Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4190
04.05.2006р. |
Звідки беруть електроенергію…

У статті розповідається про енергетичні ринки та частки у них альтернативної енергетики у Швеції та Швейцарії.
"Електротема" № 22 (30) 25 листопада - 8 грудня 2003 року

Швеція

Шість років тому в Швеції розпочалась лібералізація енергетичного ринку. Були створені умови для введення конкуренції у сфері вироблення електроенергії, де одним із завдань ставилось зниження цін на електроенергію. Проте домовленості не було досягнуто, зокрема, через те, що велику частку енергії у Швеції виробляють гідроелектростанції. Так, на півночі країни гідроелектростанції виробляють електроенергію для всієї країни. На одній лише ріці Лулєельв розташовано 15 могутніх генераторів.

Шведи нарікають, що відтоді, як на енергетичному ринку стала можливою вільна конкуренція, ціни неймовірно зросли. Спочатку виробники «звинувачували» погодні умови, також нарікали на брак електроенергії взимку, яку начебто довелось компенсувати за рахунок дорогої імпортної, виробленої атомними станціямитощо. Як наслідок, споживач платить астрономічну за шведськими мірками ціну: у перерахунку близько 9 евроцентів за кіловат-годину електроенергії. Голова шведського енергетичного концерну Vattenfall Ларс Йозефсон вважає такий стан справ цілком природним. На його думку, споживач на власний розсуд вибирає собі компанії-постачальника електроенергії, а збільшення виробничих витрат призводить до зростання цін на електроенергію, – і це закономірно. Водночас, на думку експерта-енергетика з Технічного університету Чалмерса в Ґетеборзі Томаса Кобергера, причина дорожнечі електроенергії у Швеції в тому, що нині на ринку діє лише невелика кількість компаній, які контролюють ціни. Антимонопольні відомства не заперечували проти купівлі великими концернами дрібних фірм, відтак справжня конкурентна боротьба стала неможливою.

Ще кілька років тому Швеція могла слугувати взірцем для інших щодо лібералізації енергетики. Було обіцяно дешеву електрику, прозорі тарифи і зростання інвестицій у розвиток альтернативної енергетики. На жаль! – практично всі обіцянки так обіцянками і залишилися. Нині більшість шведів не проти аби країна використовувала атомну енергію, адже, на відміну від гідроелектростанцій, продуктивність АЕС не залежить від погодних умов. Втім, уряд Швеції уже прийняв рішення про поступове закриття атомних електростанцій.

Швейцарія

Європейський Союз має намір до 2010-му року вдвічі збільшити вироблення електроенергії, одержуваної від поновлюваних джерел. Упродовж років лідером у цій сфері вважалась Швейцарія. Однак нещодавно уряд цієї країни прийняв програму економії, що передбачає, зокрема, скорочення інвестицій в альтернативну енергетику.

На початку червня Швейцарія ратифікувала Кіотський протокол про захист клімату. Чи не занадто високу мету поставлено?! Адже, скажімо, нині обсяги викидів вуглекислого газу в атмосферу постійно зростає, а не навпаки, як того вимагає Кіотський протокол. Крім того, в рамках програми економії деякі політики мають намір скоротити державні інвестиції в альтернативну енергетику. На їхню думку, питання про джерела енергії треба вирішувати у рамках вільної конкуренції. В принципі, державне фінансування могло б слугувати поштовхом для розвитку альтернативної енергетики, однак важливо, щоб потім досить швидко включилися ринкові механізми, зокрема, щоб компанії зацікавилися цим видом бізнесу і почали активно діяти. Необхідно дати їм можливість розвивати свої власні проекти. І тоді, за їхніми словами, стане зрозуміло, чи є поновлювані джерела енергії реальною альтернативою АЕС.

А ось експерт з енергетики Рудольф Рехштайнер вважає, що у забрудненні довкілля, у парниковому ефекті винен, передусім, вільний ринок. Відтак нарешті треба ввести певні обмеження на викид вуглекислого газу в атмосферу, як це зроблено в інших країнах. І тоді, якщо такі заходи виявляться ефективними, можна буде відмовитися від дотацій. На думку Рехштайнера, всі статті конституції Швейцарії стосовно поновлюваних джерел енергії, так само і ратифікований Кіотський протокол, після прийняття програми економії, втратили сенс.

На думку начальника Федерального департаменту навколишнього середовища, лісу і ландшафту Пилипа Роха, Кіотський протокол – це дуже діючий інструмент для скорочення викиду вуглекислого газу в атмосферу. Але чи погодяться компанії добровільно працювати в цьому напрямку? У цьому випадку Національна Рада введе обмеження на викид парникових газів. Використання поновлюваних джерел енергії сприяє зменшенню парникового ефекту. Однак потрібно буде чимало часу для того, щоб альтернативна енергетика склала серйозну конкуренцію атомної.

Теги та ключові фрази
звідки береться електроенергія, звідки береться електроенергія, альтернативна енергетика швеції -україна -україни, Звідки походить електро енергія, електроенергія вікіпедія, Звідки електроенергія в Криму, звідки берется електроенергія вікіпедія, Какой Email потрібно вводить в Русская Рыбалка 1.0.4, http, звідки береться електроенергія
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.