Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3316
15.06.2006р. |
В Одесі буде Технопарк

ДНДК «Аістон» разом з Одеською обласною державною адміністрацією завершив науково-дослідні роботи з встановлення доцільності створення в південному регіоні України Технологічного парку (Технопарк), «Альтернативні енергетичні системи».
"Електротема" № 6 (38) 23 березня - 12 квітня 2004 року

Проведені дослідження підтвердили, що створення Технопарку в Одеській області можливо при мінімальних часових і фінансових затратах. Діяльність інвестиційної організації у виді «Технопарку альтернативних енергетичних систем» буде спрямована на інтенсивний розвиток наукомістких технологій і широкомасштабне поширення екологічно чистої енергетики, заснованої на поновлюваних джерелах енергії а так само створенні сприятливих умов для припливу капіталу в наукові розробки і виробництво нових, екологічно чистих джерел енергії.

Нині, завершуються організаційні роботи зі створення інвестиційної, багатопрофільної науково-технічної організації, призначеної для розробки, виробництва і реалізації нетрадиційних, екологічно чистих джерел теплової та електричної енергії.

Наш кореспондент веде розмову з одним з ініціаторів створення Технопарку «Альтернативні енергетичні системи» директором ДНДК «Аістон» Олексієм Черешанським.

Для чого потрібний «Технопарк альтернативних енергетичних систем»?

Однієї з пріоритетних задач подальшого розвитку нашої цивілізації є створення умов, що виключають забруднення навколишнього середовища. Існуючі методи виробництва енергії, уже не задовольняють високим екологічним вимогам. Таке виробництво енергії в недалекому майбутньому може зруйнувати тендітний екологічний баланс між, сонячною енергією що надходить на планету і тією, яку виробляється штучним шляхом.

Навіть у тому випадку, якщо на Землі будуть відкриті практично невичерпні енергетичні ресурси, не удасться уникнути екологічного лиха якщо кількість виробленої традиційними способами перевищить 1 % тієї кількості енергії, що вона одержує від Сонця. Цей рубіж не слід переходити. Інакше почнеться танення полярних льодів, катастрофічно підвищиться рівень Світового океану. Так званого, теплового забруднення планети, можна уникнути, якщо «узяти на озброєння» сонячну енергію.

У нашій країні, і зокрема в південному регіоні, рух у цьому напрямку, поки що мало помітний, він стримується відсутністю стимулів у розвитку нових розробок і залученням висококваліфікованих фахівців.

Тим часом постійно зростаюча потреба в енергії, при одночасному збільшенні дефіциту традиційних джерел енергії, (нафта, газ, вугілля) породжують енергетичну нестабільність, що руйнує економіку країни. Одним зі шляхів зменшення гостроти проблеми найближчим часом і в майбутньому є впровадження альтернативної, нетрадиційної енергетики, що виключає негативний вплив на навколишнє середовище.

Досвід застосування альтернативних джерел енергії (АДЕ) переконує, що тільки комплексне використання різноманітних генеруючих та акумулюючих пристроїв об`єднаних сучасними інтелектуальними системи керування навантаженням, дозволить забезпечити стабільне постачання всіх споживачів електричною і тепловою енергією.

Створення «Технопарку альтернативних енергетичних систем» в Одеській області дозволить нашому регіону успішно вирішити безліч екологічних, енергетичних і соціальних задач.

Яку користь принесе Технопарк розроблювачам і інвесторам?

Діяльність інвестиційної організації буде спрямована на інтенсивний розвиток наукомістких технологій і широкомасштабне поширення екологічно чистої енергетики, заснованої на поновлюваних джерелах енергії а так само створенні сприятливих умов для припливу капіталу в наукові розробки і виробництво нових, екологічно чистих джерел енергії. Досвід функціонування інноваційних структур у вигляді Технопарку показав, що це оптимальний шлях стимулювання технологічного розвитку наукомісткої продукції, внутрішнього й експортного споживання. Тривала робота аналогічних організацій, як у Європейських країнах, так і в Україні показала їхню високу рентабельність і прибутковість.

