Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

7943
03.07.2006р. |
Датчики тиску

Закрите акціонерне товариство “Манометр-Харків” створене у 1998 році. Основний напрям діяльності – розробка і виготовлення датчиків тиску (та їх основних вузлів – тензоперетворювачів, вимірювальних та електронних блоків) для багатьох галузей народного господарства. ЗАТ “Манометр-Харків” у своєму штаті має співробітників з багаторічним досвідом роботи в цій сфері.
"Електротема" № 11 (43) 8-21 червня 2004 року

У 1999 році підприємство розпочало серійний випуск першої серії приладів власної розробки – датчиків тиску “Сафір”, які використовуються замість вимірювальних перетворювачів “Сафір-22” та їх російських аналогів.

За розробку і випуск приладу підприємство отримало диплом лауреата національного конкурсу України “Вища проба”.

У 2000 році підприємство розпочало розробку пристроїв нової серії – датчиків “СафірМ” які мають мікропроцесорну обробку вхідного параметра. Датчики даної серії характеризуються найкращим співвідношенням “ціна/якість”, цілковито задовольняють нинішні потреби споживачів.

На відміну від відомих аналогів, нові прилади мають меншу основну і додаткову температурні похибки, кращу стабільність у роботі та більш високу стійкість до однобічних статичних перевантажень.

Датчики “СафірМ” пройшли державні випробування та випускаються з другого півріччя 2002 року.

Підприємство самостійно вирішує питання не тільки щодо розширення товарного асортименту (у 2000 році освоєно виробництво датчиків гідростатичного тиску, у 2001 році – датчиків кисневого виконання), але й питання розширення товарної номенклатури. Паралельно з розробкою та виробництвом датчиків на підприємстві розробляються усі пристрої, які призначені для вимірювання тиску. У другому кварталі 2002 року розпочато випуск джерел живлення “Сафір-ВБ” і триходових вентильних блоків.

Крім питань, які пов`язані з розробкою і виробництвом серійної продукції для різних галузей промисловості, фахівці підприємства вирішують будь-які специфічні питання щодо вимірювання тиску.

Датчики «СафiрМ», як аналоги датчиків надлишкового тиску, розрідження, тиску-розрідження, використовуються:

- для автоматизації і контролю технологічних процесів в енергетиці, машинобудуванні, газовій, нафтовій, хімічній, харчовій та інших галузях промисловості;

- для обліку, у тому числі комерційного, рідин та газів;

- у системах захисту і безпеки.

Серія датчиків серії «СафiрМ» включає датчики та вимірні електронні блоки котрі, дозволяють здійснювати вимірювання тиску у коагулюючих та в’язких середовищах, а також у середовищах, які мають температуру до 40°С.

Електронний блок датчика «СафiрМ» є продуктом виробничого досвіду та виробничого «ноу-хау». Принципово нове схемне рішення та застосування сучасної елементної бази дозволило спростити схему перетворення сигналу і, відповідно, підвищити надійність та термін експлуатації датчика.

До серії датчиків «СафiрМ» належать 48 моделей, які класифікують за вимірювальною фізичною величиною, а саме: абсолютного тиску, надлишкового тиску, розрідження, тиску-розрідження.

Датчики тиску мають такі виконання:

за вибухозахищеністю:

- вибухозахищені з типом вибухозахисту «іскробезпечне електричне коло» і з рівнем вибухозахисту «особливо вибухобезпечний», а також маркуванням за вибухозахистом «ОЕхiaIIСТ5Х»;

- вибухозахищені з типом вибухозахисту «вибухонепроникна оболонка», «спеціальний» і з рівнем вибухозахисту «вибухобезпечний»; маркування за вибухозахистом «1ЕхsdIIВТ5»;

- вибухонезахищені;

за стійкістю до кліматичних впливів:

- У2*для роботи при температурі навколишнього повітря від -30°С до 50°С (за бажанням замовника, датчики можуть бути виготовленими для роботи при температурі від -40°С до 50°С);

- УХЛ3.1* - для роботи при температурі навколишнього повітря від 5°С до 50°С (за бажанням замовника, датчики можуть бути виготовленими для роботи при температурі від 5°С до 80°С);

- Т3* - для роботи при температурі навколишнього повітря від -5°С до 80°С.

Датчики тиску розраховані на відносну вологість оточуючого повітря 95% при 35°С. Ступінь захисту корпусів датчиків - ІР55, тобто корпуси датчиків захищені від впливу пилу і води.

