Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6952
05.05.2006р. |
Досвід впровадження “вітро-сонячних” енергосистем в Україні

З кожним роком потреби в електроенергії зростають, а запаси палива в цілому світі вичерпуються. Внесок нетрадиційної енергетики, котра використовує безкоштовну сонячну, вітрову енергію, може бути досить вагомим. Найкраще себе зарекомендували гібридні вітро-сонячні системи, оскільки при їх використанні передбачається більш плавне середньорічне покриття навантажень, а також збільшення середньомісячного вироблення електроенергії за рахунок збільшення ймовірності одночасної роботи двох незалежних джерел енергії.
"Електротема" № 23 (31) 9-21 грудня 2003 року

Їх сумісну дію доповнює спільна акумулююча та перетворююча частини. Тобто, передбачається одночасне використання найбільш вагомих переваг кожної із альтернатив в сезонні та добові зміни їх характеристик, а також і з точки зору виробітку енергії: вітроагрегат - імпульсний, більш потужної та менш тривалої дії, `сонячні` модулі – більш стабільний внесок в отриманні необхідної енергії (влітку – протягом 10 годин, взимку – 6 годин).

Такі особливості вітро-сонячних систем, як екологічна чистота, безшумність та довговічність роботи, відсутність необхідності в обслуговуванні та постачанні паливних енергоносіїв, простота монтажу-демонтажу дуже вигідно виділяють їх з-поміж інших видів енергозабезпечення.

Для формування вітчизняного ринку споживачів сонячних систем у 2000 році був створений Департамент сонячної енергетики SOLAR Kw. Головною метою впроваджених у життя проектів є демонстрація перспективності та можливостей використання відновлюваних джерел енергії в багатьох виробничих сферах. Сонячні системи від SOLAR Kw – це безперебійне постачання споживачів екологічно чистою електроенергією необхідних параметрів. На сьогодні встановлено вже понад сто сонячних систем. Однак це занадто мала цифра порівняно з потенціалом Департаменту з впровадження сонячних систем, який становить кілька десятків мегават-годин електроенергії на рік. За час існування Департаменту були встановлені автономні системи енергозабезпечення в Херсонській та Одеській областях України, Казахстані, Нігерії, Грузії; системи резервного живлення для котеджів, санаторіїв та міні-готелей в Криму та Київській області, розроблені мобільні сонячні системи для розвитку `зеленого` туризму в Закарпатті, взірці сонячних ліхтарів для автономного освітлення парків та вулиць.

Проекти енергопостачання з використанням енергії вітру з 1992 року втілює в життя ПП `Аванте`. За час свого існування в активі фірми велика кількість встановлених систем резервного та автономного живлення. Серед них слід виділити рибне господарство, метеостанцію, готель, ресторан, газовидобувну платформу, теплицю, інкубатор та інші об’єкти по всій території України, а також в Канаді, Голландії, Росії, Естонії, Болгарії. Департаментом SOLAR Kw та ПП `Аванте` реалізували проекти з впровадження сонячних, вітрових та вітро-сонячних електростанцій різних потужностей: від міні-систем, котрі складаються лише з одного сонячного модуля (повністю забезпечується освітлення), до енергозабезпечення промислових об’єктів на десятки кіловат. Але потрібно підкреслити: у всіх випадках використання сонячної чи вітро-сонячної системи фахівці розглядали та порівнювали за вартістю та характеристиками усі інші альтернативи енергозабезпечення, наприклад: прокладка ліній електропередач, установка дизель-генератора та ін.

Компоненти таких систем – сонячні модулі, вітроагрегат, блок акумуляторних батарей, інвертор та автоматика – забезпечать об’єкт екологічно чистою енергією на тривалий період.

Фотоелектричний перетворювач сонячної енергії – сонячний модуль – захищений броньованим склом та створений для гарантованої роботи протягом 30 років. З 1 м2 площі модулів за світловий день можна зібрати до 1000 Вт·год, а в похмурий чи зимовий – до 400 Вт·год електроенергії в наших широтах (44-52 градуси північної широти).

