Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3323
05.05.2006р. |
Звідки беруть електроенергію…
У статті розповідається про структуру та особливості ринку електроенергії Німеччини та Великобританії.
"Електротема" № 23 (31) 9-21 грудня 2003 року

Німеччина

Цьогорічна літня спека в Європі спричинилась до того, що деякі атомні електростанції зокрема в Німеччині, працювали лише наполовину своєї потужності. Річ у тому, що вода, в якій охолоджуються реактори, надмірно розігрівалась, відтак її не можна було зливати назад у ріки, бо температура річкової води ставала б вище від встановлених законом норм. У черговий раз експерти нагадали про альтернативну енергетику, яка, відповідно до результатів дослідження фахівців нафтового концерну Shell, до середини століття постачатиме половину всієї виробленої на землі електроенергії.

Як і раніше, у сфері використання поновлюваних джерел енергії Німеччина посідає перше місце у світі. В країні працює 14 тисяч вітрових установок, що генерують третину світового обсягу вітроелектроенергії. Великі плани німців і щодо використання сонячної енергії. За словами керівника об’єднання підприємств Solarwirtschaft Карстен Кйорніг, в Німеччині існує понад тисячу підприємств, які працюють з такими технологіями. Нині країна посідає друге місце у світі (після Японії), випередивши за сумарною потужністю сонячних енергоустановок Сполучені Штати.

З квітня 2000 року у ФРН діє «Закон про поновлювану енергію», відповідно до якого за кожну кіловат-годину сонячної енергії чи енергії, одержуваної на вітроелектростанціях, держава виплачує виробнику 48 центів, що набагато більше ринкової ціни, яка складає до п’яти центів. Зрозуміло, що екологічних ЕС у Німеччині чимраз більше. Торік їхня сумарна виробнича потужність зросла порівняно з попереднім роком на 22 відсотки. Підприємства, які працюють в царині альтернативної енергетики, одержали під свої проекти сотні мільйонів євро. Однак, тепер золота лихоманка закінчилася. У Німеччині майже не залишилося площ для вітрових щогл. Також не ліпша ситуація і з сонячними електростанціями. Торік введено в експлуатацію лише 65 тисяч нових геліоустановок, що наполовину менше, ніж у 2001 році. Попри те, Німеччина і надалі посідає друге місце в цьому секторі енергетики. Однак треба відзначити, що частка енергії, що одержують від сонячних батарей, ще незначна і складає менше одного відсотка від сумарного обсягу усієї виробленої в Німеччині електроенергії. Потужність найбільшої у світі геліоустановки, запущеної на початку нинішнього року в Гемау на півдні ФРН, не перевищує 4 мегават. Цієї потужності заледве вистачає на те, щоб задовольнити потреби мешканців містечка – а їх лише 4,5 тисяч чоловік.

Великобританія

Мало де з європейських країн так часто дме вітер, як у Великобританії. Однак, наразі, енергію вітру в цій країні використовують незначно. 1 200 вітрових турбін виробляють близько одного відсотка від щоденно споживаної острів’янами енергії. Тепер британський уряд планує до 2010 року збільшити частку електроенергії, виробленої за допомогою поновлюваних джерел, на 10 відсотків. Однак надії природоохоронного руху, що це допоможе наблизити кінець ери атомної енергетики, схоже, безпідставні. Так, на думку міністра торгівлі і промисловості Великобританії Патріші Хюїт, треба максимально ефективно використовувати електроенергію та збільшити обсяг інвестицій в альтернативні джерела енергії. Однак, цілковито відмовитися від будівництва нових атомних електростанцій не можна.

В одному із районів Уельсу, де завше дме сильний вітер, за сім кілометрів від північного узбережжя датська фірма Westers разом із британською компанією Mayflower вирішили побудувати цілий парк вітряних турбін North Oil. Вони мають забезпечити енергією понад 50 тисяч сімей. І це не поодинокий проект такого масштабу в Уельсі. Над здійсненням деяких з них енергетичні компанії і міжнародна природоохоронна організація Greenpeace працюють разом.

За матеріалами закордонної преси підготував

Ігор КАЛИТА.

Теги та ключові фрази
звідки німеччина бере електроенергію, звідки беремо електроенергію, звідки суми беруть електро енергыю, звыдки суми беруть електро енергыю, малюнок на тему звідки береться електроенергія, Де береться електроенергія, де береться електроенергія, звитки брертьсь елтроенергия в украини, зіідки береться електроенергія, де берется електроенергія
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.