У Львівській ОДА відбулось засідання круглого столу...
Компанія «Schneider Electric» в Україні взяла участь у...
Розвиток гідроенергетики – це питання енергетичної...
У місті Токмак Запорізької області ввели в...
Днями на виставці «Мотобайк 2018» презентували...
Вам подобається оновлений портал?
Вирішення проблеми ефективної й економної оптимізації режимів електричної мережі, підвищення якості електроенергії, поліпшення умов експлуатації та збільшення терміну служби електроустаткування можна досягти шляхом широкомасштабного застосування реакторів, які керуються підмагнічуванням.
"Електротема" № 3 (35) 10-23 лютого 2004 року
Керовані підмагнічуванням шунтуючі реактори відносяться до класу пристроїв, зміна індуктивності в яких здійснюється насиченням магнітного кола потоками підмагнічування. Вони призначені для автоматичної стабілізації напруги у вузлах навантаження, компенсації надлишкової зарядної потужності та зниження втрат електроенергії в електричній мережі. Чогось подібного, аналогічного за принципами створення, технічними характеристиками та економічним показникам світове електромашинобудування досі, практично, не знає.
Пристрої автоматично керують потоками реактивної потужності, що дозволяє:
- нормалізувати рівні напруг і до 1-2% обмежити коливання напруги в електричній мережі;
- на 15-20% знизити втрати при транспортуванні та розподілі електроенергії споживачам;
- у десятки разів зменшити інтенсивність експлуатації комутаційного устаткування в схемах регулювання напруги.
За структурною схемою він складається із фаз реактора; погоджуючого трансформатора з убудованим перетворювачем і пристроєм корекції форми струму; системи керування, регулювання, захисту та автоматики.
Який принцип діїкерованих підмагнічуванням електричних реакторів? У них регулювання індуктивності досягається зміною ступеня насичення магнітної системи. У результаті досягається плавне регулювання величини споживаної потужності реактора практично від нуля і до номінального значення. Допускається тривале перевантаження на 20 % і короткочасне на 40 %.
Ретельний аналіз технічних характеристик і функціональних можливостей нових пристроїв показав, що керовані підмагнічуванням шунтуючі реактори є унікальним комплексом, який забезпечує стабілізацію напруги і керування потужністю в лініях електропередач великої довжини і розподільних мережах. Вартість такого проекту до 2,5 рази нижча від альтернативних варіантів, а термін окупності не перевищує 1,5-2 роки.
Особливо доцільно застосовувати керовані реактори в електричній мережі з перемінним графіком навантаження замість нерегульованих чи ступенево-регульованих реакторів. Разом з батареями конденсаторів керовані реактори виконують функцію синхронних чи статичних тиристорних компенсаторів.
Нині освоєно виробництво керованих реакторів для електричних мереж 35-500 кВ з такими параметрами:
- 35-110 кВ, 32 MBA;
- 110-220 Кв, 63 MBA;
- 220-300 кВ, 100 MBA
- 330-500 кВ, 180 МВА
Шунтуючі керовані реактори виготовляють ВАТ `Запоріжтрансформатор`, ВАТ `Раменський електротехнічний завод `Енергія`, НТЦ ВЕІ в м. Тольятті.
А. Брянцев.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
Пристрій для плавного пуску електродвигуна
Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках
23/04/2018
|
80
|
23/04/2018
|
39
|