Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4403
17.04.2006р. |
Основні принципи монтажу електропроводки в приміщеннях

Електропроводку потрібно прокладати відповідно до розробленого плану. В основу цього документа, який полегшить Вам життя, покладемо два принципи: електробезпечність і зручність використання.
"Електротема" № 20 (28) 21 жовтня - 10 листопада 2003 року

Що потрібно враховувати при розробці плану:

1. Електричні лічильники, розподільчі щити та коробки, розетки і вимикачі повинні розташовуватися в доступних для обслуговування і ремонту місцях, а струмоведучі частини повинні бути закриті.

2. Вимикачі розташовують при вході в кімнату на висоті 1,0 м так, щоб відкриті вхідні двері не перекривали доступ до них. Для зручності вимикачі в одній квартирі, як правило, розташовують у всіх приміщеннях з однієї і тієї ж сторони.

3. Розетки встановлюють у місцях передбачуваної установки електричного устаткування на висоті 0,3 – 0,5 м (для постійно ввімкнених електроприладів) від рівня підлоги. По протипожежних нормах кількість розеток повинна бути не менш однієї на кожні повні і неповні 6 квадратних метрів площі приміщення, а на кухні не менш трьох. Установка вимикачів і розеток усередині туалетів і ванних кімнат забороняється. Виключення складають розетки для електробритов і фенів, що живляться через розділовий трансформатор з подвійною ізоляцією. Останній монтується в спеціальному блоці за межами цих приміщень. Заборонено також установлювати розетки ближче, чим у 50 см. від заземлених металевих пристроїв (труби, батареї, раковини, газові й електроплити). Розетки на стіні, що розділяє дві кімнати однієї квартири, зручно встановлювати з кожної сторони стіни, з`єднюючи їх паралельно через отвір у стіні.

4. Проводи прокладаються тільки по вертикальних і горизонтальних лініях, а їхнє розташування повинне бути точно відомо щоб уникнути ушкодження при свердленні отворів, забиванні цвяхів і т.д. Горизонтальна прокладка проводиться на відстані 50-100 мм від карниза і балок, на 150 мм від стелі і на 150-200 мм від плінтуса. Вертикально прокладені ділянки проводів повинні бути віддалені від кутів приміщення, віконних і дверних прорізів не менш чим на 100 мм. Необхідно простежити, щоб провід не стикався з металевими конструкціями будинку. Паралельна прокладка поблизу трубопроводів з горючими речовинами (газом) проводиться на відстані не менш чим 400 мм. При наявності гарячих трубопроводів (опалення і гаряча вода) проводка повинна бути захищена від впливу високої температури азбестовими прокладками, чи необхідно застосувати провід із захисним покриттям. Забороняється прокладати проводу пучками, а також з відстанню між ними менш 3 мм.

5. У приміщеннях з`єднання і відгалуження проводів при усіх видах електропроводок виконуються в розподільчих коробках.

6. Жили заземлюючих і нульових захисних проводів з`єднуються між собою за допомогою зварювання. Приєднання цих провідників до електроприладів, що підлягають заземленню чи зануленню, виконуються болтовими з`єднаннями. Металеві корпуси електроплит (стаціонарних) зануляются, для чого від квартирного щитка прокладається окремий провідник перетином, рівним перетину фазного проводу, і приєднується до нульового захисного провідника мережі живлення перед лічильником. У провідниках, що забезпечують захисне заземлення чи занулення, не повинне бути запобіжників і вимикачів. У противному випадку при спрацьовуванні захисту всі прилади, включені в дану лінію, виявляться під небезпечним потенціалом мережі.

Такі основні принципи, на які варто спиратися при складанні плану електропроводки помешкання, в основному вони стосуються електробезпечності тому що, при роботі з електрикою не слід сподіватися легковажити.

Микола ЦАП

Теги та ключові фрази
http, индустриально методи монтажу електропроводок, основні принципи монтажу, Основні принципи монтажу електропроводки в приміщеннях, нові розподільчі коробки в електропроводках, Стереофонія, принципи монтажу, Основний спосіб монтажу електропроводки, принцип електропроводки + і -, статичний перетворювач


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.