Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2103
10.05.2006р. |
Енергію тиску газу – на електроенергію

Російський винахідник при ТОВ «Турбоден» розробив турбодетандерну установку, призначену для перетворення надлишкового тиску газу газорозподільних мереж в електроенергію. На його думку, в газорозподільних мережах газ, що транспортується, може перебувати під тиском від 0,6 до 4,0 МПа, отже, може слугувати джерелом енергії, яку можна утилізувати за допомогою різного типу енергозбережувальних турбодетандерних установок. При цьому, відсутність процесу спалювання природного газу забезпечує цілковиту екологічність технологічного процесу.
"Електротема" № 23 (31) 9-21 грудня 2003 року

Особливість такої установки в тому, що турбодетандерний агрегат, що його обертає електрогенератор, змонтовано у знімному корпусі-вставці, розміщеному у зовнішньому силовому корпусі і зчленованому із ним рознімним гвинтовим з’єднанням. Наявність знімного корпуса-вставки уможливлює створення на базі відомої установки типового ряду енергозбережувальних турбодетандерних установок різної потужності, розрахованих на застосування в широкому діапазоні тисків газу, що транспортується в газорозподільних мережах. Установка розташована всередині зовнішнього силового корпуса і міцно з’єднана із ним обоймою для розміщення в ній частково корпуса-вставки турбодетандерного агрегату так, що його вхідна і вихідна частини виступають відносно торців обойми. При цьому, вхідна і вихідна частини турбодетандерного агрегату мають фланці, що з’єднуються з фланцями зовнішнього силового корпуса, причому фланець вхідної частини зчленований із фланцем зовнішнього силового корпуса згаданим рознімним з’єднанням.

На думку винахідника, зовнішній силовий корпус найдоцільніше виконати у вигляді відрізка труби, до торців якої прикріпити зазначені фланці, а обоймі надати трубчастої форми, розташувавши її коаксиально зовнішньому силовому корпусу і міцно з’єднати з його внутрішнім боком. А для твердого з’єднання обойми з внутрішнім боком зовнішнього силового корпуса доцільно використати щонайменше одну поперечну перегородку, розташувавши її в кільцевому зазорі між обоймою і зовнішнім силовим корпусом.

Перевага нової установки полягає в тому, що при виготовленні типового ряду установок необхідним є виготовлення лише зовнішнього силового корпуса різних діаметрів і його фланців залежно від потужності установки. Зважаючи на виконання зазначеного корпуса у вигляді відрізка труби, це легко зробити, оскільки потребує незначних зварювальних робіт лише для кріплення фланців інших діаметрів до його торців і обойми до внутрішньої сторони корпуса, а також малих затрат часу на нетрудомістку операцію розміщення іншого типу турбодетандерного агрегату в обоймі.

Степан НІКОЛАЄВ.

Теги та ключові фрази
турбоден, турбодетандерний агрегат, фотоелектричні сонячні елементи сьогодні та завтра
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.