Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3007
22.06.2006р. |
Автономно – значить якісно

Будівництво будинку закінчене. Система опалення, водопостачання, каналізація, водоочищення, відеоспостереження, освітлення та електропостачання, кондиціонування і вентиляція — усе це взаємопов’язано і залежить від електроживлення. При “провалі” електропостачання всі ці системи перестають функціонувати цілком чи переходять в аварійний режим роботи, що відповідно знижує рівень комфорту, а іноді призводить до виходу з ладу дорогого устаткування (наприклад, при зупинці котла узимку через відсутність електрики можливе разморожування системи опалення).
"Електротема" № 7 (39) 13-26 квітня 2004 року

Якість електрики, що надходить у будинки, не те що далека від ідеальної, а лише викликає іронічну усмішку. Замість заявлених 220 Вольтів часто надходить набагато менше; віялові відключення електрики, крадіжка кабелю вже нікого не дивує.

Як правило, людина починає задумуватися про резервне електропостачання після того як через низьку напругу згоряє глибинний насос чи разморожується система опалення, але добрий господар думає про всі проблеми заздалегідь. Усіх цих проблем можна уникнути, якщо подумати про резервне і гарантоване електропостачання ще на етапі будівництва й облаштування будинку.

В ідеалі система основного електроживлення повинна проходити через стабілізатор напруги. Сучасні стабілізатори напруги не тільки підтримують у вашій мережі 220 Вольтів, але і фільтрують електричний струм від високочастотних імпульсних завад. Діапазон напруги, у якому працює стабілізатор, дозволяє гарантувати нормальну роботу всіх електроприладів практично в будь-яких умовах. На жаль, стабілізатор напруги буде працювати тільки в тому випадку, якщо електрика все-таки надходить, а що робити, якщо її просто немає?

У даному випадку варто розділити всіх споживачів на три категорії:

- найменш відповідальні споживачі (це ті електроприлади, без яких цілком можна обійтися при “проваллі“ електропостачання. До них, мабуть, можна віднести електричні сауни, кабельні системи обігріву підлог тощо);

- споживачі електроенергії комфортного проживання (без освітлення, чайника, води з свердловини, яку качає насос, і, нарешті, телевізора людина буде почувати себе не комфортно);

- система життєзабезпечення (до неї відносяться аварійне освітлення, охоронна і пожежна сигналізація, відео спостереження, електричні замки, опалення тощо).

Споживачі першої категорії будуть працювати тільки в тому випадку, якщо є основне електроживлення, з метою економії і розумного співвідношення необхідність/вартість резервування даної категорії споживачів є недоцільним. Для забезпечення комфортного проживання другу категорію споживачів необхідно заживити від резервного джерела. Як таке джерело можна використовувати генераторну установку, яка складається з двигуна внутрішнього згоряння (бензинового чи дизельного) і генератора, що безпосередньо виробляє електроенергію.

Найважливіша категорія споживачів електроенергії — це прилади систем життєзабезпечення. До неї відносяться ті споживачі, без яких не обійтися навіть самий короткий час. Генераторна установка, обладнана системою автоматики, спрацює протягом якогось часу після “провалу” основного електропостачання, як правило, цей час від однієї до п`яти хвилин. Це час критичний для комп`ютеризованих систем контролю і керування, систем безпеки і контролю доступу. Для забезпечення системи життєзабезпечення використовують джерело безперебійного живлення. Практично це батарея та інвертор, що перетворить постійний струм у змінний.

Якщо подбати про вирішення всіх перерахованих вище проблем заздалегідь то проблем з неякісним електропостачанням та гарантійним ремонтом електроприладів не буде (у всіх гарантійних талонах на електроприлади вказано, що неякісне електроживлення є причиною відмовлення від гарантійних зобов`язань).

Для вирішення цих проблем існують системи автономного електропостачання:

- найбільш доступним і якісним способом реалізації автономного електропостачання є дизель-генераторна установка (ДГУ). Принцип дії якої ґрунтується на перетворенні механічного обертання дизельного двигуна в електричну енергію (генерується синхронним чи асинхронним генератором). Автономія забезпечується тривалий часом роботи дизельного двигуна (час безупинної роботи до 100 годин). Сучасні ДГУ видають якісну електроенергію і не потребують додаткової стабілізації чи корекції частоти і форми сигналу. Відхилення напруги не перевищує 1,5%, а частоти — 0,7 %. При правильному підборі ДГУ вона буде працювати багато років (ресурс сучасних дизельних двигунів складає 10000 годин до першого ремонту).

- джерела безперебійного живлення (ДБЖ). Працюють на основі хімічної реакції в батареях постійного струму, який перетвориться в змінний за допомогою інверторів різного типу. Завдання ДБЖ - електроживлення відповідальних категорій споживачів при повному відключенні живлення чи відхиленні його параметрів (напруга, частота) понад припустимі межі.

Доцільність встановлення системи автономного електропостачання визначає співвідношення необхідність/вартість, але одне гарантовано: власник персонального джерела енергії назавжди буде врятований від форсу-мажору, викликаного відключенням електрики чи погіршенням якості її параметрів.

Василь ЛІЩУК

Генераторна установка концерна SDMO

Теги та ключові фрази
www.proelectro.info, зоо порно відіо ті файли шо підтримує телефон, ремонт двигуна відео, система живлення бензинового двигуна, відео системи живлення дизельного двигуна, ремонт двигунів відео, торг уа, Системи двигуна відео, система живлення дизельного двигуна, відео по ремонту двигунів внутрішнього згоряння


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.