Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4814
03.07.2006р. |
Перетворювачі частоти SIMOVERT MASTERDRIVES

SIMOVERT MASTERDRIVES - статичні перетворювачічастоти з проміжним контуром постійноїнапруги на базі цифрової техніки і вихідним каскадом на IGBT-елементах. Діапазон потужностей становить від 0,55 до 2300 кВт, а при стандартному виконанні сягає 6000 кВт.Перетворювачі призначені для керування асинхронними і синхронними двигунами за наявності високих вимог до точності та динаміки регулювання.Перетворювачі випускаються в таких чотирьох варіантах виконань: "Компакт Плюс", компактне, вбудоване та шафове.
"Електротема" № 11 (43) 8-21 червня 2004 року

Завдяки модульній конструкції і гнучкій системі керування, вони можуть застосовуватись у найрізноманітніших сферах, проте найкраще їхні можливості виявляються:

- у точних і високопродуктивних електроприводах із високими вимогами до точності і динаміки регулювання;

- у машинах з різкими змінами навантаження;

- у великих автоматизованих технологічних установках.

Перетворювачі є уніфікованими і складаються з однакових апаратних модулів з єдиною системою під’єднань, стандартним інтерфейсом і програмним забезпеченням, що дозволяє інтегрувати приводи у системи керування високого рівня, а також легко і зручно робити заміну модулів і модернізацію устаткування.Хто вміє працювати з одним пристроєм - зможе працювати з усіма іншими.

У конструкціях перетворювачів використовуються 6 і 12 пульсні схеми випрямлення. 12 пульсніперетворювачі складаються з двох паралельно з`єднаних блоків випрямлячів, що приєднуютьсядо джерела живлення за допомогою триобмоткового трансформатора з двома вториннимиобмотками, які зміщені на кут 30 ел.град.

Перетворювачі, що регенерують енергію в мережу, використовуються в тих випадках, коли необхідно гальмувати приводи з великою обертовою масою дуже часто і швидко.Додаткові системні компоненти, як електронні ключі гальмування і гальмівні опори, електронні опції, пристрої перемикання та захисту, фільтри електромагнітної сумісності, вихідні фільтри і дроселі, вхідні дроселі, роз`єднувачі навантаження тощо роблять можливими рішення, що задовольняють усі вимоги до приводів.

Перетворювачі SIMOVERT MASTER-DRIVES мають можливість компенсувати реактивну потужність у діапазоні cos(φ) від -0,8 до 0,8 (при замовленні активного блоку живлення/рекуперації AFE (Active Front End)).Таким чином може компенсуватись будь-яка реактивна потужність без використання компенсаторів.Активний блок живлення/рекуперації (AFE) дозволяє приводу не залежати від властивостей мережі і надійно працювати в будь-яких умовах.За рахунок активного випрямлення і застосування спеціальних фільтрів5-, 7-, 11-, 13-го й інших порядків,гармонікипрактично відсутні, томуAFE повертає в мережу `чисту синусоїду`. Блок AFE допускає короткочасні просадки напругидо 20% збереженням працездатності приводу номінальною потужністю і до 50% з роботоюпри пониженій потужності. За рахунок активного відімкненнянавіть у генераторному режимі не відбувається `перекидання` перетворювача з перегорянням запобіжників.

Перетворювач має гнучку і потужну систему керування.Принцип побудови системи керування є однією з основних особливостей SIMOVERT MASTERDRIVES.Процес побудови системи керування можна порівняти з розробкою електричної схеми.Блоки, що здійснюють функції оперативного керування, перетворення сигналів, зв`язки і діагностику, з`єднуються в довільному порядку за допомогою конекторів і бінекторів.При цьому з`являється можливість використовувати як стандартні структури, так і створювати власні, найбільш придатні для конкретного застосування.

Наявність таких блоків, як нелінійне перетворення сигналу, таймери, математичні і логічні функціїдозволяє здійснювати функції керування технологічними процесами. Функції автоматичногоповторного вмикання, технологічний ПІД-регулятор є доступними навіть у мінімальнійапаратній конфігурації. Усе це досягається за рахунок застосування розроблених на даний часалгоритмів векторного керування і високої швидкості обчислень.

Рекуперація енергії в мережу забезпечує добрі енергетичні показники навіть у важких пуско-гальмівнихрежимах. Налагодження частоти модуляції силових транзисторів дозволяє звести до мінімуму втрати енергії.

Єдина концепція керування та комфортна панель значно полегшують налагодження й експлуатацію перетворювача. Програма Drive Monitor, що працює під операційною системою Windows, дозволяє переглядатипереліки параметрів та структуру системи керування, керувати перетворювачем, проводитидіагностування та налагодження.

Модульне компонування дозволяє значно зменшити потреби в запчастинах, підвищити ремонтопридатність і знизитичас простою під час аварій. Існують також додатковімодулі: рекуперативного і динамічного гальмування, конденсаторні, вхідні і вихідні фільтри, дроселі. Система керування виконана у вигляді універсальної плати, яка є придатною для перетворювачів частоти будь-якої потужності.

Плата керування дозволяє створювати будь-які системи керування - як скалярні, так і векторні. На базовій платі VC є вхід, призначений для під’єднання імпульсного датчика з інтерфейсом HTL, для інших типів датчиків (TTL, 1 Vss, ENDat) існують стандартні плати розширення. Також є можливість збільшити кількість дискретнихі аналогових входів-виходів.

У стандартному виконанні MASTER-DRIVES має адаптивний ПІ-регулятор швидкості, вільний ПІД-регулятор, математичні і логічні блоки, програмувальні нелінійності, що інтегруютьі диференціюють блоки, програмні кулачкові перемикачі. Додатково у перетворювачі частоти можуть бути встановленіспеціальні технологічні плати (ТЗОО, Т400), що дозволяють керувати грейфернимикранами, багатодвигунними приводами, моталками тощо. У стандартному виконанні також реалізованийповний набір спеціальних функцій: підхоплення на ходу, автоматичне повторне вмикання тощо. Велика кількість вбудованих функцій дозволяє будувати розподілені системи керування, знижуючи вимоги до системи вищого рівня.

Існують програми, що полегшують вибір устаткування(PFAD+), інтеграції MASTERDRIVES у системи керування (Drive ES), налагодження приводу (Drive Monitor). Наприклад, при налагодженні можна безпосередньо бачити і редагувати структурну схему. Завдяки застосуванню спеціальних методів автоматичногоналагодження й ідентифікації параметрівдвигуна, з`являється можливість домогтися якісного налагодження за короткий час і без застосування складної і дорогої апаратури. Drive Monitor дозволяє знімати осцилограми перехідних процесів.

Перетворювачі SIMOVERT MASTERDRIVES широко застосовуються в багатьох сферах, наприклад, у металургійній, видобувній, хімічній, лісовій і паперовій промисловостях, машинобудуванні, харчовій промисловості, для приводів відцентрових і осьових компресорів, вентиляторів, поршневих компресорів, газових турбін, міксерів, млинів, вантажопідйомної техніки і кранів, насосів для трубопроводів, системах розподілу і подачі води тощо.

Підготував Василь Ярема

Теги та ключові фрази
перетворювач ступенчастої в чисту синусоїду, статичный перетворювач, статичні перетворювачі частоти, СТАТИЧНЫЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ ЭНЕРГОСБЕРЕГАЮЩИЙ ПРИСТРИЙ, перетворювачі частоти, перетворювачі частоти з ПІД регулятором, Статичний перетворювачь, статичный перетворювачі, статичный перетворювач, masterdrives vc документация по программированию


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.