Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5570
30.03.2006р. |
Надійність ліній. Переваги та недоліки самонесучих ізольованих дротів 0,4-1 кВ

Усе частіше при будівництві нових і реконструкції старих ліній електропередач у розподільних мережах 0,4-1 кВ застосовуються самонесучі ізольовані дроти (СІД). СІД — це скручені в джгут ізольовані дроти. При цьому ізоляція виконана зі світлостабілізованого поліетилена. Поняття СІД охоплює кілька конструктивних видів дротів - так званих систем.
"Електротема" № 14 (22) 22 липня - 11 серпня 2003 року

У зв`язку з загальними позитивними споживчими властивостями СІД, спостерігається велика зацікавленість у таких дротах. При відносно невеликому підвищенні витрат (приблизно відсотків на 20) порівняно з неізольованими «голими» дротами надійність і безпека лінії, оснащеної СІД, підвищується до рівня надійності кабельних ліній.

Надійність самонесучих ізольованих дротів складається з таких критеріїв:

- дроти захищені від змикання;

- на дротах практично не утворюється ожеледь;

- практично неможливе розкрадання електроенергії;

- виключені крадіжки дротів (вони не підлягають вторинній переробці);

- можливе підключення нових споживачів під напругою;

- не потрібно вирубувати просіку перед прокладанням лінії та розчищати її у процесі експлуатації;

- простота монтажних робіт і, відповідно, зменшення термінів монтажу;

- висока механічна міцність дротів і, відповідно, неможливість їхнього обриву;

- пожежобезпека, заснована на неможливості короткого замикання при змиканні;

- зниження втрат електроенергії у лінії за рахунок меншого реактивного опору ізольованого дроту порівняно з «голим»;

- можливість прокладання СІД по фасадах будинків, а також можливість їхнього спільного підвішування з дротами низької, високої напруги, лініями зв`язку, що дає істотну економію на опорах.

Перелік можна продовжувати, але і цього вже досить для того, щоб обґрунтувати необхідність використання СІД. Але тут і виникає складність, спричинена тим, що існує занадто широкий вибір систем СІД.

Перша система, найбільш відома як АМКА (виробник «PIRELLI CABLES and SYSTEMS OY», (Фінляндія), до складу якого увійшла фірма Nokia Cables), відповідає європейському стандарту HD 626, характеризується тим, що навколо неізольованого («голого») несучого нульового дроту скручені ізольовані фазні дроти. Несучий трос виконаний з алюмінієвого сплаву високої міцності. Міцність лінії загалом дуже висока за рахунок підвіски лінії, і зусилля притягання передаються по системі “метал-метал”. При цьому відсутні слабкі ланки по всій системі підвіски, що відповідає вимогам надійності за фінським стандартом - лінія вважається надійною в тому випадку, якщо споживач завжди одержує електроенергію, а дроти завжди залишаються нагорі, аж до зламування опори. Міцність дроту й арматури дозволяє витримати практично всі непередбачені зовнішні механічні впливи. Ізоляція виконана з термопластичного поліетилену. Її температурні характеристики: 70 0С в довготерміновому режимі, 90 0С в режимі тривалого перевантаження (до 8 годин на добу) і 130 0С в режимі струмів КЗ. Проект лінії має містити в собі заземлення нульового дроту на опорах, що дозволяє уникнути появи потенціалу на нульовому дроті при перекосі фаз.

Друга система, відома як французька система Torsada (виробник NEXANS), чи АМКА-Т, за європейським стандартом HD 626, виникла, через необхідність захистити «голий» несучий дріт від впливу кородуючих елементів у повітрі. Вона актуальна на узбережжі морів, на територіях із тропічним чи близьким до нього кліматом. Захист несучого дроту в цій системі досягнуто тим же ізоляційним шаром, що і на фазних дротах. Ця система характеризується тим, що навколо ізольованого несучого нульового дроту скручені ізольовані фазні дроти. Несучий трос виконаний з алюмінієвого сплаву високої міцності. Ізоляція виконана із силанольно-зшитого поліетилену. Її температурні характеристики: 90 0С в довготерміновому режимі, 130 0С в режимі тривалого перевантаження (до 8 годин на добу) і 250 0С в режимі струмів КЗ. Високі температурні параметри ізоляції свідчать про переваги цього дроту. Проте навантажити лінію в номінальному режимі складно навіть до температури 70 0С, хоча високий рівень струмів КЗ справді важливий при перевантаженнях. Тому обов`язково потрібно з`ясувати необхідність високого рівня ізоляції для конкретної лінії і співвіднести з ціновою характеристикою системи.

Але для несучого ізольованого дроту існує найбільш важлива і дуже складна проблема – підвіска такого дроту на опорах. Річ у тім, що все механічне навантаження лінії лягає на цей самий ізоляційний шар. Наприклад, несучий дріт 70 мм2 у СІД 3х50+70 має розривну міцність близько 20 кН. Відповідно, якщо навантажити лінію так само, як навантажують «голий» несучий дріт, ізоляція може розірватися, особливо при закріпленні дротів проколюючими герметичними затискачами з ріжучими ножовими зубами. Тому необхідно передбачати досить короткі анкерні прольоти в лініях, причому самі підвісні елементи виконувати значно меншої, але нормованої розривної міцності. При цьому, по-перше, лінія стає перенасиченою досить дорогими анкерними затискачами, а по-друге, навіть при незначному механічному перевантаженні чи впливі на дріт арматура руйнується, причому на декількох опорах разом.

Недостатня надійність традиційних розподільних мереж з «голими» дротами, необхідність постійної розробки заходів щодо підвищення надійності і зменшення кількості аварійних відімкнень, високі трудозатрати при монтажі й експлуатаційні витрати ще раз підкреслюють переваги ліній з ізольованими і захищеними ізоляцією дротами.

Підготував Василь ЯРЕМА.

Теги та ключові фрази
линии электропередач переваги та недолики, переваги та недоліки повітряних ліній, переваги кабельних линий, переваги та недоліки кабельних ліній електропередач, леп недоліки та переваги, переваги кабельних ліній звязку, недолики та переваги радиальных линий электропередач, переваги силовиx кабельних ліній, Переваги ліній електропередач, Лінії електропередач переваги і недоліки
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.