Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2803
04.07.2006р. |
Безконтактний “термометр”

Пірометри спектрального відношення – прилади, які призначені для безконтактного, дистанційного та безпечного вимірювання температури поверхонь нагрітих або охолоджених об’єктів. Методика вимірювання базується на використанні залежності відношення енергетичних яскравостей у двох спектральних зонах від температури. Розрахунок цього відношення, а також врахування температури навколишнього середовища і аналіз результатів, вносяться у програму мікропроцесора, що дає можливість високоточної обробки і корекції вимірювань. Результати вимірювань виводяться на цифровий індикатор; в аналоговій формі – струмовий вихід від 4 до 20 мА; в цифровий – роз’єм RS 485 або RS 232.
"Електротема" № 11 (43) 8-21 червня 2004 року

У пірометрах використано принцип перетворення теплової енергії інфрачервоного випромінювання (ІЧВ) в електричні сигнали за допомогою піроелектричного приймача. Мікро-ЕОМ здійснює обробку сигналів відповідно до програми і визначає температуру об’єкту. Змінюючи програму мікро–ЕОМ, можна легко встановити температурний діапазон та параметри вихідних сигналів відповідно вимог замовника.

У пірометрах застосовано двоспектральну схему вимірювання ІЧВ, що дозволяє усунути вплив випромінювальної здатності поверхні об’єкту на результати вимірювань.

Принцип роботи. Чутливий елемент приймача інфрачервоного випромінювання являє собою плоско-паралельну пластину, виготовлену з поляризованого піроелектричного матеріалу з високим опором, на протилежні поверхні якої напилено електроди. Під дією випромінювання пластина нагрівається, і її спонтанна поляризація зменшується, що реєструється піроелектричним приймачем. Чутливість піроелектричних приймачів не залежить від температури навколишнього середовища, тому приладам, в яких використані ці піроелектричні приймачі, не потрібна термічна стабілізація.

За конструктивним виконанням, пірометри – одноблокові комбіновані пристрої з лазерним і оптичним прицілами, можуть бути переносними або використовуватись стаціонарно. Залежно від модифікації, прилади можуть відображати на цифровому індикаторі такі параметри: діапазон вимірювання температури, результати вимірювань температури, коефіцієнт корекції і власну температуру, коефіцієнт випромінювання поверхні в одному спектральному каналі, величину напруги автономного живлення тощо.

Основні переваги. Забезпечують високу точність вимірювання температури; надійність та стабільність результатів вимірювання; збереження точності вимірювання при зміні заповнення поля зору; незалежність результатів вимірів від стану навколишнього середовища (забруднення сторонніми газами, водяними парами, пилом тощо); можливість точного вимірювання температури для рухомих і вібраційних об’єктів; незалежність точності вимірювання від поверхні об’єкту (наявність часткового забруднення окисами, шлаками тощо); непримхливість до часткового забруднення об’єктиву приладу, можливість знаходження температурних аномалій.

Сфери застосування. Пірометри моделей ДПР-1 та ДПР-2 застосовуються в ливарному виробництві; металургії: на прокатних та трубопрокатних станах для контролю температури листів, труб, стрічок, дротів, коліс, арматури, при розливі рідкого металу у форми. Можливе застосування у електро-, газо - нагрівних печах під час нагріву, гартуванні, а також на цегляних та цементних заводах, при виробництві скла та пластмас, у будівництві тощо. Особливо ефективно їх застосовують при вимірюванні температури між витками котушки індуктора, розжареної сітки, дроту тощо, оскільки прилади можуть вимірювати температуру об’єктів при розмірах об’єкту, менших від поля зору приладу, або частково закритих холодними предметами, де застосування односпектральних приладів неможливе.

Особливо унікальними за своїми характеристиками (діапазон та точність вимірювання) та застосуванням є прилади типу ДПР-3, які використовуються у різноманітних галузях промисловості, а саме: для контролю цілісності та дефектів трубопроводів, будівель, теплотрас, елементів конструкції у теплоенергетиці; для контролю теплообмінників на атомних та теплових електростанціях; для зняття теплових карт земельних ділянок, моря, океану, термографії у технологічних процесах тощо.

Технічні характеристики.

Параметр

Модель приладу

ДПР1

ДПР2

ДПР3

Діапазон вимірюваних температур, °С

350 - 2500

100 – 1100

-80 200

Точність вимірювання, °С

±5,0

±1,0

±0,1

Рівень чутливості, °С

1,0

0,1

0,02

Кут поля зору, °

0,5 - 2,0

0,5 – 2,0

0,5 – 2,0

Габаритні розміри, мм (не більше)

120*230*300

120*230*300

150*150*300

Маса, кг (не більше)

2,0

2,0

3,0

Час вимірювання, с

0,25

0,25

0,25

Час безперервної роботи:

- від акумуляторів, год

- від зовнішнього джерела, год

8

цілодобово

8

цілодобово

8

цілодобово

Діапазон відстаней, м

0,4 - 50

1 – 100

1 – 500

Живлення від акумуляторів або мережі

9В/100мА або 220В/50 Гц

Виведення результатів вимірювань

в аналоговій формі (4 – 20 мА) та цифровій

Середній час наробки до відмови, годин

16000

16000

16000

Підготував Василь Ярема

Теги та ключові фрази
термометр безконтактний, безконтактний термометр, безконтактні методи вимірювання температури, Термометр електро цифровий, безконтактні методи контролю температури технологічних об'єктів, безконтактні термометри, Безконтакні термометри, випромінювання інфрачервоного термометра 50 ℃ ~ 350 ℃, ЕКТ 300 термометри промислового типу, електро прибор вимірювання температури


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.