варіант заміни двох, трьох чи чотирьох індукційних лічильниківв одному щиті на багатоблочний електронний лічильник з убудованим контролером для передачі інформації по мережі 0,4 кВ.

В офісі і на виробництві

У споживачів усіх категорій, крім населення, вузли обліку мають встановлюватися в приміщеннях.У вузлах обліку з навантаженням вище 30 кВт має бути вимикаючий апарат (рубильник), роз`єднувач без захисту, трансформатори струму й електронний лічильник з убудованим модемом передачі інформації по мережі 0,4 кВ.Шафа пломбується, а її відкривання має фіксуватися.Для контролю за показами лічильника шафа повинна мати спеціальне вікно.

Існуючі ввідні розподільні пристрої різних модифікацій немов призначені для масового розкрадання електроенергії, томузазначені вузли обліку в діючихмережах мають бути встановленіперед ними.

Підбиваючи підсумки

Проаналізувавши причини аварійних відімкнень у мережах 6(10) і 0,4 кВ та комерційних втрат (розкрадання) у мережах 0,4 кВ, можна сформулювати технічні рішення для їхнього запобігання:

- прокладання повітряних ліній 0,4 кВ і 6(10) кВ тільки самонесучим ізольованим дротом;

- прокладування кабельних ліній 10 кВ кабелями з пластмасовою ізоляцією;

- встановлення сучасних трансформаторних підстанцій (ТП);

- встановлення розподільних пунктів, обладнаних системою телемеханіки;

- передача інформації від споживача 0,4 кВ,на ТП та від ТП на центральний сервер енергопостачальної організації.

Звичайно, наведені рішення є мінімальними, і вони не усунуть всіх проблем,але сподіватися на інвестиції зараз не доводиться.

Василь ЯРЕМА

Теги та ключові фрази
заказ прибора для відмотування електролічильників, схема для відмотування лічильників, відмотування електро лічильника, чи відмотують електронні лічильники електроенергії, Скачати програму для нокії 5130 яка дозволяє через блютуз проникати в інші телефони, відмотування електролічильників, Пристрій для відмотування показів електролічильників, відмотування лічильника, трансформатори для відмотування електролічильника, proposition detail 10776


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.