Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3170
22.08.2006р. |
Від стовпа з лампою до витвору мистецтва

Архітектурне освітлення істотно змінилося за останні кілька років. Світлодизайн більше не сприймається як правильний вибір світильників і ламп за допомогою математичних обчислень.
"Електротема" № 19 (51) 12-25 жовтня 2004 року

Розвиток освітлення

Розвиток освітлення донедавна орієнтувався на дотримання технічних вимог норм та стандартів. Початкова ідея архітектурного освітлення - стовп із лампою на ньому – майже не змінилася. Естетичні вимоги довгий час залишалися на другому плані. Як наслідок цього, освітлення дотепер часто сприймається як проста й невимоглива частина архітектури. Вибір освітлення зводиться до математичного розрахунку відстані між опорами та розрахунку освітленості. Розвиток дизайну стримується економічними обмеженнями: вартість устаткування, проектування та витрати на обслуговування. Не можна сказати, що такий підхід до архітектурного освітлення неправильний. Це техніко-економічна частина архітектурного освітлення. Сучасне освітлення повинно враховувати як техніко-економічні так і естетичні вимоги. Сучасний світлодизайн трактує світло як частину простору, такий підхід, не може бути реалізований простими обчисленнями.

Естетика світла

Початкова точка роботи над освітленням - темний простір. Організація цього простору як одного цілого вимагає майстерного володіння як технічними так і естетичними підходами. Інакше кажучи, освітлення не зводиться до виділення світлом декількох об`єктів з метою додання їм максимального значення, а концентрується на створенні простору, добре збалансованого, що є психологічно, фізіологічно й архітектурно функціональним цілим. Техніко-економічне освітлення - дуже логічна система. Естетико-технічне освітлення - навпаки, теорія ще не до кінця сформована, тому кінцевий результат не повністю непередбачений, навіть якщо процес проектування добре контрольований. Існуючі стандарти і норми неможливо обґрунтувати з точки зору естетики, тому саме розуміння естетики освітлення - основа для керування простором і світлом.

Вимоги до якісного освітлення

Вимоги психології й фізіології повинні прийматися до уваги при організації простору як одного цілого за допомогою світла. Освітлення повинно дозволяти людині вільно пересуватися з одного місця в інше й у той же час маючи емоційну атмосферу. Окремий об`єкт або ідея - ще не достатня умова для якісного освітлення. Кероване використання світла як інструмента не означає, що можна побудувати безмежне візуальне світлове задоволення. Існує велика кількість обмежуючих вимог, особливо в громадських проектах. Основна ідея - використати потреби користувача як основу для дизайну:

- загальне освітлення;

- акцентуюче освітлення;

- спеціальне освітлення.

Загальне освітлення - найбільш важливе з перерахованого, оскільки воно використовується для того, щоб бачити освітлені предмети.

Акцентуюче, теж важливе - щоб чи показати головні об’єкти, щоб будувати простір і сцени, точки, вузли, домінанти тощо. Спеціальне освітлення необхідно у виняткових випадках. Спеціальне освітлення - це, наприклад, світлова реклама.

Кожен вид освітлення впливає на інші, таким чином, важливо розглядати їх разом. Різні види освітлення можуть підтримувати або руйнувати один одного. Використані грамотно, вони можуть бути об`єднані - акцентуюче освітлення, може використовуватися як загальне освітлення вулиці, і навпаки. У цілому й спеціальне освітлення може використовуватися як загальне освітлення. Для сучасного освітлення важливе розуміння того, що все, що сприймає людське око, повинне бути включене у світлове рішення простору. Кожний з перерахованих видів освітлення при цьому є частиною створюваної світлової картини.

Добре освітлення повинно також відповідає вимогам надійності й безпеки, та враховувати енергоощадність.

Організація простору

Як оцінити освітлення, що добре й що погано? Техніко-економічне освітлення може бути оцінене технічно - шляхом вимірів або економічно - шляхом порівняння вартості. Оцінка естетико-технічного освітлення, багато складніша. Якщо, наприклад, мова йде про кольори, переваги людей не можуть бути узагальнені або сформульовані у вигляді універсального критерію якості. Однак можна оцінити освітлення з естетичної точки зору. Добре освітлення - це сума естетичних можливостей з урахуванням технічних вимог. Оцінюючи освітлення, замість ефектів і індивідуальних вражень потрібно звертати увагу на цілісність образу, що повинен бути простим і зрозумілим. Завдання освітлення - організувати світлом темний простір або створити ілюзію такої організації, гармонійно збалансувавши контрасти на всіх рівнях. Що стосується стилю, з одного боку, освітлення повинно прагнути до архітектури. З іншого боку, добре продумане освітлення допускає деякі відхилення в стилі. Якщо освітлення задовольняє цим умовам, створює образ, атмосферу, є емоційно насиченим, воно естетико-технічно якісне. Якщо враження, які справляє освітлення, можна порівняти з враженнями що виникають при милуванні творами мистецтва, можна відзначити, що дизайнер виконав роботу добре.

Теги та ключові фрази
як називаеться стовп з трома лампами, Відео презентація на тему "ВИДИ ОСВІТЛЕННЯ", Коди до ігри на телефон Art of WAR 2 показати читы, Світлодизайн, з точки зору дизайну освiтлення, загальна історія розвитку електричного освітлення
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
05.02.2010р.

Фотоелектричні датчики - правильний вибір та експлуатація

Оптична схема звичайних фотоелектричних датчиків має три основних різновиди: на просвіт, на зворотне відбиття й на розсіяне відбиття. Якщо знати, як працює той або інший різновид фотоелектричних датчиків, можна правильно вибрати сенсор для вирішення конкретних завдань.

25.01.2010р.

Відкриті протоколи

Зараз є безліч протоколів обміну даними між пристроями, застосовуваними для автоматизації й диспетчеризації об'єктів різних масштабів. Є закриті "фірмові" протоколи компаній виробників устаткування, але вони вже менше популярні через те, що неможливо автоматизувати об'єкти на основі устаткуванні одного виробника. Тому зростає попит на відкриті протоколи, які підтримують виробники великої кількості устаткування автоматизації.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.