Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5221
30.06.2006р. |
Мала гідроенергетика як альтернативне джерело електроенергії

Енергооснащеність багато в чому визначає технічний прогрес, сприяє розвитку високоточних технологій, допомагає забезпечити добробут і життєвий комфорт населення. Водночас подорожчання природних джерел енергії - вугілля, нафти і газу призводить до постійного підвищення тарифів на електроенергію, що негативно позначається на реалізації згаданих положень, на діяльності дрібних і середніх промислових виробництв, а також фермерських господарств.
"Електротема" № 10 (42) 25 травня - 7 червня 2004 року

Існують регіони, де зайнятість населення і його життєві блага безпосередньо залежать від своєчасного забезпечення органічним паливом до теплових і дизельних електричних станцій, тимчасом як більшість з них мають величезні запаси надійного і поновлюваного джерела електричної енергії - води.

Реальним виходом з існуючого положення може стати підвищення ролі малої гідроенергетики як альтернативного джерела енергії. Тим більше, що сучасний рівень техніки дозволяє створювати устаткування для мікро- і малих ГЕС, які забезпечують якість віддаленого споживача електричною енергією, яка не поступається за своїми параметрами якості електроенергії, виробленої великими тепловими і гідроелектростанціями.

Перелік потенційних джерел електроенергії для малої енергетики надзвичайно широкий. Це ріки, річки, струмки, природні перепади висот на озерних водоскидах і на зрошувальних каналах іригаційних систем. Турбіни малих ГЕС можна використовувати як гасителі енергії на перепадах висот трубопроводів, призначених для перекачування різних видів рідких продуктів. Крім того, для часткової компенсації електроенергії установка невеликих енергоагрегатів можлива на технологічних водотоках, на промислових і каналізаційних скидах та ін. Малу енергетику, в першу чергу, варто використовувати у віддалених і важкодоступних районах, де поблизу немає ліній електропередачі, тому що будувати такі лінії найчастіше дорожче, ніж встановити малу ГЕС.

Одним з найбільш актуальних завдань є створення ефективного, надійного і недорогого устаткування для мікро- і малих ГЕС. Інженерною основою для виробництва такого устаткування можуть бути використані практично всі типи класичних гідротурбін, однак аналіз їхніх можливостей з погляду використовуваних напорів, габаритів гідроагрегатів, вартості виготовлення устаткування і будівництва засвідчив, що використання класичних гідравлічних турбін для цієї мети не завжди є раціональним. Гідроагрегати з класичним типом турбін, особливо для низьких напорів (2 - 15 метрів) складні за конструкцією, дорожчі у виготовленні і вимагають значних витрат на будівництво гідротехнічних споруд. Будівництво ж гребель на таких водотоках для підвищення напорів і використання інших типів класичних турбін призводить до затоплення значних територій, що є недоцільним з економічної й екологічної точок зору. Досвід свідчить, що автоматичний перенос принципів створення устаткування і технічних рішень з великої гідроенергетики в малу докорінно неправильний. Створення устаткування для мікро- і малих ГЕС вимагає зовсім інших підходів. Оптимальним шляхом розв’язання цієї проблеми є створення високоефективних проточних частин поперечно-струменевих чи дворазових гідротурбін, а також їхніх досконалих конструкцій на базі турбіни типу `Банки`. Проточна частина і конструкції поперечно-струменевих турбін постійно удосконалювалися з погляду поліпшення їх енергетичних і експлуатаційних якостей. Максимальний коефіцієнт корисної дії (ККД) таких турбін, якого досягнуто у світі на даний час, складає близько 90%. Простота конструкції, низька собівартість, надійність при експлуатації при досить високій енергетичній ефективності дає підставу розглядати поперечно-струменеві турбіни як пріоритетний тип турбін для оснащення ними агрегатів мікро- і малої гідроенергетики. При однакових умовах поперечно-струменеві турбіни мають менші розміри, а також значно меншу вартість і витрати на спорудження гідротехнічних споруд порівнянно з класичними турбінами.

