Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Tesla» випустила портативний акумулятор для смартфонів за $45
20.11.2017р.

Виявляється, що разом зі своєю першою вантажівкою...

Про необхідність згортання вугільної енергетики заявили 25 країн, міст та штатів
17.11.2017р.

За день до закінчення кліматичних переговорів ООН у...

€130 млн для модернізації підстанцій
17.11.2017р.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить НЕК...

Українці придумали магнітні адаптери для ламп – потрібну суму на Kickstarter зібрали за 2 години
16.11.2017р.

Українська команда вивела на платформу зі збирання...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4279
22.05.2006р. |
Перспективи водневої енергетики

Водневі паливні елементи (ПЕ) – єдина на нині реальна перспектива для людства змінити джерело енергії. За останні два-три роки промислово розвинуті країни досягли значних успіхів в цьому напрямі. У промислову експлуатацію поступово вводяться електростанції на паливних елементах; воднева енергетика дедалі ширше застосовується в автомобілебудуванні, системах рухомого і переносного зв’язку. Корпорація «Боінг» працює над створенням літака на паливних елементах.
"Електротема" № 1 (33) 13-26 січня 2004 року

Головними перевагами ПЕ є їхній високий коефіцієнт корисної дії (ККД) і екологічна чистота. ККД паливних елементів досягає 60-75%, а сумарний ККД з обліком виділеного ними тепла – навіть 95%. Двигуни внутрішнього згоряння, дизелі і теплові електростанції мають ККД не вище 35-40%.

Паливом для двигуна на ПЕ слугує водень. Світові розробники ПЕ експериментують над видобуванням водню з найрізноманітніших джерел: від традиційного вуглеводневої сировини (природний і побіжний нафтовий газ, вугілля) до харчових і рослинних відходів, а також електролізу (розкладання) звичайної води. За повідомленнями західної преси, у місті Кобе (Японія) збудована електростанція на ПЕ, водень для який видобувається з харчових відходів розташованих неподалік великих готелів. Вартість станції складає приблизно $3,7 млн. Її комерційне використання розпочнеться після приблизно трьох років випробувальної експлуатації. Над подібними технологіями активно працюють компанії в США і Західній Європі.

Нещодавно Ісландія оголосила про плани щодо цілковитого переходу країни на водневу енергетику десь до 2030-2040 років. Цей пілотний проект розробляють і фінансують багато американських й європейських транснаціональних корпорацій. Передбачається отримувати водень із геотермальних джерел – основного природного багатства країни. За оцінками розробників програми, масштаби виробництва водню можуть сягнути такого рівня, що Ісландія може стати найбільшим у світі експортером цього виду палива.

Безперечною перевагою ПЕ є їх екологічна безпека. Основним недоліком такого пристрою є вода з незначними домішками, наприклад вуглекислого газу. Ще одним фактором, що стримує масове впровадження ПЕ, є їхня висока собівартість, зумовлена застосуванням дорогих платиноїдів і технологій з виробництва водню. Однак в усьому світі транснаціональні корпорації разом із науковцями шукають шляхи зниження витрат, пов’язаних з розробкою і впровадженням ПЕ в масове виробництво.

Так, за останні десять років канадському хімічному концерну Ballard Power Systems вдалося зменшити витрати на застосування платиноїдів у ПЕ майже в 150 разів. На кон’юнктуру світового ринку платиноїдів гнучко реагує General Motors (GM). Достатньо було піднятись світовим цінам на платину, як корпорація GM відновила довгостроковий контракт на постачання паладію з американською Stillwater Mining.

Ігор КАЛИТА.

Теги та ключові фрази
недоліки водневої енергії, воднева енергетика переваги, перспективи водневої енергетики, 18. Перспективи і напрямки розвитку водневої енергетики., видобування водню в домашних условиях, Перспективи використання людством водню, ru, воднева енергетика світу, водневі елементи, виділеня водню з води
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.