Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Енергоальтернативна ініціатива інженера-селянина
16.11.2018р.

Фаховий інженер Анатолій Стафійчук з села Бронниця,...

За 10 місяців експортовано електроенергії на $266 млн
16.11.2018р.

Україна у січні – жовтні 2018 року експортувала...

Планують цілком перейти на «зелену енергетику»…
15.11.2018р.

Іспанський уряд оприлюднив законопроект, відповідно...

До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%
15.11.2018р.

В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно...

Енергохаб Литви, Польщі й України забезпечить незалежність від Росії
14.11.2018р.

Створення Східноєвропейського енергетичного хабу...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6023
20.04.2006р. |
Захист від електричної дуги

Коротке замикання супроводжує електрична дуга, яка є джерелом світла високої інтенсивності. Температура дуги сягає 20000°С (температура поверхні сонця 5500°С). Від згубної дії дуги захищає оптоволоконне покриття. Воно реагує на світлове випромінювання дуги та на спадання напруги в електричному колі.
"Електротема" № 21 (29) 11-24 листопада 2003 року

Імпульси вимикання надходять менше ніж за 10 мс, що дає можливість ліквідувати коротке замикання дуже швидко – за не більше 60 мс (все залежить від використовуваного вимикача). За цей час електрична дуга просто не встигає завдати апаратурі значних ушкоджень. Необоротних ушкодженнь (плавлення міді і сталі) обладнання зазнає при коротких замиканнях тривалістю 100-500 мс. Існуючі досі захисти не забезпечують вчасне відімкнення короткого замикання - при стандартних струмових часових уставках коротке замикання вимикається за час до 2,5 с.

У захистах ТзОВ `Росполь-Електро` типу ZL чутливість до світлового випромінювання підбирається індивідуально, залежно від довжини і виду використовуваного оптичного елемента захисту й умов на об`єкті, який захищається. Завдяки можливості регулювання чутливості виключається вплив перешкод, наприклад від світла зварювального апарата та інших джерел.

Захист ZL-1 складається з реле типу РL і двох петель світловодів (детекторів світла електричної дуги), натягнутих уздовж збірних шин і секцій вимикачів розподільного пристрою.

У випадку виникнення короткого замикання, захист вимкне живлення розподільного пристрою.

Захист Zt-1 призначений для використання в трансформаторних підстанціях і розподільних пристроях середньої та низької напруги у тих випадках, коли не потрібне вибіркове вимикання окремих відгалужень. Пристрій може використовуватися також для захисту інших електричних пристроїв.

У захисті ZL-2 використано реле типу PL-1 і лобові світлові датчики, розміщені в обраних секціях розподільного пристрою. Захисний пристрій дає можливість вибіркового вимкнення місця, в якому сталося коротке замикання. Захист Zt-2 призначений для використання переважно в розподільних пристроях закритого типу середньої і низької напруги, трансформаторних підстанціях й інших закритих електричних пристроях.

Захист типу ZL-3 складається з реле типу PL-1 із двома світловодовими петлями та струмових реле, установлених у всіх відгалуженнях розподільного пристрою. Дуга короткого замикання збуджує реле PL-1, а вибіркове вимкнення реалізує струмове реле. У випадку виникнення короткого замикання поза зоною контролю струмових реле, відбудеться вимикання живлення за допомогою реле PL-1. Захист типу ZL-3 використовується здебільшого в розподільних пристроях відкритого типу середньої та низької напруги, трансформаторних підстанціях, за потреби – вибіркового вимкнення відгалужень.

За матеріалами ТзОВ `Росполь-Електро`

підготував Василь ЯРЕМА.

Теги та ключові фрази
для захисту органів зору від дії електричної дуги застосовують, для захисту органив зору вид дии електричнои дуги застосовують, для захисту органів зору від дії електричної дуги застосовують, для захисту органів зору від дії електричних дуг застосовують, для захисту органів зору від дії електричної дуги, Для захистів органів зору віфд дії електричної дуги застосовуюьб, Для захасту органів зору від електричної дуги застосовують, Для захисту органів зору від електричної дуги застосовують, Для захисту органів зору від електричної дуги застосовують, Для захисту органів зору від дії електричної дуги застосовують..
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.