Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4936
04.05.2006р. |
Морські хвилі – альтернативне джерело електроенергії

Традиційне питання енергопостачання населених пунктів України завжди є актуальним. Особливо гостро це відчувається в осінньо-зимовий період, коли катастрофічно не вистачає грошей на придбання палива. Енергомістке виробництво, яке потребує докорінного оновлення, не дає змоги здійснити будь-які мрії щодо економії енергоресурсів. Поряд з енергетичною кризою крокує економічна. Тільки забезпечення економічного зростання дасть змогу втілити в життя плани впровадження енергозбережувальних технологій виробництва. Інтелектуальний і науково-технічний потенціал України – ось можливість забезпечення виходу країни з енергетичної кризи.
"Електротема" № 22 (30) 25 листопада - 8 грудня 2003 року

Одним із представників української науково-технічної еліти в Одесі є державний науково-дослідний комплекс “Аістон”, директор якого Олексій Черешанський виступив з ініціативою створення технопарків альтернативної енергетики.

Головний конструктор ДНДК “Аістон” Володимир Черешанський розповів нашому кореспонденту про одне із альтернативних джерел енергетики, яке дасть можливість забезпечити Одесу екологічно чистою енергією без великих на те витрат – морські, хвильові енергетичні установки (ХЕК).

Хвильові енергетичні установки потужністю кілька мегават вже експлуатуються в багатьох країнах. Привертає увагу споживачів багатофункціональність хвильових енергетичних комплексів з виробництва:

- електричної енергії;

- теплової енергії;

- чистої питної води;

- стиснутого повітря;

- водню;

- кисню;

- різноманітних хімічних речовин.

Для багатьох підприємств переробної промисловості (сільськогосподарської продукції, морепродуктів) наявність ХЕК просто безцінна. Особливу зацікавленість альтернативною енергетикою виявляють сільськогосподарські підприємства і зони відпочинку. Адже ХЕК мають ряд споживацьких переваг:

- можливість розміщення модуля або хвильового енергетичного комплексу (ХЕК) близько від споживача;

- оперативна можливість споживання і реалізації виробленого енергетичного товару: (електроенергія, тепло, кисень, водень тощо)

- висока якість електроенергії (стабільність частоти, напруги і форми синусоїди);

- стабільність технологічного процесу на виробництві, де використовується енергія;

- незалежність споживача від централізованого постачальника енергії.

Ідея отримання електроенергії від морських хвиль була розроблена ще в 1935 році радянським вченим К.Е.Ціолковським.

Моря та океани – це величезний акумулятор та трансформатор сонячної енергії, яка перетворюється в енергію хвиль, течій, тепла та вітру. Енергетичні ресурси океану відновлювані і практично невичерпні. Досвід експлуатації вже діючих систем океанської і морської енергетики свідчить, що вона практично не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Спираючись на концепцію комплексного використання різноманітних джерел енергії, науково-дослідний комплекс “Аістон” створив ряд розробок енергогенеруючих установок від морських хвиль для паралельної роботи з різноманітними сонячними та вітровими установками.

На базі існуючих ідей і конструкцій було проведено дослідження кількох моделей хвильових енергетичних установок, в яких зведено до мінімуму кількість механічних частин. Як робоче тіло для отримання електроенергії використовується морська вода і повітря. В цих установках немає вузлів тертя, які в умовах корозії агресивного морського середовища знижують надійність і термін експлуатації системи (тому відсутня змазка, яка є джерелом забруднення навколишнього середовища). Для підвищення ефективності електростанції до її складу входить три каскадний накопичувач енергії. В конструкцію енергоустановки покладено принцип прозорості для хвиль, що забезпечує стійкість під час шторму. Таким чином, установка відповідає практично всім основним вимогам, що визначають ступінь досконалості конструкції і, як наслідок, її ефективність. З цього випливає і ряд переваг: високий ККД, низька матеріаломісткість, невелика вартість і експлуатаційні витрати, незначний вплив на навколишнє середовище.

