Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

7795
02.08.2006р. |
На всі кольори, на всі смаки. Огляд ринку електровстановлюваних виробів

Наше житло буквально напхане електроприладами, які потребують під'єднання до мережі. Причому, крім звичної - напругою 220 В, ще й до комп'ютерної, телефонної та мережі кабельного телебачення. Для приєднання до мереж та керування приладами потрібні спеціальні пристрої - електровстановлювані вироби, найпоширенішими серед яких, що з ними сучасна людина стикається щодня, є вимикачі та розетки. Пропозиція на ринку вимикачів та розеток дуже широка, починаючи від звичних пристроїв і закінчуючи системами керування.
"Електротема" № 17 (49) 14-27 вересня 2004 року

Учасники ринку

На вітчизняному ринку електровстановлюваних виробів успішно функціонують такі фірми, як АВВ, GIRA, ELSO, MERTEN, JUNG, SIEMENS (Німеччина), SCHNEIDER ELECTRIC, Legrand (Франція), MAKEL (Туреччина), POLO (Польща), “ІЕК-Україна”, “Електромакс” (Україна), підприємства товариства УТОС (Україна) та інші. Нині учасників ринку електровстановлюваних виробів умовно поділяють на три основні групи:

- вітчизняні виробники;

- дочірні компанії та представництва;

- імпортери (закордонні виробники).

Рівень розвитку українського ринку електровстановлюваних виробів дозволяє процвітати практично всім його учасникам.Перевагу мають компанії, які пропонують різноманітний асортимент і більш оперативно адаптуються до побажань клієнта.

Вартість

Вироби, які сьогодні представлені на ринку, за ціною можна розділити на дорогі, середньої цінової групи та дешеві (поділ за однотипними виробами найпопулярніших серій електровстановлюваних виробів). Найбільший вплив на ціну електровстановлюваних виробів має досконалість конструкції та вартість матеріалів, які використовуються при їхньому виробництві. Наприклад, вимикач двоклавішний з пласТмасовими зовнішніми деталями фірми LEGRAND серії Valena коштує 42,79 грн.; фірми POLO серії LUMINA 17,10 грн.; фірми “Електромакс” серії “Гарант” 6,40 грн. А вимикачі двоклавішні фірми GIRA серії Esprit з рамками зі скла, кераміки, латуні або алюмінію коштують від 35,88 євро. Слід зауважити, що вироби кожної цінової групи користуються попитом у певної категорії споживачів.

Споживачі

Коло споживачів електровстановлюваних виробів досить широке.Це приватні особи, торгівельні підприємства, будівельні та монтажні організації. Вони можуть закуповувати вироби у виробника або в торгових посередників.

Приватні особи, ще до того як вибрати товар, знають, скільки вони готові за нього заплатити, тому перш за все звертають увагу на зовнішні деталі пристрою, які можуть бути виготовлені не тільки з пластмаси (наприклад,SIEMENS для серії Delta natur використовує декоративні рамки з буку, дуба, клена і вишні, GIRA для серії Esprit - кераміку, скло і латунь, а для серії Edelstahl - леговану сталь). Наступний критерій їх вибору – надійність роботи пристрою. І як це не дивно, в останню чергу приватні особи цікавляться безпекою електровстановлюваних виробів. В більшості випадків ця категорія споживачів купує вироби для встановлення у власному помешканні (комплект електровстановлюваних виробіводнієї серії для квартири чи приватного будинку) при будівництві та ремонті.

Торговельні підприємства дуже чутливо реагують на попит. Особливо це стосується малих підприємств, пропозиція яких адаптована до структури та сезонності місцевого ринку. Великі торгові мережі (наприклад, КАПРО), крім того, що користується найбільшим попитом, пропонують практично весь асортимент електровстановлюваних виробів, в тому числі ексклюзивні взірці. Основним критерієм вибору торговельних підприємств є задоволення потреб споживачів.

Будівельні та монтажні підприємства здебільшого купують електровстановлювані вироби у безпосередніх виробників та їх представників (дрібні підприємства іноді користуються послугами торгових посередників). Основними критеріями їх вибору є зручність монтування, надійність роботи та безпека. На вибір за ціною та зовнішнім виглядом впливають купівельна спроможність та смак безпосереднього споживача.

Асортимент

Вимикачі

Усі вимикачі можна розділити на три групи за видом комутуючого механізму: балансирні, натискні (самоповоротні) і кнопкові незалежні.

Основну масу пристроїв складають балансирні вимикачі. Механізм перемикається важелем і працює за принципом гойдалки. І немає значення, як оформлений цей елемент (у вигляді прямокутної клавіші чи круглої кнопки) - після натискання він у будь-якому випадку залишається у ввімкненому стані до нового, зворотного перемикання. Таких клавіш може бути одна, дві, рідше - три, чотири.

