Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Технології випереджають час: підсумки Інноваційного саміту «Schneider Electric»
16.04.2018р.

Компанія «Schneider Electric», світовий експерт в управлінні...

Перша у світі дорога, що заряджає електромобілі під час руху
16.04.2018р.

У Швеції відкрили першу у світі електрифіковану...

Запущено нову кредитну програму «Зелена енергія»
16.04.2018р.

Ощадбанк розпочав кредитування фізичних осіб на...

СЕС потужністю 16 МВт на місці колишнього сміттєзвалища
16.04.2018р.

На околиці селища Веселе (Веселівська територіальна...

Комісія не допустила Д. Вовка до конкурсу
13.04.2018р.

Конкурсна комісія не допустила чинного голову...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4420
22.05.2006р. |
Перспективи водневої енергетики

Водневі паливні елементи (ПЕ) – єдина на нині реальна перспектива для людства змінити джерело енергії. За останні два-три роки промислово розвинуті країни досягли значних успіхів в цьому напрямі. У промислову експлуатацію поступово вводяться електростанції на паливних елементах; воднева енергетика дедалі ширше застосовується в автомобілебудуванні, системах рухомого і переносного зв’язку. Корпорація «Боінг» працює над створенням літака на паливних елементах.
"Електротема" № 1 (33) 13-26 січня 2004 року

Головними перевагами ПЕ є їхній високий коефіцієнт корисної дії (ККД) і екологічна чистота. ККД паливних елементів досягає 60-75%, а сумарний ККД з обліком виділеного ними тепла – навіть 95%. Двигуни внутрішнього згоряння, дизелі і теплові електростанції мають ККД не вище 35-40%.

Паливом для двигуна на ПЕ слугує водень. Світові розробники ПЕ експериментують над видобуванням водню з найрізноманітніших джерел: від традиційного вуглеводневої сировини (природний і побіжний нафтовий газ, вугілля) до харчових і рослинних відходів, а також електролізу (розкладання) звичайної води. За повідомленнями західної преси, у місті Кобе (Японія) збудована електростанція на ПЕ, водень для який видобувається з харчових відходів розташованих неподалік великих готелів. Вартість станції складає приблизно $3,7 млн. Її комерційне використання розпочнеться після приблизно трьох років випробувальної експлуатації. Над подібними технологіями активно працюють компанії в США і Західній Європі.

Нещодавно Ісландія оголосила про плани щодо цілковитого переходу країни на водневу енергетику десь до 2030-2040 років. Цей пілотний проект розробляють і фінансують багато американських й європейських транснаціональних корпорацій. Передбачається отримувати водень із геотермальних джерел – основного природного багатства країни. За оцінками розробників програми, масштаби виробництва водню можуть сягнути такого рівня, що Ісландія може стати найбільшим у світі експортером цього виду палива.

Безперечною перевагою ПЕ є їх екологічна безпека. Основним недоліком такого пристрою є вода з незначними домішками, наприклад вуглекислого газу. Ще одним фактором, що стримує масове впровадження ПЕ, є їхня висока собівартість, зумовлена застосуванням дорогих платиноїдів і технологій з виробництва водню. Однак в усьому світі транснаціональні корпорації разом із науковцями шукають шляхи зниження витрат, пов’язаних з розробкою і впровадженням ПЕ в масове виробництво.

Так, за останні десять років канадському хімічному концерну Ballard Power Systems вдалося зменшити витрати на застосування платиноїдів у ПЕ майже в 150 разів. На кон’юнктуру світового ринку платиноїдів гнучко реагує General Motors (GM). Достатньо було піднятись світовим цінам на платину, як корпорація GM відновила довгостроковий контракт на постачання паладію з американською Stillwater Mining.

Ігор КАЛИТА.

Теги та ключові фрази
недоліки водневої енергії, воднева енергетика переваги, перспективи водневої енергетики, 18. Перспективи і напрямки розвитку водневої енергетики., видобування водню в домашних условиях, Перспективи використання людством водню, ru, воднева енергетика світу, водневі елементи, виділеня водню з води
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.