Найбільш корисною властивістю цієї установки є можливість виробництва великої кількості питної води. Комплексне використання в інфраструктурі о. Зміїний екологічно чистого і потужного енергоресурсу – морських хвиль (а принагідно також енергії вітру і сонячного випромінювання) створить умови не тільки для його розвитку, але і для проведення робіт з удосконалення техніки альтернативної енергетики, для її широкомасштабного розповсюдження в сільському господарстві.

Дуже широким є коло можливостей хвильових енергетичних комплексів.

ХЕК різних потужностей можуть бути використані для енергозабезпечення прибережних і острівних поселень, для енергозабезпечення морських суден.

Одномодульні ХЕК вже зараз використовуються в якості джерел живлення для світлових та радіомаяків.

На базі малопотужних ХЕК можливе створення метеосистем, глобальних та регіональних систем зв’язку та навігації, систем телекомунікації, а також апаратури аварійного індивідуального життєзабезпечення та інше.

Потужні багатомодульні ХЕК можуть бути надійною енергетичною базою для створення екологічно чистих об’єктів переробної промисловості морського і прибережного базування. На таких об’єктах можна було б здійснювати переробку морепродуктів; опріснювати воду; організувати хімічне виробництво на основі електролізу морської води, а на основі електросинтезу отримувати мономери та полімери. Енергопромислові комплекси на базі модульних ХЕК – передумова для розвитку можливостей інших сфер економіки.

Енергія, яку вироблятиме ХЕК, може бути використанане тільки безпосередньо об’єктами переробки та виробництва, але й накопичена за допомогою різноманітних акумулюючих пристроїв для подальшого використання.

Особливо перспективним є використання потужних багатомодульних ХЕК для масштабного електролізного виробництва водню, кисню та озону. Використання ХЕК, електролізерів морської води для виробництва водню набагато перспективніше від використовуваної сьогодні технології яка ґрунтується на конверсії вуглеводнів чи нафтопродуктів. Тим більше, що запаси цих ресурсів скорочуються.

То чи не є ХЕК прекрасною альтернативою традиційним джерелам електроенергії? Якщо повною мірою осягнути проблему енерго- та водопостачання південного узбережжя України, то тут окреслюється загальнодержавний інтерес. І якщо зараз керівництво держави не надасть можливість для втілення цього проекту в життя, то через декілька років ми за дуже великі гроші будемо купувати за кордоном те, що винайшли вчені-конструктори молодого підприємства “Аістон”.

Нині “Аістон” працює не так ефективно, як того хотілося б творчому колективу. Багато проектів просто лежать на полицях, а зусилля вчених-конструкторів спрямовані на вирішення питання виживання в тяжких економічних умовах.

Нині “Аістон” веде нерівну боротьбу за можливість розвивати науку - катастрофічно бракує коштів. Ми можемо тільки висловити сподівання, що державні мужі нарешті звернуть увагу на український науковий потенціал, і відновлене ДНДК “Аістон” не тільки матиме можливість плідно працювати, але й допоможе відродити колишню славу української науки.

Катерина ПОКОРА,

власний кореспондент газети «ЕлектроТЕМА» в м. Одеса

Теги та ключові фрази
установка для отримання еленергії з морських хвиль, скачать нарезку из песни с рекламы минеральной воды Джерело, енергетика морів та океанів, робота морських хвиль, енергія хвиль альтернативне паливо, Хвилі морські це, Вода - альтернативне джерело енергії, proposition detail 4502, proposition detail 8340, альтернативны джерела энергии морив та океанив
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
20.10.2010р.

Принцип роботи сонячної батареї 1

Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею

02.09.2010р.

Солнечный свет – самый перспективный источник электроэнергии для...

Севастополь является энергетически зависимым регионом, развитие которого определяется поставками электроэнергии извне. Значительные финансовые ресурсы Севастополя направляются на развитие электрогенерирующих областей Украины (Запорожской и Донецкой), которые поставляют в г. Севастополь электрическую энергию

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.