Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3492
22.03.2006р. |
Ізоляція по-новому

За останні 30 років набір застосовуваних в електротехніці ЕІМ (електроізоляційні матеріали) практично не мінявся.Такі слюдяні стрічки, як ЛСЭП-934Тпл, ЛСК-110Тпл, ЛСЭК-5Тпл, були розроблені наприкінці 70-х - початку 80-х років, і відтоді нічого принципово нового в галузі ізоляційних матеріалів не придумали.
"Електротема" № 13 (21) 8 - 21 липня 2003 року

ЗАТ «Диэлектрик» відмовилося від уторованого шляху виробництва відомих марок, і фахівці підприємства розробили нові слюдяні стрічки з урахуванням недоліків старих ізоляційних стрічок.Нові розробки підприємства вже зарекомендували себе з позитивного боку на багатьох заводах, серед яких ряд заводів з виробництва і ремонту електричних машин і двигунів.

Фахівці ЗАТ «Диэлектрик», розробляючи нові ЕІМ, насамперед прагнули підвищити надійність системи ізоляції. Крім того, їхньою метою було зменшити вартість виробництва системи ізоляції чи її ремонту на підприємстві-споживачі.

Для виготовлення ЕІМ, що використовуються в системі ізоляції, застосовують сумісні однорідні матеріали, на базі одного типу в’яжучого матеріалу.Для класу F – це модифікований епоксидний компаунд КП-303, а для системи ізоляції класу Н – це модифікований кремнійорганічний компаунд КП-502.

Просочені стрічки ЛСп-F/Н-ТПл (Пл, 2Пл), що використовуються для виткової і корпусної ізоляції, виготовлені на основі некальцінованого флогопитового слюдопаперу.Це значно підвищує діелектричні властивості ізоляції, оскільки флогопитовий слюдопапір, завдяки особливостям свого виробництва, має у своєму складі слюду з незруйнованими кристалічними ґратками, на відміну від слюдопаперу мусковитного, отриманого в процесі глибокої термо- і хімобробки. Для просочування використовуються ті самі компаунди, що і для виробництва ЕІМ, відповідно компаунд КП-303 - для класу F, а компаунд КП-502 - для класу Н.

Переваги нових стрічок:

- швидкий час твердіння (не більш 3-х годин для класу F і не більш 10 годин для класу Н), а отже, зменшення енерго- і трудозатрат при виготовленні чи ремонті двигунів;

- високі діелектричні показники (висока електрична міцність і дуже низький тангенс кута діелектричних втрат);

- висока технологічність запропонованого виробу (м’яка стрічка добре витягує і легко накладається на провідник);

- нова стрічка має досить тривалий час зберігання (не менш шести місяців);

- невисока, якщо порівнювати з аналогічними виробами, ціна нових просочених стрічок.

Крім виробництва слюдяної ізоляції, нині на підприємстві розробляються нові композиційні матеріали класу нагрівостійкості H на основі плівки Теонекс компанії DuPont, здатні замінити дорогі матеріали з поліамідною плівкою, як-от, Імідофлекс 292(929) і Сінтофлекс 828, стрічки ЛПМК-Т(ТТ), ЛСПМ, ЛСКО-ПМ.

Підготував

Микола ЦАП.

Теги та ключові фрази
ЕЛЕКТРОІЗОЛЯЦІЙНА СТРІЧКА ЛСК, продам ЛСПМ, слюдяні матеріали, ізоляція класу F, статичний перетворювач, показати світлові прибори для дискотек, перетворювач напруги 12в 220в до2000вт, конденсатори, лспм, компаунд кп 303 г
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.