Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2547
06.06.2006р. |
Моніторинг часткових розрядів у високовольтному обладнанні

На експлуатаційну надійність високовольтного обладнання впливають безліч факторів, у тому числі й перенапруги, що виникають на шинах приєднань високовольтного обладнання. Здебільшого перенапруги мають імпульсний коливальний характер; амплітуда й основна частота перенапруг мають різні значення і залежать від параметрів електричного кола. Отже, у різних схемах і колах приєднань устаткування до шин можуть виникати перенапруги різного характеру. Найбільшу небезпеку становлять високочастотні перенапруги великих амплітуд.
"Електротема" № 3 (35) 10-23 лютого 2004 року

Нині спостерігаються тенденції заміни регламентних випробувань високовольтного обладнання (з необхідністю його відімкнення) на систематичний контроль технічного стану під робочою напругою. Це призвело до створення системи діагностики, що включає в себе методику оцінки технічного стану електричної ізоляції з використанням характеристик часткових розрядів (ЧР).

Найбільш ефективною є двохсхідчаста система діагностики часткових розрядів під робочою напругою: спочатку визначається факт наявності в обладнанні небезпечних явищ, а потім проводиться детальний аналіз дефекту. Така система діагностики є економічно найбільш ефективною. Для реалізації такої системи діагностики з використанням методики реєстрації часткових розрядів науковцями ВAТ `СибНДІЕ` створений індикаторний пристрій моніторингу часткових розрядів УКИ-6И.

Пристрій УКИ-6И призначений для реєстрації ЧР різного рівня небезпеки в трансформаторах, двигунах і генераторах. Пристрій реєструє максимальне значення зарядів q і середній струм Iq цих зарядів. Пристрій проводить світлову індикацію рівнів небезпеки ЧР кожного об`єкта і подає звуковий чи світловий сигнал при реєстрації критичних рівнів ЧР. Пристрій реєструє ЧР чотирьох рівнів небезпеки: від задовільного до критичного, що вимагає негайного вживання заходів (відімкнення обладнання) з наступним аналізом дефекту і його усунення. Періодичність реєстрації ЧР складає не більш ніж 2 год. Отримана інформація зберігається в пам`яті пристрою, що має порт RS232 для виведення інформації на комп`ютер.

Пристрій УКИ-6И може застосовуватися для діагностики як в окремих одиницях обладнання, так і для великих груп обладнання; при цьому контрольована група може складатися з об`єктів різного типу.

Захар ПАХОЛОК.

Теги та ключові фрази
физика часткових розрядів, датчики часткових розрядів для трансформаторів, пристрій реєстрації часткових розрядів, характеристики часткових розрядів, часткові розряди
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.