Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4260
03.05.2006р. |
Кабелі передавання даних UNITRONIC від LAPP KABEL
Як зробити свій правильний вибір?Якщо Ви споживач кабелів передавання даних, то перед Вами обов'язково поставало питання: як серед широкого розмаїття кабелів цієї групи вибрати саме той, який найбільше підходив би для Ваших умов експлуатації, відповідав би Вашим вимогам?
"Електротема" № 22 (30) 25 листопада - 8 грудня 2003 року

Ми відкриємо Вам деякі `таємниці`, як зробити цей Вибір.

Насамперед Вам необхідно дати відповіді на такі запитання:

- Де саме цей кабель буде застосовуватись?

- Яким механічним, хімічним і температурним навантаженням він може бути підданий?

- Як його будуть прокладати: це буде фіксоване прокладання чи кабель потрібний для гнучкого/надгнучкого застосування?

- Яким має бути хвильовий опір?

- Яка робоча ємність повинна бути в цього кабелю ?

Крім цього Вам, напевно, треба вирішувати, чи кабель має бути безгалогенним, самозгасаючим, а ще Ви маєте з’ясувати, яка довжина лінії та максимальна швидкість передавання Вам необхідні. Але про все по черзі.

Залежно від сфери застосування, можливих механічних, хімічних і температурних навантажень насамперед підбирається матеріал оболонки. Серед наших кабелів можемо запропонувати фактично будь-який тип ізоляції: ПВХ, поліуретан, поліетилен, матеріал, який не містить галогенів тощо.

З’ясувавши тип прокладання і параметри експлуатації (гнучке чи надгнучке застосування), визначайте тип провідника: моножила чи багатопровідний.

Якщо Вам необхідний кабель для фіксованого прокладання, ми переважно рекомендуємо використовувати багатопровідний кабель. Виняток становлять умови, коли кабель прокладений фіксовано, але можливі режими вібрації. У цьому випадку ми рекомендуємо кабель з 7-дротовими жилами, що як стандарт застосовується для гнучкого використання. А якщо існує потреба прокладання кабелів передавання даних у частинах машин, що часто рухаються, використовуються кабелі з 19-дротовими жилами. У нашому маркуванні Ви можете легко знайти кабелі для подібного застосування – вони в назві містять позначку `FD`.

Одну з основних ролей при підборі кабелів передавання даних відіграють електричні параметри. Адже значення кожного з них впливає на фактори передачі сигналу. Хвильовий опір (Ом) кабелів передавання даних не можна характеризувати як великий чи малий. Він чітко повинен відповідати параметрам Вашої системи. А ось робоча ємність, що виміряється в nF/км чи pF/м, - це той параметр, який є чим менше, тим краще. А параметр загасання (dB/км) має безпосередній вплив на відстань передачі сигналу: чим нижчий цей параметр, тим на більшу довжину може бути переданий по даному кабелю сигнал. Серед параметрів загасання часто застосовується таке поняття, як наведення передавального кінця лінії зв`язку (NEXT = Near End Cross Talk) (dB). Цей параметр повинен бути якнайвищим, що означає високе знешкодження можливих негативних впливів. Вплив на передавання сигналу мають також опір провідника (Ом), який повинен бути якомога нижчим, а також опір ізоляції (Ом) – бажано, якнайвищим.

Тепер поговоримо про відношення швидкості передавання даних до відстані. Тут існує дуже чітке правило: чим вища швидкість передавання сигналу, тим коротша відстань, на яку цей сигнал може бути переданий без спотворень. Як приклад, розглянемо наш кабель UNITRONIC для систем PROFIBUS-DP:

- швидкість передавання 1,5 Mbit/с – максимальна відстань передавання 200 м;

- швидкість передавання 12,0 Mbit/с – максимальна відстань передавання 100 м.

Другим важливим співвідношенням є відстань передавання до перерізу провідника. Чим більша відстань передачі сигналу, тим більшим повинен бути переріз провідника. Як приклад, кабелі для системи CAN: 40 м – 0,22 мм2 ; 300 м – 0,5 мм2.

Тепер розглянемо такий немаловажний фактор, як захист переданого сигналу від електромагнітного втручання і впливу зовнішніх електричних полів, викликаних, наприклад, рівнобіжним прокладанням силового кабелю. Цей захист забезпечується екрануванням. Для кабелів передавання даних застосовуються такі види екранування:

- алюмінієва фольга, що забезпечує 100% покриття;

- мідне оплетення кабелів UNITRONIC, що забезпечує 85% покриття (виняток складають кабелі передавання даних LAN – 65%).

Є також кабелі PiMF (Pairs in Metal Foil – пари в металевій фользі), в яких кожна пара екранована алюмінієвою фольгою плюс загальний мідний екран.

Як Ви розумієте, чим більше покриття екрана, тим більший захист переданого сигналу, а ступінь покриття в різних виробників різна, що також пояснює розбіжність в ціні.

Дуже багато кабелів передавання даних високих частот мають парну скрутку. Це означає, що дві жили однієї пари перекручуються одна з одною, що створює ефект компенсації взаємного впливу і мінімізує негативний вплив жил одна на одну. У назвах таких кабелів завжди використовується позначка `ТР`.

Якщо описувати всю номенклатуру кабелів передавання LAPP KABEL, то наочно це можна зробити в такий спосіб.

Умовно всі кабелі передавання даних можна розділити на дві великі групи:

- низької частоти;

- високої частоти.

Кабелі низької частоти застосовуються для передачі низькочастотного аналогово-цифрового сигналу.

У групу кабелів передавання даних ми включаємо кабелі для систем промислової автоматизації BUS і кабелі LAN.

Кабелі UNITRONIC BUS створені спеціально для застосування в системах промислової автоматизації таких стандартів як: InterBUS, PROFIBUS, CANopen, ASI, DeviceNet, EIB.

При підборі цієї групи кабелів Вам необхідно чітко знати назву системи, для якої необхідний кабель. У випадку відсутності назви, є складні таблиці підбору, де необхідно знати всі електричні параметри системи.

Що стосується кабелів LAN, то тут ми теж пропонуємо найширший вибір: кабелі, що відповідають стандартам IBM; кабелі для Ethernet систем 10 Mbit/s; кабелі UTP 5, 6 і 7 категорій.

Теги та ключові фрази
кабель unitronic, unitronic, lappkabel UNITRONIC прайс, максимальна довжина кабеля profibus, UNITRONIC RF,TKM, що означає виміряти силу, Unitronic кабель, Кабель Lappkabel? Unitronic BUs, Що означає параметр хвильовий опір
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.