Законодавством України (Постанова Кабінету міністрів України №961 від 09.08.2001р.) передбачені для інвесторів Технопарків істотні пільги.

Привабливість для інвестора очевидна; наприклад, норма прибутку в Технопарку дорівнює 30 - 35 %, і більше. У Технопарку істотно скорочуються (у 2 - 3 рази) терміни окупності капітальних вкладень (вважається нормальним для Технопарку, коли ці терміни не перевищують 3 - 3,5 роки).

Технопарки, будучи дієвим інструментом розвитку економіки в окремому регіоні, орієнтованими, на вирішення конкретних пріоритетних науково-технічних і економічних завдань у сфері альтернативної енергетики.

Як буде влаштований Технопарк і хто в нього ввійде?

Структурно Технопарк являтиме собою зону спільного підприємництва, на компактній території, з високою концентрацією підприємств і участю іноземного капіталу спрямованого на науково-технічний розвиток виробництво альтернативних джерел енергії, що забезпечить технологічний прорив в екологічно чисту енергетику.

Технопарк буде активізувати наукову й економічну діяльність, підприємств, що розробляють АДЕ і стимулювати економічний ріст у регіоні. Це буде територіальний міжгалузевий науково-технічний комплекс, що функціонально поєднує юридично й економічно самостійні наукові, проектно-конструкторські, технологічні, освітні, фінансові, інформаційні й інші установи та промислові підприємства (переважно малі і середні), що спільно використовують земельну ділянку й інфраструктуру.

Діяльність перерахованих вище структур буде скоординована єдиним інноваційним процесом, ціль якого - побудова енергетики ХХІ століття.

Які науково-технічні та виробничі завдання вирішуватиме Технопарк?

У Технопарку можлива комплексна реалізація ряду завдань, а саме:

- забезпечення припливу капіталу в країну шляхом залучення зовнішніх інвестицій на загальні проекти і від експорту високотехнологічної продукції;

- створення робочих місць у самих перспективних високотехнологічних галузях;

- концентрація інтелектуального потенціалу регіону на пріоритетних напрямках;

- стимулювання наукового розвитку (створення нових високоефективних наукових колективів, депозитаріїв інтелектуальної власності, забезпечення трансферу високих технологій у виробничу сферу);

Одним з основних напрямків діяльності Технопарку повинне стати генерування нових знань з наступним впровадженням інновацій у практику. Тому в Технопарку буде діяти «Департамент упровадження випереджальних технологій», призначений для ефективної реалізації інноваційної стратегії розвитку. Це дозволить формувати іншу, нетрадиційну стратегію освоєння і широкого випуску якісно нових альтернативних джерел, що можуть виявитися набагато ефективніше, ніж традиційні джерела енергії.

Технопарк це своєрідна `зона розвитку`, у якій буде сконцентрований найбільш ефективно працюючий потенціал суспільства.

Пошукові дослідницькі роботи, спрямовані на вивчення можливості створення Технопарку в Одеській області виявили наступні позитивні фактори:

- геофізичні умови нашого регіону такі як: велика кількість сонячних днів у році, наявність постійних вітрів у прибережній зоні, зручний рельєф місцевості для розміщення систем вітрових, гідроакумулюючих, хвильових, сонячних електростанцій відповідають самим високим вимогам високоефективної експлуатації різноманітних джерел альтернативної енергетики.

- науково-технічні розробки нових, альтернативних джерел енергії, науковими колективами нашого регіону отримали високу оцінку в нашій країні і на міжнародному рівні, що свідчить про значний потенціал нашого регіону в даному секторі науково-технічної діяльності.

Катерина ПОКОРА,

Власний кореспондент,

м. Одеса

Теги та ключові фрази
технопарки одеси, які є технопарк в одесі, технопарк одеса, технопарки в україні 2011, ru, будівельні технології 21 століття трускавець, СТАТТІ ПРО ТЕХНОПАРКИ, альтернативна енергетика в Одесі, oszs 2, пщ
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.