Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Виробництво електроенергії за 8 місяців збільшилося на 2.1%
21.09.2018р.

Виробництво електроенергії в об'єднаній...

Нацкомісія з 1 жовтня підвищує тариф «Енергоатому»
21.09.2018р.

Національна комісія, що здійснює державне...

Ринок електроенергії вимагає підвищення тарифів…
20.09.2018р.

В Україні тариф для населення на сьогодні покриває...

«Volvo» представила електровантажівку із запасом ходу 300 км
18.09.2018р.

«Volvo Trucks» презентувала нову електричну вантажівку...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8205
15.06.2006р. |
Струм у домівку, або як змонтувати електропроводку у власному будинку

Монтаж електропроводок у житлових будинках треба починати з визначення потужності, яка буде встановлена у самому будинку та допоміжних будівлях. Від цього залежить, який ввід необхідно виконувати: однофазний чи трифазний. Однофазний, як правило, виконується при потужності споживачів до 3-х кіловат. При трифазному вводі, потужність регламентується технічними умовами, які видаються енергопостачальною організацією, тому на ньому не будемо зупинятись .
"Електротема" № 6 (38) 23 березня -12 квітня 2004 року

При однофазній схемі з максимальною потужністю до трьох кіловат необхідно придбати ввідний щиток з однофазними автоматичними вимикачами (чи запобіжниками) на робочий струм не більше 16 А та провідникову продукцію у необхідній кількості: мідні дроти перетином 1,5 - 2,5 мм2 (алюмінієві

дроти для внутрішніх проводок `Правилами будови електроустановок` не регламентуються), відповідну кількість вимикачів, розеток тощо.

Електромережа

Внутрішня електромережа виконується трипровідною: фазний провід, нульовий робочий та нульовий захисний провідники, причому нульовий робочий та захисний забороняється підключати під спільний контактний затискач. Електропроводку слід виконувати прихованою з можливістю її заміни: в трубах, коробах тощо. Допускається й відкрита проводка, але у спеціальних пластмасових коробах. На кухнях, ванних, душових, санвузлах відкрита проводка заборонена!

Прокладання дротів по горючих основах виконується у трубах чи коробах. Допускається відкрите прокладання дротів на відстані не менше 10 мм від горючих основ.

Внутрішнє електрообладнання

Штепсельні розетки повинні бути із захисним контактом і на струм не менше 10 А. Встановлення розеток у ванних, душових та санвузлах забороняється, за винятком приєднання їх до мережі через роздільні трансформатори або мережі, захищеної пристроєм захисного вимкнення з номінальним струмом не більше 30 мА та на відстані не менше 0,6 м від ванни чи дверного прорізу душової кабіни. Відстань від газопроводів до розеток та вимикачів повинна бути не менше 0,5м.

Вимикачі рекомендується встановлювати на стіні з боку дверної ручки на висоті 1 м.

Ввідний пристрій

Ввідний пристрій, як правило, складається зі щитка чи спеціального контейнера, куди встановлюється електролічильник та комутаційні прилади: автоматичні вимикачі чи запобіжники.

Ввідний пристрій може встановлюватися як на зовнішній стіні будівлі у спеціальному контейнері, так і всередині будинку у доступному для обслуговуванні місці, на висоті 1,4 - 1,7 м від підлоги.

Прилади обліку мають бути придбані, встановлені та підключені енергопостачальною організацією, а їх вартість та вартість послуг оплачені забудовником.

Для безпечної заміни електролічильника перед ним має бути встановлений комутаційний апарат для зняття напруги. За лічильником повинен встановлюватись апарат захисту (автоматичний вимикач чи запобіжники), причому вони встановлюються тільки у фазні проводи!

Дозволяється встановлення автоматичних вимикачів у фазний та нульовий робочий провідник за умови, що вимикач має одну привідну ручку на розмикання та вмикання обох полюсів автомата.

Ввід від вуличної мережі до будинку та встановлення електролічильника виконує енергопостачальна організація. Забудовник повинен забезпечити встановлення ввідних ізоляторів на висоті не менше 2,75 м від землі на підшиві чи трубостійці та передбачити механічний захист спуску за допомогою труби чи короба.

Заходи безпеки

При виконанні монтажу електропроводок та при встановленні електроприймачів необхідно передбачити захисні заходи безпеки:

● Всі відкриті металеві корпуси електроприладів повинні бути приєднані до нульового захисного провідника трипровідної лінії.

● На електролінії рекомендується встановлювати пристрій захисного вимкнення (ПЗВ) із струмом вимкнення не більше 30 мА. (У зоні дії ПЗВ робочий нульовий провідник не повинен мати з`єднання з заземленими елементами і захисним провідником).

Встановлювати ПЗВ рекомендовано у ввідному щитку. Після виконання монтажу споживач повинен укластити договір з електропостачальною організацією про користування електричною енергією.

Микола ГНЕДКОВ,

Директор навчально-курсового комбінату ВАТ `Черкасиобленерго`.

Теги та ключові фрази
електропроводка у власному будинку, трифазний чи однофазний ввід, електропроводка в власному будинку, встановлення та підключення електропроводки в власному будинку, какие автомати встановлюють на електропроводку, схема власного будинку, схеми електропроводки власного будинку, електропроводка двохповерхового будинку, трифазні щита обліку із пластмаси, електропроводка будинку


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 19/09/2018
24
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.