Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5882
21.06.2006р. |
Елекропривод змінного струму за схемою асинхронного вентильного каскаду

Застосування регульованих електроприводів забезпечує краще використання потужності механізмів, значне зменшення витрат і зростання продуктивності праці. Для регулювання швидкості використовується електропривод постійного та змінного струму. Більш перспективним вважається електропривод змінного струму, який використовує значно дешеві та надійніші асинхронні двигуни.
"Електротема" № 7 (39) 13-26 квітня 2004 року

Ширше використання електроприводу постійного струму було пов`язане з використанням значно простішого та, відповідно, дешевшого тиристорного перетворювача. Вартість такого перетворювача у 2-3 рази менша від вартості тиристорного перетворювача частоти. Проте, вартість електричного двигуна постійного струму у 3-5 разів більша вартості електричного двигуна змінного струму. Зменшення вартості тиристорних перетворювачів та зростання вартості електродвигунів і трансформаторів забезпечує кращі перспективи для електроприводу змінного струму.

Особливістю регульованого електроприводу змінного струму за схемою асинхронного вентильного каскаду (АВК) є використання асинхронного двигуна з фазним ротором та тиристорного перетворювача, аналогічного електроприводу постійного струму. Така схема поєднує в собі переваги регульованого електроприводу постійного та змінного струму. Такий електропривод використовує дешевий та надійний асинхронний двигун та дешевий тиристорний перетворювач, тому капітальні затрати на електропривод за схемою АВК значно менші.

Другою характерною особливістю електропривода за схемою АВК є передача через тиристорний перетворювач і, відповідно, через силовий трансформатор його живлення потужності ковзання, яка є тільки частиною потужності електродвигуна. У всіх інших регульованих електроприводах як змінного, так і постійного струму потужність тиристорних перетворювачів та їх силових трансформаторів вибирається на номінальну потужність електродвигуна плюс запас на можливе зниження напруги мережі живлення (до 20%).

Електроприводи працюють здебільшого з швидкостями, близькими до номінальних (70-80% номінального значення). Потужність ковзання, яка при цьому передається через тиристорний перетворювач, становить лише 20-30% номінальної потужності електродвигуна. При зростанні швидкості до номінального значення потужність ковзання прямує до нуля.

Така особливість АВК дає можливість розробити регульовані електроприводи змінного струму з широким діапазоном регулювання швидкості при значно меншій (в 2-3 рази) потужності тиристорних перетворювачів та силових трансформаторів. Значно менша потужність схеми регулювання швидкості забезпечує значно меншу її вартість, менші втрати електроенергії та кращі масогабаритні показники такого регульованого електроприводу.

Таких техніко-економічних показників принципово неможливо досягнути при використанні інших схем регульованого електроприводу.

Для насосів та вентиляторів залежність між потужністю, яку вони споживають, і швидкістю визначається таким рівнянням:

P = k ω3

При такій залежності незначне зменшення швидкості призведе до значного зменшення потужності, яку при цьому споживає електродвигун (при зменшенні швидкості на 10% споживана потужність зменшиться на 27%, а при зменшенні швидкості у 2 рази споживана потужність зменшиться у 8 разів). Така залежність між потужністю і швидкістю забезпечує додаткове зменшення потужності тиристорних перетворювачів та силових трансформаторів в схемах АВК, що сприяє використанню таких схем регулювання швидкості для подібних електроприводів.

Цікаві можливості з’являються при використанні схеми АВК для керування кількома окремими електроприводами при об’єднанні їх тиристорних перетворювачів в спільний комплекс, наприклад, основні електроприводи бурової установки, насоси насосної станції. Сумарна потужність тиристорних перетворювачів, необхідна для керування такими електроприводами, значно менша від сумарної потужності електродвигунів. Такі можливості принципово недоступні для інших схем регульованого електроприводу.

Використання потужних тиристорних перетворювачів призводить до значного споживання реактивної потужності та спотворення напруги мережі, що негативно впливає як на мережу живлення, так і на споживачів електроенергії. Для генерування необхідної реактивної потужності використовуються фільтро-компенсуючі пристрої, що приЗводить до значного зростання вартості електрообладнання. Значно менша потужність (в 2-3 рази) тиристорних перетворювачів та силових трансформаторів в схемах АВК відповідно зменшує споживання реактивної потужності та спотворення напруги мережі, Використання нових технічних рішень в схемах АВК дасть можливість додатково зменшити в 2 – 4 рази споживання реактивної потужності.

Затрати на сучасні регульовані електроприводи значні, тому вибір найкращого варіанту за співвідношенням ціна-технічні показники, дуже важливий.

Реалізація переваг регульованого електроприводу за схемою АВК дає можливість створити електропривід з техніко-економічними показниками принципово недосяжними для інших схем електроприводів.

Для реалізації електроприводу по схемі АВК можна використати тиристорні перетворювачі для електроприводу постійного струму, що широко представлені на вітчизняному ринку.

Електропривод змінного струму за схемою АВК пропонується провідними зарубіжними фірмами.

Доступна ціна такого електроприводу забезпечить широкі можливості реалізації енергоощадних режимів роботи потужних механізмів.

В. Чупило

старший науковий співробітник НДЛ-53

НУ „Львівська Політехніка”.

Теги та ключові фрази
повидомленя застусуваняя електрычного струму, характерыстыка електрычных прыводив тенов, спиралей, потужнисть електрычного пучка, миттэвый максимальнвй номинальнивй зминий струм, густына електрычного струму, електрычный струм його характерыстыка, властывости електрычных зарядив, потужнисть електрычного струму, Електрычный ток, зминий струм


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.