Такі турбіни можуть експлуатуватися при напорах від 1 метра й одержувати при цьому значні потужності за наявності достатніх витрат води - оскільки витратою і потужністю при тому самому напорі води можна варіювати, на відміну від класичних турбін, не тільки діаметром робочого колеса, але і його довжиною.
Необхідно відзначити, що діапазон використання поперечно-струменевих турбін надзвичайно широкий. Зазначений тип турбін для агрегатів мікро- і малих ГЕС може застосовуватися при напорах
від 1,5 до 180 метрів. Існує реальна можливість створення на базі поперечно–струменевих турбін однотипного устаткування для мікро- і малих ГЕС у широкому діапазоні напорів і потужностей, замість різних типів класичних турбін, що використовуються нині.

Російська компанія `Енерго-Альянс` спеціалізується на проектуванні та виробництві сучасних поперечно–струменевих турбін. На відміну від конструкцій закордонних фірм, турбіни `Енерго-Альянс` оснащені напрямним апаратом, який формує оптимально організований (з погляду енергетики) потік води перед входом його на лопатки робочого колеса, пристроєм для плавного регулювання витрати води в процесі експлуатації з ручним, електромеханічним чи гідромеханічним приводом для автоматичного дистанційного керування агрегатом і пристроєм захисту агрегату від розгону при раптовому вимкненні споживачів електроенергії. Завдяки своїй конструкції, пристрій регулювання витрати води не викликає збурювань потоку і практично не зазнає впливу силових навантажень і гідравлічних моментів, подібно до лопаток напрямних апаратів класичних турбін, внаслідок чого немає необхідності у використанні для його привода потужних силових пристроїв. Конструкція підшипників турбіни екологічно чиста.

Максимальний ККД турбіни фірми `Енерго-Альянс` нині складає близько 85 %. Компанія працює над подальшим удосконаленням проточних частин поперечно-струменевих турбін з метою покращення їхніх енергетичних якостей. Фахівці фірми мають великий досвід роботи з проектування і виготовлення гідротурбін на Ленінградському металічному заводі (ЛМЗ). Нині компанія в стані серійно випускати турбіни на напори від 1 до 15 метрів і потужністю від 4,7 до 315 кВт. На базі готових технічних рішень фірма може виготовляти устаткування під будь-які параметри водотоків замовників.

“Енерго-Альянс” здійснює комплектне постачання обладнання агрегатів, виконує монтажні та пуско-налагоджувальні роботи. До складу агрегату входять: турбіна поперечно-струменева, редуктор, синхронний чи асинхронний генератор і система автоматичного керування для забезпечення роботи гідроагрегатів потужністю до 200 кВт як в енергомережу, так і для віддаленого споживача. Можливий випуск більш потужного устаткування і на більш високі напори.

“Енерго-Альянс” працює також над створенням занурювальних вільнопотокових генераторів, які використовують для одержання потужності швидкості потоку води у водотоках і не потребують зведення гребель на річках, тим самим забезпечуючи вільний прохід риби під час нересту.

А.В. Астафьєв

Теги та ключові фрази
російські поперечно -струйні гідротурбіни(фото)від Енерго-Альянс, лопасті поперечно-струменевих гідротурбін (фото,розміри,креслення), поперечно-струменева турбіна типу "Банка", поперечно-струменева турбіна-фото,креслен, поперечно-струменева турбіна-розрахунок розмірів,креслення, поперечно струменева гідротурбіна, занурювальна мікро ГЕС, proposition detail 9894, устаткування малої гідроелектростанції, Типи турбін для малих ГЕС
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
20.10.2010р.

Принцип роботи сонячної батареї 1

Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею

02.09.2010р.

Солнечный свет – самый перспективный источник электроэнергии для...

Севастополь является энергетически зависимым регионом, развитие которого определяется поставками электроэнергии извне. Значительные финансовые ресурсы Севастополя направляются на развитие электрогенерирующих областей Украины (Запорожской и Донецкой), которые поставляют в г. Севастополь электрическую энергию

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.