Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8434
22.03.2006р. |
Мережа майбутнього. Шинопроводи

Шинопроводи. Сьогодні цей термін упевнено війшов у лексикон фахівців, що займаються створенням розподільних мереж цивільних і промислових будинків.
"Електротема" № 13 (21) 8-21 липня 2003 року

Шинопроводи – альтернатива кабелям

Шинопровід є альтернативою кабельній установці - традиційномурішенню в ділянці розподілу електроенергії в будинках. За допомогою шинопроводу можлива ефективна побудова всієї розподільної мережі, починаючивід трансформаторної підстанції, якаєвнутрішнього встановлення через високу вартістьземлі в містах, і закінчуючирозподілом електроенергіїпо розетках і створенням мережі освітлення.

Конструкція шинопроводів

Для тих, хто ще не зовсім знайомий з цим устаткуванням, коротенько нагадаємо про конструкцію шинопроводу. Отже, це пакет мідних чи алюмінієвих шин (провідників), що розміщені в металевому кожусі.На прямих ділянках, що, власне, і утворюють так звану «трасу» шинопроводу залежно від його типу (магістральний чи розподільний), розташовані розетки відвідних блоків, через які здійснюється живлення навантаження.

Залежно від типу розподілу (розподіл малої чи великої щільності, тобто коли число споживачів на трасі мале чи велике) різниться кількість розеток відвідних блоків.У розетки відвідних блоків уставляються відвідні блоки, що мають, залежно від їхніх типів, захисні пристрої (як-от, наприклад, запобіжники чи автоматичні вимикачі) чи силові розетки.

Шинопроводи можна розташовувати в будинку під стелею чи на підлозі уздовж стін.Якщо шинопровід кріпиться до конструкцій будинку, то його кріплення забезпечують різні типи підвісних чи настінних кронштейнів.Для того, щоб огинати ділянки будинку, які заважають проходженню траси шинопроводу, існують різні компоненти для зміни напрямку: гнучкі елементи (якщо номінальний струм шинопроводу до 40 А), усілякі типи кутів, трійників, компонентів переходу «на ребро» тощо.

Живлення шинопроводу здійснюється за допомогою блоку подачі живлення(за звичай, живлення здійснюється за допомогою кабелю; можливе також живлення одного шинопроводу іншим). Блок може бути торцевим (праворуч чи ліворуч) чи центральним (живлення в обох напрямках). Для завершення траси шинопроводу існують торцеві заглушки.

Шинопроводи у мережах розподілу електроенергії.

Застосування шинопроводів для передачі і розподілу (вертикального і горизонтального) електроенергії має такі переваги:

- економія простору в будинках (шинопроводи є компактними, тим часом як для великих струмів потрібна велика кількість кабелів; одна магістраль шинопроводу здатна замінити велику кількість паралельно прокладених кабелів);

- економія часу і простота монтажу й установки, адже монтаж шинопроводу проводиться в два рази швидше, ніж кабелю, розрахованого на такий самий струм;

- шинопровід в середньому на 40% легший від кабелю і його механічних кріплень;

- висока надійність - термін служби устаткування складає понад 30 років;

- змінюючи схему розподілу електроенергії, можна розібрати будь-як частину установки для переміщення шинопроводу в інше місце.

Шинопроводи в мережах освітлення.

При створенні мережі освітлення шинопроводи не тільки живлять світильники будь-якого виду (з люмінесцентними лампами, галогенні, типу «балон»), але є і несучими конструкціями для них.При цьому час на установлення шинопроводу зі світильниками в три рази коритший, ніж на установлення кабельного каналу, кабелів, а потім світильників.

Безпечність шинопроводів.

Одним з найважливіших умов експлуатації будь-якої електроустановки є її безпека. У цьому відношенні шинопроводи є прекрасним рішенням, здатним задовольнити будь-якого, навіть самого найвимогливішого, замовника.

Електробезпека шинопроводу забезпечена повною мірою. По-перше, усі його струмоведучі частини є ізольованими (захист від прямого контакту), по-друге, передбачений «захист від дурня» при вімкненні відвідних блоків.

З погляду пожежної безпеки, шинопровід не є причиною поширення вогню: за наявності іншого джерела вогню він є перешкодою на його шляху при проходженні вогню через стіну в інше приміщення.При виникненні пожежі в приміщенні, де він установлений, шинопровід не втрачає своєї працездатності і, таким чином, не вимагає відімкнення всієї установки (мінімальна вогнестійкість - 2 години). Шинопровід виконаний з матеріалу, що не має у своєму складі галогенів і речовин, які містять хлор, і у випадку пожежі не виділяє токсичних газів чи диму.Гасіння пожежі водою не призводить до виникнення гідрохлорної кислоти.

Рівень магнітного випромінювання шинопроводу на порядок менший, ніж у кабеля. Максимальна магнітна індукція для шинопроводу відома заздалегідь: вона задається при виготовленні і не залежить від конструкціїі способи встановлення. Таким чином, при встановленні шинопроводу в офіснихбудинках не відбувається наведень електромагнітного випромінювання, що призводять до спотворення зображення на моніторах, збоїв у роботі офісної техніки, негативного впливу на здоров`я людей.

Підготував
Василь ЯРЕМА

Теги та ключові фрази
шинопровід шнайдер, урок шинопроводи та їх ремонт, ремонт шинопроводів, конструкція шинопроводів, Що таке шинопровід, шинопровід та його різновиди, що таке шинопровід їх різновиди та монтаж, види шинопроводів, Конструкція проводів та шинопроводів, Класифікація шинопроводів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.