Вітроагрегат простий в обслуговуванні, тому що з’єднаний з вітротурбіною безпосередньо - без трансмісії, без колекторно-щіткового вузла генератора. Автоматична система регулювання кута нахилу лопатей дозволяє використовувати вітроустановку в широкому діапазоні вітрів (від 2,5 до 45 м/с). Базовий варіант ВЕУ-075, єдиний серед побутових вітроустановок в Україні, в серпні 2003 року успішно пройшов державні приймальні випробування, в тому числі за надійністю, енергетичними показниками, відповідає вимогам ССБП (система стандартів безпеки праці) щодо шуму, вібрації, інфра- та ультразвуку. Термін експлуатації – 20 років. Середнє вироблення електроенергії становить від 4000 Вт*год за добу і залежить від висоти щогли, а також від реального вітропотенціалу. Більш дешевим і простим є використання жорстко закріплених багатолопатевих генераторів як механічних систем виключно для підйому води.

Накопичена в акумуляторному блоці енергія від фотомодуля та/або вітроустановки за допомогою автоматичного блока перетворюється в електроенергію з параметрами мережі і надходить до споживачів.

Фахівці Департаменту SOLAR Kw та ПП `Аванте` бачать майбутнє розвитку ринку енерго­носіїв в Україні саме в альтернативних джерелах енергії, до яких належать і сонячна, і вітрова енергетика.

З усієї різноманітності напрямків виділяємо ті, котрі користуються найбільшим попитом:

- сонячні та вітросонячні системи резервного електрозабезпечення невеликих фермерських господарств, приватних будівель, міні-готелів, санаторіїв, пансіонатів;

- автономні системи для віддалених від мережі об`єктів, таких як-от польові стани, відгінні пасовиська, електропастухи, системи мікрозрошення;

- системи для “зеленого” туризму.

На прикладі автономного енергозабезпечення потреб островів хотілось би показати неспростовні переваги вітро-сонячної системи, котрі вигідно вирізняють її з-поміж інших видів енергозабезпечення:

- модульний принцип нарощування потужності – адаптується під енергопотреби об’єкта та збільшується з кроком 1 кВт;

- можливість почергового вводу в експлуатацію встановлених електростанцій;

- простота та короткий строк монтажу – лише 1 тиждень;

- система не потребує ніякого обслуговування та доставки паливних енергоносіїв;

- екологічна чистота, безшумність та довговічність роботи;

- неспростовні переваги порівняно з іншими видами автономного енергопостачання, зокрема, в собівартості однієї кіловатгодини виробленої електроенергії.

Департамент СЕ SOLAR Kw та ПП `Аванте` виділяють такі основні фактори, котрі визначають бурхливий розвиток вітрової та сонячної енергетики в майбутньому:

- вартість традиційної електроенергії з кожним роком зростатиме;

- запаси невідновлюваних джерел енергії наближаються до тієї межі, коли стає економічно невигідним їх видобуток, збільшуються витрати на розробку нових родовищ корисних копалин енергоресурсів, з кожним роком збільшується співвідношення `кількість вугілля – людські життя, витрачені на видобування`;

- при збільшенні енергоспоживання на душу населення при наявній структурі енергетики пропорційно збільшуються і шкідливі викиди в атмосферу, що призводить до кислотних дощів, зменшення врожайності земель, хвороб населення, загибелі лісів – виробників кисню;

- вартість компонентів вітро-сонячної системи щороку буде знижуватись залежно від масштабів їх застосування, що, передусім, стосується самих сонячних модулів.

Потенціал сонячної енергетики дуже великий, він перевищує нинішнє енергоспоживання нашої планети в чотирнадцять разів. Цивілізація на сучасному етапі розвитку повинна цим скористатися.

За матеріалами

Департаменту сонячної енергетики SOLAR Kw та ПП `Аванте`

Теги та ключові фрази
територія фермерів скачати на нокію, територія фермерів скачати на нокіа, ціна вітросонячної системи, скачати територія фермерів для nokia 305, використання вітро та сонячної енергії відгуки, Фонбет для нокиа аша 305, Досвід впровадження гібридних вітросонячних систем енергопостачання Фаворський Ю. П. Іве нану, гібридні вітро-сонячні системи, говорящий кот на Samsung c 7230E wave723, Скачать java гру для нокіа-2690 Hell jump


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.