Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Обсяги виробництва на підприємстві «Південкабель» збільшились на 40%
13.11.2018р.

Продукція, яку випускає харківський завод,...

Міністр енергетики США: Малі модульні реактори – перспективний проект для України
12.11.2018р.

США вважають можливим подальший розвиток в Україні...

Будують першу таку сонячну електростанцію…
12.11.2018р.

На території Семенівської об’єднаної...

Попит на електрокари серед українців значно зріс
09.11.2018р.

Українці у жовтні у 2,5 рази придбали більше...

Уряд дав «зелене світло» вітроенергетиці у Чорнобильській зоні
09.11.2018р.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити земельні...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3619
21.09.2006р. |
Кінцеві, сполучні, перехідні кабельні муфти

Чимраз більше застосування «сухих» кабелів пояснюється тим, що, по-перше, технологія їхнього виробництва сучасна й практична, а по-друге, у процесі експлуатації й монтажу такого кабелю є переваги порівняно з кабелем з маслонаповненою ізоляцією.
"Електротема" № 19 (51) 12-25 жовтня 2004 року

Вони полягають в:

- високій технологічності монтажу лінії;

- відсутності обмежень перепадів висот на кабельній трасі;

- відсутності шкідливого впливу на навколишнє середовище;

- зменшенні трудозатрат на монтаж і експлуатацію ліній.

Впровадження нових технологій в кабельній промисловості тягне за собою розвиток супутніх продуктів: кінцевих, сполучних, перехідних кабельних муфт.

Термоусадні муфти

Нині переважно застосовуються або застарілі свинцеві муфти для броньованого кабелю, або вже традиційно застосовувані багатьма споживачами в останні роки термоусадні муфти, які можна використати для обох видів кабелю.

Однак при монтажі термоусадних муфт існують деякі складності. Одна з найголовніших проблем - це нерівномірний термічний вплив на ізоляційні трубки. Особливо часто це відбувається при від’ємних температурах навколишнього середовища.

Інша проблема полягає в тім, що монтаж термоусадних муфт вимагає значних часових затрат через їхні особливості. На якість монтажу й, як наслідок, на надійність уже змонтованої на кабелі муфти, значною мірою впливає й професіоналізм монтажника.

Американська компанія `3М` (Minnesota Mining and Manufacturing company) пропонує унікальну технологію холодної усадки для надійного, швидкого й безпечного відновлення й ремонту ізоляції силових кабелів без застосування вогню.

Муфти холодної усадки

Уникнути подібних проблем можна шляхом впровадження сучасних муфт, технологія монтування яких відрізняється від термоусадної. Добрі результати дає використання безполум’яних технологій, до яких належить технологія холодної усадки. При встановленні муфт холодної усадки застосовуються ізолюючі трубки, попередньо розтягнуті на спіральному корді, який легко видаляється при монтуванні. Тобто трубка перебуває в розтягнутому стані з моменту її виготовлення аж до закінчення процесу монтажу, що значно його полегшує.

Однак, по-перше, термін зберігання ізолюючої еластичної трубки від виробництва до монтажу обмежений. По-друге, такі муфти дуже чутливі до температури навколишнього середовища на монтажному майданчику.

Натяжні муфти

У рамках розвитку безполум’яної технології були запропоновані натяжні муфти. Технологія їхнього монтування вимагає застосування цілого комплексу матеріалів. Це власне ізоляційні трубки, спеціальні мастики й аплікатор, які дозволяють легко натягати трубку на поверхню розробленого кінця кабелю. При монтуванні муфт за такою технологією температура навколишнього середовища не впливає на результат. Незважаючи на простоту монтажу, у процесі експлуатації муфта залишається надійною.

У конструкцію натяжної муфти, крім ізоляційної оболонки із уже сформованими ребрами, входить заздалегідь установлений усередині цієї оболонки елемент, що рівномірно розподіляє напруженість електричного поля уздовж муфти.

Процес монтажу натяжних муфт

Оброблення кабелю У процесі монтажу практично нічим не відрізняється від оброблення кабелю для інших типів муфт. Те ж саме можна сказати й про встановлення заземлення й монтаж кабельного наконечника. Хіба що трохи змінився порядок монтажу. Основна відмінність полягає в тім, що кабельний наконечник монтується в останню чергу.

Таким чином, нова технологія натяжних муфт здатна вирішити проблеми, що виникають при монтажі в складних умовах, наприклад, у вибухонебезпечних або пожежонебезпечних приміщеннях. Крім цього, вона прискорює й спрощує сам процес монтажу.

За матеріалами компанії «3М»

Теги та ключові фрази
порядок монтажу кінцeвоі муфти, перехідні кабельні муфти, кабельні муфти, Монтаж кінцевої муфти ., монтаж кінцевої муфти високовольтної, кінцеві кабельні муфти, як монтують,кабельні муфти??, як монтують кінцеві та сполучні кабельні муфти, як монтують кінцеві та сполучні кабельні муфти, кiнцевi муфти


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
04.11.2010р.

Індикатори і покажчики напруги 1

Приладів, що показують наявність напруги досить багато - від самого простого індикатора напруги на газорозрядній лампочці (неонці) і закінчуючи приладами які показують не тільки наявність напруги але і безліч інших параметрів

20.07.2010р.

Альтернативная энергетика для малых предприятий

Любому нормальному человеку хочется пользоваться бесплатной экологически чистой энергией, (энергией Солнца, ветра, реки, морской волны и т.д.). Альтернативная энергетика (АЭ), как раз и занимается решением проблем по использованию данных видов энергии

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.