Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
За 10 місяців експортовано електроенергії на $266 млн
16.11.2018р.

Україна у січні – жовтні 2018 року експортувала...

Планують цілком перейти на «зелену енергетику»…
15.11.2018р.

Іспанський уряд оприлюднив законопроект, відповідно...

До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%
15.11.2018р.

В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно...

Енергохаб Литви, Польщі й України забезпечить незалежність від Росії
14.11.2018р.

Створення Східноєвропейського енергетичного хабу...

Представлено надзвичайний концептуальний електроспортбайк
14.11.2018р.

Тайванська фірма «Kymco», що випускає скутери,...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

9149
05.05.2006р. |
Сонячна енергетика і сонячні батареї

Основні глобальні проблеми сучасного світу: забруднення навколишнього середовища, вичерпування ресурсів, демографічна ситуація, ядерна війна - тісно пов'язані між собою. Невід'ємною частиною цих проблем є енергетичні проблеми, які впливають на усі сфери життя людства. За використовуваними енергоносіями енергетику можна поділити на ядерну, вугільну, газову, нафтову, гідро-, вітро-, геотермальну, біомасову, хвильову і приливну, градієнт-температурну, сонячну. Співставивши ці галузі за економічними, екологічними, ресурсними, а також показниками безпеки та іншими, можна дійти висновку, що сонячна енергетика, як довгострокова перспектива, має першорядне значення.
"Електротема" № 23 (31) 9-21 грудня 2003 року

Витрати, пов`язані зі шкідливим впливом традиційних електростанцій, включаючи хвороби і зниження тривалості життя людей, оплату медичного обслуговування, витрати на виробництво, відновлення лісів і ремонт будинків, які пошкоджуються у результаті забруднення повітря, води і ґрунту, становлять близько 75% ціни виробленої енергії.

Сонячна ж енергія не має собі рівних за екологічністю і ресурсною базою. Матеріалом для виготовлення сонячних батарей (СБ) є кремній, що є одним з найпоширеніших елементів земної кори, (другим після кисню елементом - 29,5% маси земної кори). Один кілограм кремнію у фотоелектричній станції за 30 років виробляє електричну енергію, для виробництва якої на тепловій електростанції потрібно 75 т нафти. Тому кремній називають нафтою ХХІ століття.

`Паливом` для СБ є безкоштовні сонячні промені, а не дорога і забруднююча атмосферу вуглеводнева сировина (вугілля, нафта, газ), чи небезпечне паливо АЕС. Ще одна перевага сонячних фотоелектричних батарей - їхня довговічність (30 років і більше), їх не потрібно ремонтувати, тому що в них відсутні рухомі деталі, вони герметичні, абсолютно екологічно чисті і безшумні під час виробництва електроенергії.

На Заході сонячні фотоелектричні батареї окуповуються у середньому за 15 років. Розвинені країни (Німеччина, Данія, США, Японія, Швейцарія тощо) поступово переорієнтовують енергетику на альтернативні джерела енергії, у тому числі геліоустановки. В останні роки чітко видно, що ера вуглеводневої сировини як джерела енергії закінчується. Дуже невизначене майбутнє атомної енергетики. Термоядерний синтез поки перебуває в стадії розробки, і ніхто не може сказати, коли реакцію синтезу навчаться використовувати.

Тим часом, людям уже сьогодні потрібні чисті, дешеві і безпечні джерела енергії. Таким чином, використання сонячної енергії є одним з дуже перспективних напрямків енергетики. Екологічність, відновлюваність ресурсів, відсутність витрат на ремонт фотомодулів як мінімум протягом перших 30 років експлуатації, у перспективі - зниження вартості відносно традиційних методів одержання електроенергії - усе це сильні сторони сонячної енергетики.

Захар ПАХОЛОК

Теги та ключові фрази
Сонячнибатареи, сонячни батареи 2015р., сонячна енергетика презентація, сонячні батареї презентація, презентацiя сонячні батареї, сонячні батареї презентація, презентація сонячні батареї, Презентація на тему Енергія сонячних батарей, сонячна енергія презентація, презентація на тему Сонячна енергетика


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.