Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3447
29.03.2006р. |
Джерело енергії – осмос

Науковці дослідного центру GKSS, розташованого в околицях Гамбургу, розробляють технологію добування енергії за рахунок тиску, що виникає при змішуванні прісної і солоної води там, де ріки впадають у море. Йдеться про так званий осмос.
"Електротема" № 13 (21) 8-21 липня 2003 року

Напевно, не всі згадають зі шкільного курсу хімії, що ж це таке. Зазвичай там, де ріка впадає в море, прісна вода просто перемішується із солоною, і ніякого тиску, що могло б слугувати джерелом енергії, там не спостерігається. Доктор Клаус-Віктор Пайнеман (Klaus-Viktor Peinemann), який очолює в дослідницькому центрі відділ хімії, пояснює, які умови необхідні для виникнення осмотичного тиску:

– Якщо перед змішуванням морську і прісну воду розділити особливим фільтром – спеціальною мембраною, здатною пропускати воду, але непроникною для солі, – то прагнення розчинів до термодинамічної рівноваги і вирівнювання концентрацій зможе реалізуватися лише за рахунок того, що вода буде проникати в розчин солі, а сіль у прісну воду не потрапить. На думку науковця, якщо ж це відбувається в закритому резервуарі, то з боку морської води виникає надлишковий гідростатичний тиск – осмотичний. Щоб використовувати його для вироблення енергії, у місці впадання ріки в море треба встановити великий резервуар із двома камерами, відокремленими одна від одної напівпроникною мембраною, що пропускає воду та не пропускає сіль. Одна камера заповнюється солоною, інша – прісною водою. При цьому, виникнення осмотичного тиску може бути дуже великим. Воно досягає приблизно 25 бар – це відповідає тиску води в підніжжі водоспаду, що падає з висоти 100 метрів. Вода, що перебуває під таким високим осмотичним тиском, подається на турбіну генератора, що виробляє електроенергію.

Ідея використовувати осмос як джерело енергії зародилася понад 40 років тому. Як вважає доктор Пайнеман, однієї з головних перешкод для її реалізації тоді була відсутність мембран належної якості. Мембрани були дуже повільними, а відтак й ефективність такого осмотичного електрогенератора була б украй низкою. Нині вже є надзвичайно тонкі мембрани, а це значить, що їхня пропускна здатність стала значно вищою.

Ще рік тому багато фахівців не вірили в можливість створення такої мембрани, що дозволила б на практиці реалізувати осмотичне енерговиробництво. Але нині хіміки дослідницького центру GKSS впевнені, що вирішили проблему. Їхня мембрана за складом мало відрізняється від усім знайомої поліетиленової плівки. Її товщина складає близько 0,1 мікрометра. Для порівняння можна сказати, що, скажімо, людська волосина має товщину від 50 до 100 мікрометрів. Саме така найтонша плівка і відокремлює морську воду від прісної.

Зрозуміло, що настільки тонка мембрана не може самотужки витримати високий осмотичний тиск. Тому вона наноситься на пористу, що нагадує губку, але міцну основу. Загалом, така перегородка виглядає як глянсовий папір, однак те, що на ній є плівка, неозброєним оком помітити неможливо.

Пілотна установка, що споруджує в одному з фіордів на півночі Норвегії, має забезпечити електроенергією 300 тисяч родин. У компанії Statkraft переконані, що, теоретично, лише в Норвегії за рахунок осмосу можна виробляти стільки енергії, що її вистачить на 1,2 млн. родин.

Теги та ключові фрази
осмос як двигун, осмос як джерело енергії, Що таке осмос?, частотный преобразователь Tecno, осмос і осмотичний тиск, що таке осмос та осмотичний тиск, Що таке осмотичний тиск, енергія солоної води, осмос і осмотичний тиск
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
20.10.2010р.

Принцип роботи сонячної батареї 1

Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею

02.09.2010р.

Солнечный свет – самый перспективный источник электроэнергии для...

Севастополь является энергетически зависимым регионом, развитие которого определяется поставками электроэнергии извне. Значительные финансовые ресурсы Севастополя направляются на развитие электрогенерирующих областей Украины (Запорожской и Донецкой), которые поставляют в г. Севастополь электрическую энергию

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.