У натискних приладах електричне коло залишається замкнутим, поки ви утримуєте клавішу чи кнопку в натиснутому положенні. Такі пристрої застосовують, наприклад, для дверних дзвінків.

Порівняно недавно на ринку з`явилися кнопкові вимикачі (АВВ, JUNG). При першому натисканні на кнопку вони замикають коло, при другому - розмикають.

Здебільшого, вимикачі виготовляються на основі модульного принципу. Такий пристрій складається з одного чи кількох комутуючих механізмів і декоративної рамки, яка їх об`єднує. Вона може бути виготовлена не тільки з пластмаси, а й з масиву дерева, кераміки, скла, латуні, легованої сталі. Є вимикачі в антивандальному виконанні (з міцних металів і композиційних матеріалів), а також вимикачі, призначені для роботи у вологих приміщеннях, які не бояться водяних бризок (ступінь захисту IP 44) і навіть струменів води (ступінь захисту IP 55). Для застосування в таких умовах фірма SIEMENS пропонує електровстановлювані вироби серії DELTA flache IP 44, а для ще складніших умов - DELTA IP 55.

Перемикачі

Сімейство звичайних вимикачів доповнюють перемикачі. Працюють вони парами чи групами: одним можна ввімкнути коло в одному місці, а іншим вимкнути його в другому.

Конструкція деяких пристроїв змінилася настільки, що називати їх вимикачами просто неправильно. До них належать датчики руху, світлорегулятори (димери) і сутінкові вимикачі.

Датчики руху

Датчик руху є комбінацією електронного вимикача і пасивного детектора інфрачервоного випромінювання, який реагує на появу в зоні його дії будь-якого теплого предмета, у тому числі людини, і дає сигнал на ввімкнення світла. Правда, реагує він лише на рухомі об`єкти. Якщо на якийсь час завмерти, світло згасне (час вимкнення залежить від моделі: для датчика руху Sagan фірми LEGRAND - від 6 секунд до 6 хвилин, для моделі Alpha Nea фірми АВВ - від 2 секунд до 32 хвилин). Радіус дії датчиків складає 10-12 м. Оскільки датчик розміщено приблизно на рівні людського зросту, домашні тварини не потрапляють у зону чутливості, тож пристрій на них не реагує. Параметри, на які реагує датчик пристрою (розміри об`єкта, поле зору, освітленість), можна регулювати. Серед датчиків руху, призначених для ввімкнення люмінесцентних або низьковольтних галогенних ламп, є також і універсальні, однак найдешевші пристрої розраховані тільки на роботу з лампами розжарювання.

Димери

Для зміни освітленості в приміщенні застосовуються вимикачі з убудованими світлорегуляторами (димерами) - пристроями плавного регулювання яскравості лампочки. Димери розрізняють за потужністю і типами ламп, з якими вони здатні працювати. Виготовляються 3 типи димерів: для ламп розжарювання і галогенних ламп, розрахованих на 220 В; для низьковольтних галогенних ламп, що живляться через трансформатори; для люмінесцентних ламп. Димери бувають поворотними чи сенсорними. У першому випадку регулювання яскравості світла здійснюється обертанням круглої кнопки, а в другому потрібен лише легкий дотик до верхньої чи нижньої частини клавіші. Сенсорний регулятор може також оснащуватися інфрачервоним приймачем для дистанційного керування, причому в деяких моделях дистанційний пульт може керувати декількома (до 10) вимикачами.

Сутінкові вимикачі

Сутінковий вимикач складається з датчика освітленості та реле. При зменшенні освітленості нижче від заданого рівня датчик подає сигнал на реле, що вмикає освітлення. При збільшенні рівня освітленості вище від заданого, реле за сигналом датчика, вимикає освітлення. В деяких моделях датчик освітленості доповнений датчиком руху: тоді світло вмикається тільки в сутінках і тільки з появою людини.

Розетки

Для підключення електроприладів до мережі використовуються розетки. Розетка складається з трьох частин: корпусу, струмопровідних елементів і лицьової панелі. Корпус (до якого приєднуються струмопровідна, кріпильна арматура і лицьова панель) може бути керамічним чи пластмасовим. Керамічний має ту перевагу, що він негорючий і краще розсіює тепло. Недолік керамічного корпусу - підвищена крихкість матеріалу, що вимагає акуратного поводження при монтажі. Керамічні корпуси зараз використовують переважно турецькі виробники. Практично всі європейські фірми віддають перевагу пластиковим корпусам, виготовленим з полікарбонату зі спеціальними домішками, що не підтримують горіння.

