Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Енергоальтернативна ініціатива інженера-селянина
16.11.2018р.

Фаховий інженер Анатолій Стафійчук з села Бронниця,...

За 10 місяців експортовано електроенергії на $266 млн
16.11.2018р.

Україна у січні – жовтні 2018 року експортувала...

Планують цілком перейти на «зелену енергетику»…
15.11.2018р.

Іспанський уряд оприлюднив законопроект, відповідно...

До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%
15.11.2018р.

В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно...

Енергохаб Литви, Польщі й України забезпечить незалежність від Росії
14.11.2018р.

Створення Східноєвропейського енергетичного хабу...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3086
08.08.2006р. |
ВАТ "Промзв'язок": Економія забезпечена

Високий рівень життя в розвинених країнах не применшує необхідності найжорсткішої економії енергоресурсів. Саме ощадливість використання ресурсів, стала одним з найважливіших факторів, що дозволили забезпечити цей рівень.
"Електротема" № 18 (50) 28 вересня - 11 жовтня 2004 року

Економічна ситуація, що склалася в Україні, змусила кожного усвідомити, що ресурси - не безмежні, вони коштують дорого, і за них треба платити. Крім цього більшість енергогенеруючого устаткування є зношеним. Генеруючі компанії змушені регулювати частоту в енергосистемі шляхом зниження потужності або відключення генеруючих потужностей у нічний час, що веде до прискореного спрацювання устаткування й збільшує витрати на виробництво електроенергії. Для вирішення цієї проблеми розроблено й впроваджуються системи багатотарифного зонного обліку споживання електроенергії, обов`язковою складовою яких є автоматизовані системи комерційного й технічного обліку електроенергії (АСОЕ).

Впровадження АСОЕ дозволяє знизити споживання електроенергії в годинники пік, стабілізувати роботу енергосистеми, зменшити кількість відключень споживачів від енергоживлення в години максимальної напруги в енергомережі й знизити експлуатаційні витрати електростанцій. Споживачам встановлення АСОЕ дозволяє знизити витрати на електроенергію завдяки її пільговій ціні в ночі, особливо це стосується підприємств із безперервним циклом виробництва або з виробництвом у нічний час.

Як приклад можна навести результати роботи АСОЕ на Кримському содовому заводі.

Керівництво заводу ухвалило рішення щодо впровадження АСОЕ з кількох причин:

- Бажання стати учасником енергоринку й купувати електроенергію за окремими тарифами (обов`язкова умова для цього - наявність комерційної АСОЕ).

- Одержувати повну інформацію про енергоспоживання підприємства, для подальшого впровадження енергозберігаючих технологій.

- Бачити баланс споживання й витрати електроенергії як власного підприємства, так і підприємств-субабонентів.

- Розглянути можливість переходу на багатотарифну систему обліку електроенергії.

На заводі була встановлена система обліку електроенергії, яка складається з кількох об`єктів.

Як прилади обліку застосовані декілька типів електронних багатофункціональних лічильників електроенергії (лічильники серії «Енергія» виробництва ТзОВ «Телекарт-Прилад» та Actaris виробництва французької фірми Шлюмберже).

На ГПП (головна понижуюча підстанція) встановлено чотири лічильники електроенергії (ГПП розташована на віддалі 1000 метрів від диспетчерського пункту підприємства).

На МСБ (місцева сировинна база) установлено сім лічильників (25-35 кілометрів до диспетчерського пункту підприємства).

Додатково на об`єктах соціальної сфери та у дрібних субабонентів установлено ще сімнадцять лічильників електроенергії (у радіусі 15 кілометрів від диспетчерського пункту).

Прилади обліку ГПП і МСБ зв`язані між собою цифровим інтерфейсом RS485.

З огляду на близькість ГПП до диспетчерського пункту, було організовано передачу інформації по телефонної лінії з використанням модему серії IDC.

В інших випадках було вигідніше передавати інформацію з використанням GSM-терміналів.

Як програмне забезпечення АСОЕ використано програмний пакет «Альтаір» дороблений фахівцями фірми «Інстал» під конкретні умови Кримського содового заводу. Створене програмне забезпечення дозволяє підтримувати багаторівневу систему. Постійно формується графік добового споживання з погодинною розбивкою. Інформація, крім диспетчерського пункту заводу, передається в Київ у ДП «Енергоринок» та у Сімферополь на диспетчерський пункт «Крименерго».

Результати роботи показали економічну доцільність впровадження проекту для підприємства.

Витрати:

- Вартість впровадження системи обліку електроенергії склала близько 300 тисяч грн. (включаючи витрати на обчислювальну техніку й ліцензійне програмне забезпечення).

- Щомісячна плата за використання GSM-зв`язку становить 500 - 600 грн.

Доходи:

- Загальне споживання електроенергії підприємством становить 14 млн. кВт на годину.

Зараз у середньому по Україні, вартість 1 кВт для промислових підприємств становить близько 24 коп. Для підприємств-членів енергоринку вартість одного кВт, залежно від часу доби, становить від 4 до 15 коп. за кВт. При цьому додатково доводиться платити за транзит Обленерго 9 коп. за кВт. У середньому вартість одного кВт становить не більше 20 коп. Результат:

- Економія 4 коп. на кожному спожитому кВт.

- Використання системи обліку електроенергії виявило місця втрат і нераціонального використання електроенергії. Впровадження енергозберігаючих заходів дозволило одержати додаткову економію за рахунок зниження споживання електроенергії.

- З`явилася можливість уникнути конфліктів з «Крименерго» та з субабонентами при оплаті вартості спожитої електроенергії.

Отож, згідно зі статистичними даними, при впровадженні системи обліку електроенергії й системи диспетчерського керування споживанням електроенергії, з подальшим впровадженням енергозберігаючих заходів, економія коштів складає понад 30%.

Вадим Борохов,

начальник комерційного відділу

ВАТ `Промзв`язок` ім. В. М. Комаров

м. Одеса

Теги та ключові фрази
пат"промзвязок", обовязковість переходу з ват в пат, економічно забезпечена, промзвязок, зонний облік електричної енергії виробничіх споживачів, статичний перетворювач, Прилад, що здатен економити електроенергію., Зонний облік електричної енергії виробничих споживачів., ват буд баланс, буделектрокабель
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.