Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4106
08.06.2006р. |
Легким порухом руки зачищує і фіксує контакт технологія ADO

Компанія АББ постійно розширює асортимент низьковольтної апаратури. Технологія контактних з'єднань ADO - один з прогресивних напрямків діяльності цієї компанії.
"Електротема" № 5 (37) 9-22 березня 2004 року

Компанія АББ, пропонуючи широкий набір контактних з`єднань, надає замовникам на вибір три різновиди фіксації контактів:

- гвинтовий затиск;

- пружинне з`єднання;

- технологія ADO.

Технологія ADO - це монтаж із прорізанням ізоляції, коли незачищений дріт проштовхується в затиск клемника за допомогою спеціального інструмента. Цей спосіб монтажу набув широкого застосування і чудово зарекомендував себе на практиці. Метод не має собі рівних за зачищенням і фіксацією контактів за одну операцію.

Затиск, виготовлений з мідного сплаву, має дві різальні крайки, формуючий конус, що надійно центрує дріт і прорізає дві канавки в ізоляції. У результаті затиск обхоплює провідник і з`єднується з його мідною жилою. Без зміни електричних характеристик у затиск може бути вставлений другий дріт такого ж перерізу і того ж типу. Другий дріт проштовхує перший глибше і займає його місце.

Порівняно з усіма іншими, система ADO забезпечує найбільшу продуктивність праці при приєднанні дротів. Так, якщо порівнювати з гвинтовими системами приєднання, швидкодія збільшується приблизно в 5 разів:

- не потрібна підготовка дротів, тобто зачищення ізоляції;

- не використовуються наконечники, а тому немає вимог до наявності їхніх запасів;

- не використовуються гвинти;

- немає необхідності в повторному затягуванні - інструмент ергономічний і не викликає стомлюваності оператора;

- приєднання виконується одним швидким рухом менше ніж за 3 секунди.

Використання спеціального інструмента в технології ADO гарантує високий рівень безпеки і надійності. Усуваються всі ризики, пов`язані з підготовкою і приєднанням дротів:

- пропускання операції зачищення ізоляції;

- відгинання жили дроту назад;

- зачищення занадто великої ділянки ізоляції;

- недотримання моменту затягування;

- недотримання вимог до ізоляції;

- зношування чи поганий інструмент для обтиснення;

- погане обтиснення наконечників.

Напівавтоматичний інструмент OUPAD. Інструмент залишається приєднаним до клемної колодки доти, поки дріт не буде цілковито вставлений у контакт. Для відділення інструмента від клемної колодки має бути закінченим повний цикл приєднання. Цей інструмент також має дві додаткові функції: вбудовані гострозубці для дротів і пристрій для витягування проводів.

Ручний інструмент OUMAD. При використанні цього спеціального інструменту операція приєднання не може бути зупинена, тому що дріт створює точку опору. Після проходження цієї точки дріт повністю вставлений у контакт роз’єму. Інструмент має дві додаткові функції: гострозубці для дротів і пристрій для витягування вставлених провідників.

Система ADO є єдиною, що зберігає ізоляцію дроту незалежно від того, приєднаний він чи ні. Вона знижує витрати на технічне обслуговування устаткування, тому що немає необхідності в повторному затягуванні гвинтів з’єднання. Треба мати на увазі, що всі з`єднання з гвинтовим затиском завжди послабляються з часом. Це зумовлено такими явищами: високий тиск, що створюється гвинтом, викликає повзучість жил дроту, що спричиняє поступове ослаблення гвинта. Через таке ослаблення кріплення підвищується контактний опір. При затисненні багатожильного дроту окремі жили прагнуть зайняти вільний простір. Це також призводить до додаткового ослаблення гвинта. Якщо гвинт не підтягнути, може відбутися перегрів у місці контакту. Тому необхідно проводити періодичне профілактичне підтягування для всіх систем приєднання дротів із гвинтовими затисками. Якщо устаткування з попередньо приєднаними до нього дротами перевозиться до монтажу на місці встановлення на великі відстані, то як захід безпеки перед уведенням системи в експлуатацію необхідно також підтягнути всі гвинти. Крім того, значно збільшує природне ослаблення гвинтових з`єднань вібрація, у випадку, коли устаткування безупинно піддається її впливу. Застосування системи ADO знижує витрати на технічне обслуговування, гарантуючи надійність контакту, незалежно від вібрації, температури навколишнього середовища й інших впливів на устаткування.

Ще однією істотною перевагою системи ADO є корозійна стійкість.

Усі традиційні системи приєднання дротів, у яких використовуються гвинтові чи пружинні затиски, складаються із струмопровідного лудженого стрижня з мідного сплаву і виготовленої зі сталі механічної системи для передачі контактного тиску. Таке сполучення різних металів погіршує електричний контакт і призводить до виникнення гальванічного струму і, отже, викликає проблеми з корозією. У системі ADO луджений мідний контакт виконує обидві функції: він проводить електричний струм і передає контактний тиск.

Зазвичай для систем з`єднання з гвинтовим чи пружинним затиском потрібно зачищення провідника, а виконання цієї операції призводить до посиленого поширення корозії в зоні з`єднання. ADO відрізняється від інших систем тим, що тиск, що прикладається до жили дроту, сконцентровано в обмеженій зачищеній ділянці, і обидві точки контакту закриті ізоляційним матеріалом. Це забезпечує майже повну газонепроникність з`єднання і, отже, його нечутливість до впливу агресивних середовищ.

Технологія ADO має ще одну перевагу. При приєднанні дротів до клемних колодок системи ADO, що зберігалися в умовах впливу корозійної сольової атмосфери, при вштовхуванні провідника відбувається самоочищення зони контакту. Це викликає відновлення первісних властивостей місця з`єднання.

Система ADO дозволяє забезпечувати високу якість з`єднання, тому що вона є простою і безпечною у використанні. При застосуванні інструментів системи ADO якість з`єднання зовсім не залежить від дій оператора (автоматичний контроль). Не потрібна й підготовка дротів.

Підготував Степан ДАЦКО

Теги та ключові фрази
анеме блич самый посиленый серия, LG E510 optimus Hub для игры дальнобойщики, клеммник багатожильній провід, технологія монтажу клемної колодки, Переваги технології ADO, технологія ADO, пщ, степан дацко, error, спд смолянинов
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.