Струмопровідні частини розетки можуть складатися з латуні без покриття, лудженої латуні чи бронзи. Іноді трапляються і латунні елементи з іншими покриттями. Мабуть, найгіршими варто визнати латунні контакти. При найменшій кількості вологи, особливо при контакті з алюмінієвими проводами, латунні контакти швидко тьмяніють і навіть зеленіють, що погано позначається на їхніх провідних властивостях. До того ж, вони не пружні. Трохи кращі властивості мають луджені контакти. Вони менше піддаються корозії, луджена поверхня таких контактів вирізняється достатньою м`якістю, щоб щільно прилягати до штирів вилки. Кращими, хоча вони й рідко використовуються, є бронзові контакти. Основна їхня перевага - висока пружність, що дозволяє міцно утримувати вилку в розетці.

Здебільшого, кріплення проводів до контактної частини розетки здійснюється гвинтовим з`єднанням. Деякі фірми у більшості своїх виробів використовують контактний вузол притискного типу, без гвинтів. В металевих контактних деталях гвинтове кріплення згодом слабшає, і при збільшенні електричного навантаження розетка починає нагріватися. Контактний вузол притискного типу є саморегулюючим механізмом і постійно щільно утримує провід, забезпечуючи тим самим необхідний контакт протягом усього терміну служби виробу.

Третьою складовою частиною розетки є лицьова панель. Ще недавно траплялися панелі з фенолформальдегідної смоли темно-коричневого чи чорного кольору. Вони були досить міцні, практично негорючі, але під впливом високих температур виділяли шкідливі речовини і, крім того, мали неестетичний вигляд. Своїм колірним різноманіттям сучасні вироби зобов`язані появі малогорючого полікарбонату, з якого й виконана значна частина лицьових панелей сучасних виробів. Також лицьові панелі можуть виготовлятися з дерева, кераміки, скла, металу тощо. Багато фірм передбачають в оформленні своїх пристроїв декоративні елементи, які легко замінити, не втручаючись в конструкцію самого виробу. Вставки чи рамки можна придбати окремо.

Cпеціалізовані розетки

Для підключення телефону, радіо, Інтернету, кабельного телебачення, Hi-Fi-апаратури існують спеціалізовані розетки. Кабельні телевізійні, радіо- і аудіо - розетки дозволяють сховати шнури і кабелі, які зазвичай лежать на підлозі чи звисають зі стіни. При підборі радіотелевізійних розеток типу TV-FM варто звертати увагу на варіант їхнього виконання (прохідні чи кінцеві). Прохідна означає, що кабель після розетки простягнеться далі, до іншої точки. Це дозволяє заощадити на кабелі і спростити схему підключення, якщо в квартирі кілька телевізорів, але дещо знижує якість зображення, особливо якщо телевізорів більше трьох.

Сумісність

Останнім часом встановлюються розеточні блоки, що можуть містити всі перераховані вище види пристроїв у різних комбінаціях. Однак можуть виникнути додаткові проблеми. Річ у тім, що довгі проводи, що йдуть паралельно один одному, спричиняють появу наведень. Особливо це небажано для комп`ютерних ліній. Для них доцільно застосовувати спеціальні комп`ютерні розетки та екранований кабель. Тому електричні кабелі краще все-таки прокладати окремо від телевізійних, а також від кабелів для підключення Інтернету чи проводів для Hi-Fi-апаратури.

Тенденції розвитку ринку

З пожвавленням обсягів будівництва, ремонту та реконструкції житлових і громадських будівель ринок електровстановлюваних виробів продовжує зростати. Водночас споживач починає розуміти, що основними критеріями при виборі електровстановлюваних виробів є надійність та безпека. Тому при подальшому збільшенні продаж попитом на ринку користуватимуться надійні та безпечні вироби, виготовлені з нешкідливих матеріалів (переважно з пластмаси). Причому споживач готовий платити за них “розумну” ціну. Перевагу віддаватимуть виробам фірм, які пропонують широкий асортимент продукції, що дозволяє монтувати пристрої блоками у різних комбінаціях. Щодо зовнішнього вигляду, найбільшим попитом продовжують користуватися вироби світлих тонів “класичних” форм, хоча ексклюзивні моделі також завжди знайдуть свого споживача.

Ярослав РОМАНИШИН

Теги та ключові фрази
прохідний двоклавішний вимикач купити, купити одноклавішний выключатель електромакс гарант, выключатель одноклавішний гарант, перехідний виключатель, як підєднати прохідні включаьілі, схема прохідного виключателя, як сховати шнури від розетки, АВВ вимикач з датчиком руху, як підключити сутінковий вимикач, типи включатилив


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.