Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3375
02.08.2006р. |
Тріол дає ефективність

Високовольтний синхронний електропривод Триол СТ10 з проміжним низьковольтним перетворювачем частоти з узгоджуваним вхідним понижувальним та вихідним підвищувальним трансформаторами застосовується для регулювання частоти обертання та автоматизованого керування режимами роботи насосів, вентиляторів та інших механізмів з приводними трифазними синхронними електродвигунами напругою 6 (10) кВ, частотою напруги 50 (60) Гц, потужністю від 320 до 1600 кВт. Електроприводи забезпечують: плавний пуск та розгін механізму, довготривалу роботу у заданому діапазоні частот обертання, частинне гальмування та зупинку, автоматичне регулювання потрібного технологічного параметру, захист електричного та механічного обладнання.
"Електротема" № 17 (49) 14-27 вересня 2004 року

Конструктивно електропривод Триол СТ10 (перетворювач частоти та збудник) виконано у вигляді підвісної шафи одностороннього обслуговування з передніми панелями, які легко знімаються. Органи керування, сигналізації та індикації розташовані у місцевому та дистанційному пультах керування. Місцевий (вбудований) пульт керування винесено на лицьовий бік шафи. Шини силових кіл та клемники кіл керування для зовнішнього вмикання електроприводу розташовані у нижній частині шафи. Підведення кабелів здійснюється знизу через спеціальні отвори у дні шафи. Доступ до шин та клемників можливий при знятій лицьовій панелі. Шафи електроприводу Триол СТ10 випускаються із ступенями захисту ІР 21 та ІР 54. Блоки зовнішнього фільтру та гальмівних резисторів конструктивно виконані у вигляді нанесених компактних шаф із знімальною передньою панеллю та з природним повітряним охолодженням.

Електропривод Триол СТ10 основного конструктивного виконання та додаткові силові блоки, що входять до його складу повинні експлуатуватися у закритих приміщеннях. Вбудовані вентилятори забезпечують електроприводу примусове повітряне охолодження.

Перетворювач частоти СТ10 оснащено мікропроцесорною системою керування. Напруга перетворювача – 380 В. Приріст потужності електроприводу здійснюється паралельним з’єднанням ряду однотипних низьковольтних модулів. Для запобігання в обмотці ротора (збудження) двигуна індукованої змінної ЕРС на вході кожного з модулів перетворювача частоти встановлено індивідуальний синусний фільтр, який складається з трифазного реактора та з’єднаних трикутником конденсаторів. Трифазні реактори одночасно слугують для вирівнювання струмових навантажень паралельно до увімкнених секцій. Для керування збудженням синхронного двигуна електропривод Триол СТ10 містить низьковольтний тиристорний випрямляч з системою керування та регулювання струму – збуджувач. До складу електроприводу входить:

- силовий низьковольтний модуль з мікроконтролером;

- мережевий понижувальний трансформатор;

- вихідний понижувальний трансформатор;

- синусний фільтр (LC);

- збуджувач з низьковольтним узгоджувальним трансформатором.

Система керування Триол СТ10 забезпечує взаємопов’язане регулювання частоти та напруги високовольтних обмоток статора та постійного струму обмотки збудження синхронного двигуна. Усі операції налагодження та керування електроприводу Триол СТ10, зняття інформації про його параметри та режими забезпечує вбудований пульт керування ПУ-4, дистанційний пульт керування ПДУ чи зовнішня АСУ ТП, у тому числі й персональний комп’ютер, відповідно до встановлених приорітетів. Збуджувач має власний захист від струмових перевантажень, струмів короткого замикання, перенапруг, асинхронного режиму роботи, зникання струму збудження. Збуджувач забезпечує необхідну кратність форсування за напругою. Мікроконтролер системи керування Триол СТ10 керує режимами роботи збуджувача та використовує його сигнали захисту при керуванні електроприводом.

Електроприводи Триол СТ10 передбачають роботу у ручному та автоматичному режимах роботи.

