Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

9351
05.05.2006р. |
Сонячна енергетика і сонячні батареї

Основні глобальні проблеми сучасного світу: забруднення навколишнього середовища, вичерпування ресурсів, демографічна ситуація, ядерна війна - тісно пов'язані між собою. Невід'ємною частиною цих проблем є енергетичні проблеми, які впливають на усі сфери життя людства. За використовуваними енергоносіями енергетику можна поділити на ядерну, вугільну, газову, нафтову, гідро-, вітро-, геотермальну, біомасову, хвильову і приливну, градієнт-температурну, сонячну. Співставивши ці галузі за економічними, екологічними, ресурсними, а також показниками безпеки та іншими, можна дійти висновку, що сонячна енергетика, як довгострокова перспектива, має першорядне значення.
"Електротема" № 23 (31) 9-21 грудня 2003 року

Витрати, пов`язані зі шкідливим впливом традиційних електростанцій, включаючи хвороби і зниження тривалості життя людей, оплату медичного обслуговування, витрати на виробництво, відновлення лісів і ремонт будинків, які пошкоджуються у результаті забруднення повітря, води і ґрунту, становлять близько 75% ціни виробленої енергії.

Сонячна ж енергія не має собі рівних за екологічністю і ресурсною базою. Матеріалом для виготовлення сонячних батарей (СБ) є кремній, що є одним з найпоширеніших елементів земної кори, (другим після кисню елементом - 29,5% маси земної кори). Один кілограм кремнію у фотоелектричній станції за 30 років виробляє електричну енергію, для виробництва якої на тепловій електростанції потрібно 75 т нафти. Тому кремній називають нафтою ХХІ століття.

`Паливом` для СБ є безкоштовні сонячні промені, а не дорога і забруднююча атмосферу вуглеводнева сировина (вугілля, нафта, газ), чи небезпечне паливо АЕС. Ще одна перевага сонячних фотоелектричних батарей - їхня довговічність (30 років і більше), їх не потрібно ремонтувати, тому що в них відсутні рухомі деталі, вони герметичні, абсолютно екологічно чисті і безшумні під час виробництва електроенергії.

На Заході сонячні фотоелектричні батареї окуповуються у середньому за 15 років. Розвинені країни (Німеччина, Данія, США, Японія, Швейцарія тощо) поступово переорієнтовують енергетику на альтернативні джерела енергії, у тому числі геліоустановки. В останні роки чітко видно, що ера вуглеводневої сировини як джерела енергії закінчується. Дуже невизначене майбутнє атомної енергетики. Термоядерний синтез поки перебуває в стадії розробки, і ніхто не може сказати, коли реакцію синтезу навчаться використовувати.

Тим часом, людям уже сьогодні потрібні чисті, дешеві і безпечні джерела енергії. Таким чином, використання сонячної енергії є одним з дуже перспективних напрямків енергетики. Екологічність, відновлюваність ресурсів, відсутність витрат на ремонт фотомодулів як мінімум протягом перших 30 років експлуатації, у перспективі - зниження вартості відносно традиційних методів одержання електроенергії - усе це сильні сторони сонячної енергетики.

Захар ПАХОЛОК

Теги та ключові фрази
Сонячнибатареи, сонячни батареи 2015р., сонячна енергетика презентація, сонячні батареї презентація, презентацiя сонячні батареї, сонячні батареї презентація, презентація сонячні батареї, Презентація на тему Енергія сонячних батарей, сонячна енергія презентація, презентація на тему Сонячна енергетика


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
20.10.2010р.

Принцип роботи сонячної батареї 1

Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею

02.09.2010р.

Солнечный свет – самый перспективный источник электроэнергии для...

Севастополь является энергетически зависимым регионом, развитие которого определяется поставками электроэнергии извне. Значительные финансовые ресурсы Севастополя направляются на развитие электрогенерирующих областей Украины (Запорожской и Донецкой), которые поставляют в г. Севастополь электрическую энергию

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.