Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5097
03.07.2006р. |
Перетворювачі частоти SIMOVERT MASTERDRIVES

SIMOVERT MASTERDRIVES - статичні перетворювачічастоти з проміжним контуром постійноїнапруги на базі цифрової техніки і вихідним каскадом на IGBT-елементах. Діапазон потужностей становить від 0,55 до 2300 кВт, а при стандартному виконанні сягає 6000 кВт.Перетворювачі призначені для керування асинхронними і синхронними двигунами за наявності високих вимог до точності та динаміки регулювання.Перетворювачі випускаються в таких чотирьох варіантах виконань: "Компакт Плюс", компактне, вбудоване та шафове.
"Електротема" № 11 (43) 8-21 червня 2004 року

Завдяки модульній конструкції і гнучкій системі керування, вони можуть застосовуватись у найрізноманітніших сферах, проте найкраще їхні можливості виявляються:

- у точних і високопродуктивних електроприводах із високими вимогами до точності і динаміки регулювання;

- у машинах з різкими змінами навантаження;

- у великих автоматизованих технологічних установках.

Перетворювачі є уніфікованими і складаються з однакових апаратних модулів з єдиною системою під’єднань, стандартним інтерфейсом і програмним забезпеченням, що дозволяє інтегрувати приводи у системи керування високого рівня, а також легко і зручно робити заміну модулів і модернізацію устаткування.Хто вміє працювати з одним пристроєм - зможе працювати з усіма іншими.

У конструкціях перетворювачів використовуються 6 і 12 пульсні схеми випрямлення. 12 пульсніперетворювачі складаються з двох паралельно з`єднаних блоків випрямлячів, що приєднуютьсядо джерела живлення за допомогою триобмоткового трансформатора з двома вториннимиобмотками, які зміщені на кут 30 ел.град.

Перетворювачі, що регенерують енергію в мережу, використовуються в тих випадках, коли необхідно гальмувати приводи з великою обертовою масою дуже часто і швидко.Додаткові системні компоненти, як електронні ключі гальмування і гальмівні опори, електронні опції, пристрої перемикання та захисту, фільтри електромагнітної сумісності, вихідні фільтри і дроселі, вхідні дроселі, роз`єднувачі навантаження тощо роблять можливими рішення, що задовольняють усі вимоги до приводів.

Перетворювачі SIMOVERT MASTER-DRIVES мають можливість компенсувати реактивну потужність у діапазоні cos(φ) від -0,8 до 0,8 (при замовленні активного блоку живлення/рекуперації AFE (Active Front End)).Таким чином може компенсуватись будь-яка реактивна потужність без використання компенсаторів.Активний блок живлення/рекуперації (AFE) дозволяє приводу не залежати від властивостей мережі і надійно працювати в будь-яких умовах.За рахунок активного випрямлення і застосування спеціальних фільтрів5-, 7-, 11-, 13-го й інших порядків,гармонікипрактично відсутні, томуAFE повертає в мережу `чисту синусоїду`. Блок AFE допускає короткочасні просадки напругидо 20% збереженням працездатності приводу номінальною потужністю і до 50% з роботоюпри пониженій потужності. За рахунок активного відімкненнянавіть у генераторному режимі не відбувається `перекидання` перетворювача з перегорянням запобіжників.

Перетворювач має гнучку і потужну систему керування.Принцип побудови системи керування є однією з основних особливостей SIMOVERT MASTERDRIVES.Процес побудови системи керування можна порівняти з розробкою електричної схеми.Блоки, що здійснюють функції оперативного керування, перетворення сигналів, зв`язки і діагностику, з`єднуються в довільному порядку за допомогою конекторів і бінекторів.При цьому з`являється можливість використовувати як стандартні структури, так і створювати власні, найбільш придатні для конкретного застосування.

Наявність таких блоків, як нелінійне перетворення сигналу, таймери, математичні і логічні функціїдозволяє здійснювати функції керування технологічними процесами. Функції автоматичногоповторного вмикання, технологічний ПІД-регулятор є доступними навіть у мінімальнійапаратній конфігурації. Усе це досягається за рахунок застосування розроблених на даний часалгоритмів векторного керування і високої швидкості обчислень.

Рекуперація енергії в мережу забезпечує добрі енергетичні показники навіть у важких пуско-гальмівнихрежимах. Налагодження частоти модуляції силових транзисторів дозволяє звести до мінімуму втрати енергії.

Єдина концепція керування та комфортна панель значно полегшують налагодження й експлуатацію перетворювача. Програма Drive Monitor, що працює під операційною системою Windows, дозволяє переглядатипереліки параметрів та структуру системи керування, керувати перетворювачем, проводитидіагностування та налагодження.

Модульне компонування дозволяє значно зменшити потреби в запчастинах, підвищити ремонтопридатність і знизитичас простою під час аварій. Існують також додатковімодулі: рекуперативного і динамічного гальмування, конденсаторні, вхідні і вихідні фільтри, дроселі. Система керування виконана у вигляді універсальної плати, яка є придатною для перетворювачів частоти будь-якої потужності.

Плата керування дозволяє створювати будь-які системи керування - як скалярні, так і векторні. На базовій платі VC є вхід, призначений для під’єднання імпульсного датчика з інтерфейсом HTL, для інших типів датчиків (TTL, 1 Vss, ENDat) існують стандартні плати розширення. Також є можливість збільшити кількість дискретнихі аналогових входів-виходів.

У стандартному виконанні MASTER-DRIVES має адаптивний ПІ-регулятор швидкості, вільний ПІД-регулятор, математичні і логічні блоки, програмувальні нелінійності, що інтегруютьі диференціюють блоки, програмні кулачкові перемикачі. Додатково у перетворювачі частоти можуть бути встановленіспеціальні технологічні плати (ТЗОО, Т400), що дозволяють керувати грейфернимикранами, багатодвигунними приводами, моталками тощо. У стандартному виконанні також реалізованийповний набір спеціальних функцій: підхоплення на ходу, автоматичне повторне вмикання тощо. Велика кількість вбудованих функцій дозволяє будувати розподілені системи керування, знижуючи вимоги до системи вищого рівня.

Існують програми, що полегшують вибір устаткування(PFAD+), інтеграції MASTERDRIVES у системи керування (Drive ES), налагодження приводу (Drive Monitor). Наприклад, при налагодженні можна безпосередньо бачити і редагувати структурну схему. Завдяки застосуванню спеціальних методів автоматичногоналагодження й ідентифікації параметрівдвигуна, з`являється можливість домогтися якісного налагодження за короткий час і без застосування складної і дорогої апаратури. Drive Monitor дозволяє знімати осцилограми перехідних процесів.

Перетворювачі SIMOVERT MASTERDRIVES широко застосовуються в багатьох сферах, наприклад, у металургійній, видобувній, хімічній, лісовій і паперовій промисловостях, машинобудуванні, харчовій промисловості, для приводів відцентрових і осьових компресорів, вентиляторів, поршневих компресорів, газових турбін, міксерів, млинів, вантажопідйомної техніки і кранів, насосів для трубопроводів, системах розподілу і подачі води тощо.

Підготував Василь Ярема

Теги та ключові фрази
перетворювач ступенчастої в чисту синусоїду, статичный перетворювач, статичні перетворювачі частоти, СТАТИЧНЫЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ ЭНЕРГОСБЕРЕГАЮЩИЙ ПРИСТРИЙ, перетворювачі частоти, перетворювачі частоти з ПІД регулятором, Статичний перетворювачь, статичный перетворювачі, статичный перетворювач, masterdrives vc документация по программированию


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.