Основні технічні характеристики датчиків. При випуску датчика, відповідно до замовлення, датчик налаштовується на будь-яку з верхніх меж вимірювання (діапазон вимірювання), що не виходить за граничні значення, які передбачені для даної моделі. Діапазон вимірювання, залежно від перетворюваних фізичних величин, наводиться у технічних даних для відповідної моделі датчика.

Межі допустимої основної похибки, від верхньої межі вимірювань (суми верхніх меж – для датчиків тиску-розрідження) становлять: ±0.2, ±0.5%. Варіація вихідного сигналу від діапазону зміни вихідного сигналу повинна бути не більшою за 0.08, 0.2%

Варіанти вихідного сигналу становлять: 0-5 (5-0) мA; 4-20 (20-4) мA. Номінальна статична характеристика перетворення - лінійно зростаюча або лінійно спадна. Середній термін служби датчика є не меншим за 15 років, проте при вимірюванні параметрів хімічно-агресивних середовищ є не меншим за 6 років. Середня наробка до відмов, враховуючи технічне обслуговування, становить 100000 годин. Термін між перевірками становить 2 роки.

На вимогу замовника, сервісна служба підприємства може забезпечити за допомогою плавно-дискретних регулювань такі зміни:

- кожного з фіксованих діапазонів конкретної моделі на ±12% кроками по ±4% і плавно на ±2%;

- початкове зміщення «нуля» на 7,5-110%;

- зміна будь-якого з встановлених початкових зсувів «нуля» на ±7,5% кроками і плавно від -2,5 до 4,5%;

- інверсію статичних характеристик датчиків.

Джерела живлення датчиків з видом вибухозахисту «іскробезпечне електричне коло» - від іскробезпечних входів блоків живлення, що мають рівень відповідного вибухозахисту для вибухонебезпечних сумішей групи IIC, має напругу неробочого ходу Uнх < 28 В та струм короткого замикання Iкз <120 мА.

Джерела живлення датчиків з видом вибухозахисту «вибухонепроникна оболонка» і вибухонезахищених є: (36±0,72)В - для датчиків з діапазоном зміни вихідного сигналу 0-5 (5-0) мА, від 15 до 42 В - для датчиків з діапазонами зміни вихідного сигналу 4-20 (20-4) мА.

Споживана потужність за напруги живлення 36 В не більша: 0,5Вт - для датчиків з діапазонами зміни вихідного сигналу (0-5) мА і (5-0) мА та 0,8Вт - для датчиків з діапазонами зміни вихідного сигналу (4-20) мА і (20-4) мА.

Особливості конструкції.Для опису пристрою та принципу дії за функціональним призначенням можна виділити:блок вимірювальний (ВБ) та уніфікований блок електронний (ЕБ). Схеми та принцип дії датчиків різних моделей наводяться у відповідній технічній документації.

ЗАТ «Манометр-Харків» застосовує спеціальну технологію, яка дозволяє керувати якістю датчика на етапі його виготовлення. Конструкція датчиків забезпечує можливість виміру тиску середовищ, стосовно яких матеріали, що контактують з вимірюваним середовищем, є корозійностійкими.

Принцип дії.Вимірюваний параметр подається у камеру і лінійно перетворюється у деформацію чутливого елемента (мембрани), що викликає зміну електричного опору тензорезисторів тензоперетворювача (ТП). Електронний блок перетворює цю зміну опору у вихідний уніфікований сигнал постійного струму. Коротке замикання виходу на загальну чи шину джерела живлення не виводить з ладу датчик.

Експлуатаційні обмеження.

Кабель датчика вибухозахищеного виконання повинен бути укладений у металорукав.

Не допускається:

- піддавати датчик тертю чи ударам, здатним викликати іскроутворення за наявності вибухонебезпечної суміші в момент встановлення;

- застосування ущільнювальних кілець, виготовлених на місці монтажу з відхиленням від робочих креслень підприємства-виробника;

- застосування датчика для виміру параметрів середовищ, агресивних стосовно матеріалів, які контактують з вимірюваним середовищем;

- застосування датчика в процесах, де за умовами техніки безпеки виробництва, забороняється потрапляння кремнієорганічних рідин у вимірюване середовище.

За матеріалами ЗАТ “ Манометр - Харків”

підготував Юрій Іванов

Теги та ключові фрази
датчики тиску будова, як настроїти дачик тиску, будова дачика тиску, пояснити будову датчика тиску, пояснити будову і принцип дії датчика та показника тиску, будова і принцип дії датчика та показники тиску, принцип дии та будова датчика тиску, датчики виміру тиску автомобіля, датчики виміру тиску, основні датчики тиску


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.