Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8078
29.05.2006р. |
Електропостачання будинку і квартири

Сьогодні уявити собі будинок без електрики важко. Електрика давно вже стала обов'язковим компонентом нашого життя. Підключення житлового будинку до зовнішньої енергомережі, зазвичай, виконується за допомогою повітряної лінії.
"Електротема" № 2 (34) 27 січня - 9 лютого 2004 року

Проводку від місця вводу в будинок до лічильника виконують з суцільного ізольованого дроту чи кабелю. У місці проходження його через стіну по обидва боки стіни встановлюють порцелянові ізолятори. Порцелянові ізолятори можна з успіхом замінити свинцевою чи поліхлорвініловою трубкою відповідного діаметра. Місце вводу повинне розташовуватися не ближче 0,5 м від ринв чи жолобів даху.

Як ввідний розподільний пристрій рекомендується застосовувати автоматичний вимикач або рубильник у комплекті з запобіжниками. Необхідна й установка запобіжників - `пробок` які зблоковані з лічильником. Випускаються два види запобіжників: плавкі й автоматичні.

Електропроводка від лічильника далі в приміщення розводиться по стінах і стелях. Існують чотири способи прокладки електропроводки, які залежать, від конструктивних особливостей будинку: схована проводка під штукатуркою, проводка в шарі штукатурки, під підлогою, прокладка в каналах.

Відкрита електропроводка допускається в неопалюваних і сирих приміщеннях, підвалах, мансардах, горищах тощо, а також у дерев`яних будинках. У всіх інших випадках рекомендується схована електропроводка. Схована проводка по цегляних стінах виконується безпосередньо під шаром штукатурки, по гіпсобетонних і шлакобетонних стінах - у каналах (штробах) та швах стін і перегородок. Перевага схованої прокладки проводів у трубах та каналах полягає в тому, що вона може бути легко замінена. Що стосується проводки в підлозі, то при прокладці проводів у безшовній суцільній підлозі варто передбачити надійне покриття проводки. Дроти укладають на основу підлоги і надійно закріплюють, особливо в тих випадках, коли безшовну підлогу наносять на рідку масу. Основа підлоги повинна бути гладкою і рівною. Варто видалити залишки штукатурки й інші забруднення, тому що нерівності згодом можуть пошкодити електропроводку.

Електроустаткування будинку включає освітлювальні прилади і вимикачі до них, штепсельні розетки для включення побутової техніки. Рекомендується передбачати в електропроводці дві однофазні групи для живлення загального освітлення і для штепсельних розеток. Групові лінї загального освітлення і штепсельних розеток необхідно робити роздільними. Допускається змішане живлення ламп загального освітлення і штепсельних розеток. При змішаному живленні штепсельні розетки, встановлювані в кухні, коридорі, рекомендується приєднувати до однієї групової лінії, а встановлювані в житлових кімнатах - до іншої. За наявності електроплити чи іншого силового устаткування варто передбачати третю групову лінію. Для підключення електричних приладів опалення найкраще установити окремий електрощиток з лічильником і реле часу для автоматичного вимикання.

Особливу увагу варто приділяти розташуванню електропроводки у ванних кімнатах, душових, туалетах.

Плануючи енергопостачання будинку, важливо заздалегідь продумати майбутнє розташування освітлювальних приладів, вимикачів і розеток, щоб потім не довелося пристосовуватися до вже проведених ліній електромережі.

Існує кілька загальних принципів організації освітлення: світло не повинне впливати на зір людини (засліплювати), відкрите джерело світла повинне міститися вище рівня очей, в інших випадках лампу необхідно прикривати абажуром, матовим скляним ковпаком тощо, робоче місце має бути добре освітлене концентрованим спрямованим пучком світла.

При підборі цих параметрів, звичайно ж, треба враховувати специфіку приміщення. Так, наприклад, для вітальні потрібне яскраве освітлення. Біля дзеркала, на рівні обличчя, можуть розташовуватися бра (краще по обидва боки). У багатофункціональній кімнаті освітлення має бути двох типів: загальне і місцеве. Для загального освітлення в такому приміщенні бажано мати можливість регулювати силу світла. Дуже зручно мати місцеве освітлення, що дозволяє освітлювати тільки робоче місце, не поширюючись на інші частини простору. Що стосується суто робочих приміщень, то розташовувати додаткові джерела світла в них необхідно таким чином, щоб було легко регулювати напрямок світла й освітленість залежно від виконуваної роботи.

Розташування вимикачів і розеток повинно бути узгоджене з розташуванням електроприладів, які будуть до них підключатися. Вимикачі повинні розташовуватися в доступних місцях. Останнім часом щораз частіше стали розташовувати вимикачі на рівні опущеної руки, таке розташування є дуже зручним. На сходах чи у довгому коридорі можна розташовувати вимикачі як на вході, так і на виході, що дозволяє ввімкнути світло на одному кінці коридору чи сходів та вимкнути його на іншому. З метою економії можна використовувати вимикачі з таймером, а щоб зовсім себе не турбувати - сенсорні, котрі реагують на появу людини в приміщенні й запалюють світло та гасять його, коли людина вийшла.

Ігор КОВАЛЬ.

Теги та ключові фрази
досідити електропостачання квартири, дослідження електропостачання квартири, електропостачання фрази, електромережа житлового будинку. схеми підключення, схема підключення житлового будинку до електромережі, схема електропостачання квартири, Електропостачання будівлі, схеми електропостачання будівлі, схеми електропостачання будинку, чертеж сходовых


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.