Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
На ЮУАЕС проведено протиаварійне тренування
25.05.2018р.

На Южно-Українській АЕС 24 травня завершилось спільне...

Д. Вовк залишає Нацкомісію
25.05.2018р.

Дмитро Вовк відмовився від планів подовження своїх...

Колективу Міністерства представлено державного секретаря
25.05.2018р.

23 травня міністр Ігор Насалик представив колективу...

На Закарпатті забудовник міні-ГЕС намагається отримати дозвіл…
25.05.2018р.

Потенційний забудовник міні-гідроелектростанцій на...

У Великобританії ВЕС вперше виробили більше електроенергії, ніж АЕС
22.05.2018р.

За перших три місяці 2018 року вітрові електростанції...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4160
17.04.2006р. |
Основні принципи монтажу електропроводки в приміщеннях

Електропроводку потрібно прокладати відповідно до розробленого плану. В основу цього документа, який полегшить Вам життя, покладемо два принципи: електробезпечність і зручність використання.
"Електротема" № 20 (28) 21 жовтня - 10 листопада 2003 року

Що потрібно враховувати при розробці плану:

1. Електричні лічильники, розподільчі щити та коробки, розетки і вимикачі повинні розташовуватися в доступних для обслуговування і ремонту місцях, а струмоведучі частини повинні бути закриті.

2. Вимикачі розташовують при вході в кімнату на висоті 1,0 м так, щоб відкриті вхідні двері не перекривали доступ до них. Для зручності вимикачі в одній квартирі, як правило, розташовують у всіх приміщеннях з однієї і тієї ж сторони.

3. Розетки встановлюють у місцях передбачуваної установки електричного устаткування на висоті 0,3 – 0,5 м (для постійно ввімкнених електроприладів) від рівня підлоги. По протипожежних нормах кількість розеток повинна бути не менш однієї на кожні повні і неповні 6 квадратних метрів площі приміщення, а на кухні не менш трьох. Установка вимикачів і розеток усередині туалетів і ванних кімнат забороняється. Виключення складають розетки для електробритов і фенів, що живляться через розділовий трансформатор з подвійною ізоляцією. Останній монтується в спеціальному блоці за межами цих приміщень. Заборонено також установлювати розетки ближче, чим у 50 см. від заземлених металевих пристроїв (труби, батареї, раковини, газові й електроплити). Розетки на стіні, що розділяє дві кімнати однієї квартири, зручно встановлювати з кожної сторони стіни, з`єднюючи їх паралельно через отвір у стіні.

4. Проводи прокладаються тільки по вертикальних і горизонтальних лініях, а їхнє розташування повинне бути точно відомо щоб уникнути ушкодження при свердленні отворів, забиванні цвяхів і т.д. Горизонтальна прокладка проводиться на відстані 50-100 мм від карниза і балок, на 150 мм від стелі і на 150-200 мм від плінтуса. Вертикально прокладені ділянки проводів повинні бути віддалені від кутів приміщення, віконних і дверних прорізів не менш чим на 100 мм. Необхідно простежити, щоб провід не стикався з металевими конструкціями будинку. Паралельна прокладка поблизу трубопроводів з горючими речовинами (газом) проводиться на відстані не менш чим 400 мм. При наявності гарячих трубопроводів (опалення і гаряча вода) проводка повинна бути захищена від впливу високої температури азбестовими прокладками, чи необхідно застосувати провід із захисним покриттям. Забороняється прокладати проводу пучками, а також з відстанню між ними менш 3 мм.

5. У приміщеннях з`єднання і відгалуження проводів при усіх видах електропроводок виконуються в розподільчих коробках.

6. Жили заземлюючих і нульових захисних проводів з`єднуються між собою за допомогою зварювання. Приєднання цих провідників до електроприладів, що підлягають заземленню чи зануленню, виконуються болтовими з`єднаннями. Металеві корпуси електроплит (стаціонарних) зануляются, для чого від квартирного щитка прокладається окремий провідник перетином, рівним перетину фазного проводу, і приєднується до нульового захисного провідника мережі живлення перед лічильником. У провідниках, що забезпечують захисне заземлення чи занулення, не повинне бути запобіжників і вимикачів. У противному випадку при спрацьовуванні захисту всі прилади, включені в дану лінію, виявляться під небезпечним потенціалом мережі.

Такі основні принципи, на які варто спиратися при складанні плану електропроводки помешкання, в основному вони стосуються електробезпечності тому що, при роботі з електрикою не слід сподіватися легковажити.

Микола ЦАП

Теги та ключові фрази
http, индустриально методи монтажу електропроводок, основні принципи монтажу, Основні принципи монтажу електропроводки в приміщеннях, нові розподільчі коробки в електропроводках, Стереофонія, принципи монтажу, Основний спосіб монтажу електропроводки, принцип електропроводки + і -, статичний перетворювач


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.