Так, при ручному режимі роботи електропривод обробляє задане з пульта керування або від автоматизованої системи керування значення вихідної частоти і, відповідно, частоту обертання АД.

В автоматичному режимі регулювання частоти обертання електродвигуна проводиться у замкненій системі. Регулювання здійснюється вбудованим програмним ПІД-регулятором за сигналами з датчиків зворотного зв’язку (датчик швидкості, датчик технологічного параметру тощо). Також у автоматичному режимі роботи передбачено підрежим роботи за таймером з регулюванням заданих програмно значень параметру у інтервалах реального часу.

В електроприводі Триол СТ10 реалізовано ряд апаратних та програмних захистів, що дає можливість вберегти електропривод від виходу з ладу в аварійних та позаштатних ситуаціях.

Окрім того, передбачено режими обмеження мінімальної та максимальної потужності, мінімальної та максимальної робочої частоти. У приводі також можливе введення зовнішніх блокувань, які виключають недопустимі режими роботи електроприводу, у тому числі за умовами технологічного процесу. Про поточний стан електроприводу можна дізнатись за станом елементів індикації чи за інформацією, що виводиться на дисплей пульту керування. Винесені на передню панель електроприводу елементи індикації повідомляють про:

- наявність напруги силового кола;

- наявність напруги мережі власних потреб;

- увімкнений/відімкнений стан;

- нормальний/аварійний режим роботи.

Графічний рідкокристалічний дисплей пульту керування відображає також фактичні параметри: значення струму збудження, вихідної напруги, вихідної частоти, потужності, часу роботи електроприводу (лічильник мотор-годин) тощо. Для зручності користувача уся інформація, що виводиться, зведена у функційні групи і виводиться у вигляді легко розпізнаваних знаків або текстових повідомлень.

Технічні характеристики

Мережа живлення

Силові кола

6 (10) кВ ±10%, 50 (60) Гц ±2 %

Кола живлення власних потреб та збудження

3х380 В ± 10%, 50 (60) Гц ± 2% (з незаземленою чи ізольованою нейтраллю)

Мережа живлення електродвигуна

Вихідна напруга

3х(0…6(10) кВ)± 2%(значення максимальної вихідної напруги програмується)

Вихідна частота

0…50 (100) Гц ±0,1 % (значення максимальної та мінімальної частоти програмується)

Параметри електроприводу

Струм перевантаження

120% від номінального значення протягом 120 с. Середньоквадратичне значення струму не повинно перевищувати час усереднення 10 хвилин.

Коефіцієнт корисної дії (без двигуна)

Не менше 0,94

Коефіцієнт потужності мережі (у точці під’єднання)

Не менше 0,95

Опір електричної ізоляції (крім силових трансформаторів та реакторів) гальванічно не звязаних частин електроприводу між собою та відносно корпусу, не менше:

Для кіл номінальною напругою 220 та 380 В

Не менше 5 МОм

Для кіл напругою до 60 В

Не менше 5 МОм

Для кіл, що містять напівпровідникові прилади

Не менше 5 МОм

Електрична міцність ізоляції (крім силових трансформаторів та реакторів) гальванічно не зв’язаних частин електроприводу між собою і відносно корпуса

Для кіл номінальною напругою 380 В

2500 В, 50 Гц, 1 хв.

Для кіл керування напругою до 60 В

1500 В, 50 Гц, 1 хв

Короткочасне допустиме відхилення напруги мережі живлення

40%

Умови навколишнього середовища

Робоча температура

+1…+40 °С

Вологість (без конденсації)

До 80%

За матеріалами фірми “Триол

М. Харків.

Підготував Юрій ІВАНОВ.

Теги та ключові фрази
збуджувач статичний, ТРІОЛ ЧАСТОТНИЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ, Триол СТ10, частотні перетворювачі тріол, триол частотний перетворювач, статичний перетворювач, электротехника


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.